Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Некоректни показания на обортомера - брава 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Некоректни показания на обортомера - брава 1.6

    Здравейте, колеги, преди месец смених термостата на колата и вече усещам, че си работи нормално, някъде на около 60С, ако тълкувам правилно, оборотите са си намалели, както е нормално. Обаче на обортомера ми пише, че са малко над 1000, когато му набия на таблото един-два тупаника, оборите си заспиват на място, където трябва да са - около 850-870 примерно. След подаване на газ, дори и лекичко, да се вдигнат оборотите на място след това, като падат на обортомера ми стои пак над 1000, пак един тупаник и пак показанието се нормализира. Сигурен съм, че управлението на мотора е ок, нещо се бъзика обортомера! На някой случвал ли се е такъв проблем, има ли някакво решаване или си е вътре в самото табло проблема, електронно е таблото, колата е 96 година! Не че е голям проблем, но ако има някакво лесно решение
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    http://download.fiat-bg.org/Books/Br...Пробвай дали това няма да помогне с нещо.

    Коментар


      #3
      И при мен е така, но не винаги. Закачам FES и наблюдавам. Оборотите са 1000 по оборотомер и по FES. Като загрее, оборотите пак са 1000 на оборотомера, по FES са си нормални. Като тупна леко таблото и там стават нормални. Не е чак като при теб, як тупаник, но има разминаваме , което при мен се оправя по-лекичко. Не си го слагам.....
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #4
        Е, да де, не съм казал, че го бия здраво, падат си и при по-лек удар, не е важното колко е силен ударът, аз пробвам със силен, че да е сигурна работата Това, дето се разглобява таблото, за какво ми е, нещо си не контактува добре, таблото съм го пръскал на съставните му части, защото имаше един адски отвратителен шум, скърцане, което излекувах, но и преди и сега пак си е така, това с обортомера
        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

        Коментар


          #5
          Така, както си го описал - проблемът ти е в таблото. Със сигурност ще трябва да го сваляш. Затова ти е това, дето се разглобява таблото. Във файла е показано как се отстранява подобен проблем на съседния уред.

          Коментар


            #6
            Да, прочетох и го прегледах добре, повече таблото не мисля да го отварям, като знам какво беше, силиконирал и съм обезшумил здраво навсякъде, за да няма шумове, имаше едно идиотско скърцане преди това, ще си карам така и ще си свиркам Някакъв взе да ме кръщава, някакъв си диод, на не знам си какво, ел. проблем, дъра-бъра
            кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
            кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

            Коментар

            Working...
            X