Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

моля за съдействие:фаровете ми си имат собствено мнение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    моля за съдействие:фаровете ми си имат собствено мнение

    Проблемът ми следния: След рециклиране на фаровете и последващ монтаж моторчетата при пускане на късите (те нали са вързани на една верига) започват да бръмчат . Ту нагоре ту надолу. помислих, че съм решил проблема като изчистих връткаат дето ги контролира, но НЕ. Днес смених буксите на фаровете. Веднага след като свалих буксата на левия фар тои започна да си се мърда както му скимне. В последствие и десния го последва. Сега пусна ли къси венага почват да джитката нагоре надолу, не е псотоянно но нямат наместване. Разкача ли врътката от веригата фаровете не мърдат. Но някакси не ми се верва от тая врътка да е проблема. Но ще съм благодарен ако някои окаже съдеиствие защо може да се получава така.

    #2
    кола

    Нещо в самия фар е проблема май ако друго не си пипалето схема http://italauto-bg.net/forum/viewtopic.php?f=18&t=4075
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Имаш в предвид нещо по пластмасите ли или нещо по буксите.

      Коментар


        #4
        Проблема е решен и се разбра от къде идва. Самата букса която е свързана за врътката на таблото .Клемичите и са се разширили и затова така играят моторчетата на фаровете. Друга причина , която пак е свързана с врътката е следната. При разръчкване на фаровете независимо от причината фактът е, че се размърдва лостчето което потбудтва рефлекторите( говоря за лостчето с ябълчната свръзка което се подбутва от моторчетата на фаровете). Та като се разместят застават в полжение протичоречащо на зададеното от електрониката горе в чиповете на врътката.

        Коментар


          #5
          И аз имах съшият проблем, след седмица две клатене вече не се клатят ама не мога и да ги местя :D. Лошото е, че левият остана забит в земята а десният горе ... давайте идеи ?

          Коментар


            #6
            Ръчкал ли си нещо рефлекторите (както при мен като ги чистих) или те сами са се разместили. Разкачи буксите от моторчетата (махаш металните им скоби) и лекичко махаш буксите и гледаш да попритегнеш металните им пластини. После правиш същото с буксата на врътката, тя пада много лесно само с малка отверка я подръчни отгоре и отдолу. Моя съвет е да отвориш самата врътка и с клечка за ущи и спирт да зачистиш пистите. Постоянното шаткане на рефлекторите идва от това че позициите на лосчетата им са различни от това което е задала врутката ( и не могат да си намерят место.) Провери дали стига ток до двигателчетата. После ручно ги нагласи да са на едно ниво (НО преди това изклущи врътката от буксата за да не ги командва грешно) като направиш това ще са в синхрон и двата рефлектора. А като няма лош контакт на врутката на таблото тя няма да ги командва грешно.

            Коментар


              #7
              бях ритнал врътката за регулиране вътре и после като я намествах нещо стана ама въпросът е какво може да е станало, че спряха, нещо изгоря явно

              Коментар


                #8
                по нея няма какво толкова да изгори, но може да си откъртил има едни супротивления, но не ми се верва. Вътре в самаат врътка има една контактна пластина (медно триъгълниче) което се подбутва към платката от пройинка. С времето пржинката се разхлабва а и при "ритването" може да си разместил пластината.

                Коментар


                  #9
                  eacan написа:
                  по нея няма какво толкова да изгори, но може да си откъртил има едни супротивления, но не ми се верва. Вътре в самаат врътка има една контактна пластина (медно триъгълниче) което се подбутва към платката от пройинка. С времето пржинката се разхлабва а и при "ритването" може да си разместил пластината.
                  100% клатенето при мен идва от копчето вътре, въпроса е защо вече спряха да се клатят и не реагират на местене на копчето, дали изгоряха машинките

                  Коментар


                    #10
                    Виж дали триъгълната контактна пластинка не се е разместила. Благодарение на нея степените 0-3 се сменят

                    Коментар

                    Working...
                    X