Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на километраж. Въпрос за показание на км.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на километраж. Въпрос за показание на км.

    Здравейте,Имам утечка на ток във веригата на която е километража или по-точно във веригата която захранва пробега на автомобила и осветлението. Свалях моя километраж и утечката изчезна. Реших да пробвам с друг километра, дано се реши проблема така.Купих "нов" километраж втора ръка , но той е с по-малко показание на обшия пробег км според продавача. При монтирването на километража с по-малко км могат ли да възникнат някакви проблеми?Въпроса ми е има ли как да си наглася км така, че да са толкова , колко са ми наистина в момента, не искам да ми показва таблото (160 000км) т.е. по-малко, отколкото е колата (190 000км). Километража е електронен с 2 кръгли циферблата , както е при повечето брава и браво след 1999г.Предварително благодаря !
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Километража нали е пак от 1.6 16в? Никакъв проблем няма да имаш.Вече дали можеш да нагласиш километрите не мога да кажа.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Автоджамбазите щом го правят, значи може, трябва да се препрограмира, но с какъв софтуер незнам.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Километража е от 1,2 брава, но и тя и моята брава са с еднакво ниво на оборудване- SX без абс. Да разбирам ли , че просто колата ще показва километрите на другото табло, но това няма да повлияе на работата на ЕКУ-то?
        Play Golf ,but not drive golf!!!
        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

        Коментар


          #5
          Ако пасват буксите нямаш проблеми. Да, показват се километрите от новото табло и това не влияе на ЕКУ-то. При моята от 96’ беше така, не вярвам при 99’ да е по различно.Само недей да включваш на контакт, докато е откачено таблото, че излизат грешки!
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Аз пък що си мисля че ще си показва старите км. на твоята кола, все пак ЕКУ -то е старото, а таблото си е просто табло, нали няма да бъркаш в ЕКУ-то.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              На по-старите екуто е IAW1F, а моето е IAW49F. За контакта сърбах попара , после чистих грешка на еърбег. ЕСU- нямам какво да му човъркам.Днес ще сменям жило на съединител, а като се постопли повечко ще сменя и таблото , ще изровя тази тема и ще пиша какъв е точно резултата.
              Play Golf ,but not drive golf!!!
              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

              Коментар


                #8
                Ще си показва километрите които са в новото(сменено)табло,твоите ще си останат в твоето което ще свалиш.Проблем няма да има с колата.Аз съм така почти три години и отдавна не ми прави впечатление че се промени показанието.Като сменях таблото забравих да запиша показанието му и първата ми смяна на масло след това беше по спомен.Миналата зима имах куриозен случай в една много студена сутрин.След като запалих колата констатирах че тя беше порастнала с повече от 200000 км.Старите показания на таблото се възстановиха след откачане на акумулатора.Сменяй смело.Нищо няма да и навреди.
                Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                Коментар


                  #9
                  Има няколко програмки за пренаписване на километри...лошото е, че вървят с кабел комплект...иначе не са много скъпи по 30-40^ се намират...като се има в предвид джамбазите за колко време си ги избиват тези пари направо си е подарък дори...Това за стило и алфа 147...
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    #10
                    И аз смених моето табло, старото беше без оборотомер и на около 130 К км, Новото се оказа на половина около 70 К км. Никакви проблеми след смяната, пък и какво му пока на ЕКУ-то какво показва километража, те нямат нищо общо.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар

                    Working...
                    X