Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростомерът и километражът не отчитат нищо - Пунто 2, 1.2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоростомерът и километражът не отчитат нищо - Пунто 2, 1.2

    На таблото не ми отчита скоростта с която се движа, километража е спрял на едни и същи цифри . На диагностика показа датчик на скоростомер, сменихме го с втора ръка от форума от Т.Шалев но нищо не се промени. Дайте идеи за решение на проблема. Пунто 1,2 60 кс 2001г

    #2
    Re: Проблем със скоростомера

    renate76 написа:
    На таблото не ми отчита скоростта с която се движа, километража е спрял на едни и същи цифри . На диагностика показа датчик на скоростомер, сменихме го с втора ръка от форума от Т.Шалев но нищо не се промени. Дайте идеи за решение на проблема. Пунто 1,2 60 кс 2001г
    проблема може би е в таблото с някоя студена спойка
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      А кой ти каза, че можеш да триеш от форума и да пуснеш нова тема в грешен раздел? Местя темата, допълвам заглавието и ти спестявам официалното предупреждение, защото изтритото е подобно. Прочети много внимателно правилата на форума, моля!

      Коментар


        #4
        ок, благодаря!

        Коментар


          #5
          Какво означава студена спойка?

          Коментар


            #6
            Лоша спойка,прави лоша връзка
            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

            Коментар


              #7
              На датчика има означено плюс и минус. Мисля, че бяха двете крайни позиции. Провери като си на контакт дали имаш плюс и маса в двете крайни. Ако имаш, значи или сигналния кабел (средния) по спомен е прекъснат или датчика ти е прецакан. Не вярвам да има лоши спойки. Също проблеми по конектори не са изключени.

              Коментар


                #8
                super8 написа:
                или датчика ти е прецакан
                не вярвам да е от датчика този който и пратих е работещ ,прекъснат кабел или лош контакт по буксите по вероятно
                Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                Коментар


                  #9
                  Щом датчика е сигурен, остават другите варианти.

                  Коментар


                    #10
                    Утре колата ще е на електричар и ще ви пиша какво е открил. Но като дам контакт стрелката на скоростите малко мърда, но до там.

                    Коментар


                      #11
                      Виж и самото табло може да е и проблема там щом датчика си сменял и го питай електричара дали е виждал ФИАТ :D
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Проблема излезе, че е в таблото в ел. инсталацията , сега друго ме тревожи струва ми се, че не ми отразява действителната скорост с която се движа, мисля ,че ми показва по-висока скорост от действителната. Дайте мнения възможно ли е и на какво се дължи?

                        Коментар


                          #13
                          Разбира се, че ти показва повече. На всички коли от последните 15-20 г. е така. За сравнение - при мен показва 100, когато се движа с 94-95. Това е горе-долу нормалното отклонение. Ако и при теб е в рамките на 5-7% значи е нормално. Ако обаче разликата е значително по-голяма, може да се дължи на неправилен размер нагумите, датчик за друга кола, повреда в уреда и др. Щом казваш, че ти се струва, значи отклонението е малко и по-скоро е в нормите.

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря за отговора, може би е в датчика, защото го сменяхме. Мисля че отклонението е около 10-15%, но не и в гумите. Ако се движа 65-70 ми показва 90.

                            Коментар


                              #15
                              засечете го най лесно става с GPS
                              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                              Коментар

                              Working...
                              X