Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

CDC Blaupunkt проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    CDC Blaupunkt проблем

    Здравейте, колеги. Проблемът ми е следния: В колата имам такова чудовище в горната "жабка". Подавам му и орифинални, и записвани дискове. На отворен горен капак наблюдавам какво прави - приема си диска, поставя го в четеца, издава малко звуци тип "дзът", след което си го изкарва, но не извън CDC, а извън четеца. При задържане на съответния цифров бутон ми го изкарва извън CDC. Лампите светят нормално, не премигват тип грешка. Светят зелено тези, в които има поставен диск. Но когато сменя SRS на CDC, ми изписва NO DISC и си превключва на радио. Някой да има идеи какъв бяс го е обзел това чудо?Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Stilo 1,9 JTD, ~ 150 hp, 2004 - чиста любов.

    #2
    Никой ли няма никаква идея?
    Fiat Stilo 1,9 JTD, ~ 150 hp, 2004 - чиста любов.

    Коментар


      #3
      Ами аз си мисля за зацапана леща на четящото у-во.
      Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
      Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
      Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

      Коментар


        #4
        Re: CDC Blaupunkt проблем

        nikolamilchev написа:
        Здравейте, колеги. Проблемът ми е следния: В колата имам такова чудовище в горната "жабка". Подавам му и орифинални, и записвани дискове. На отворен горен капак наблюдавам какво прави - приема си диска, поставя го в четеца, издава малко звуци тип "дзът", след което си го изкарва, но не извън CDC, а извън четеца. При задържане на съответния цифров бутон ми го изкарва извън CDC. Лампите светят нормално, не премигват тип грешка. Светят зелено тези, в които има поставен диск. Но когато сменя SRS на CDC, ми изписва NO DISC и си превключва на радио. Някой да има идеи какъв бяс го е обзел това чудо?Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
        Моя има същия "проблем"...реших го като си купих оригиналното CD с МР3...преди това работеше, но определено доста НЕзадоволително....чете "бавно"...прехвърля дисковете много бавно...много е шумен...като кача някоя мадама в колата и започне да сменя дисковете всичките се чудеха какво оживява в жабката...нещо като трансформърс под таблото...бррррр зззззз цък щрак крррррр бррррррр сът пук ссссс жжжжжж кръз трак ...много досадно...а и това че не чете мр3 е много досадно....
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Моя уред е също толкова застрашително шумен Ти си решил въпроса с покупка на ново. Един въпрос - как го свърза с фабричния плейър? Аз се занимавам с аудио обработка от доста години и така и не се научих да слушам mp3 - много ми е "смачкан" звука. Така че ако мога да подкарам това чудо, би ми вършило чудесна работа.
          Fiat Stilo 1,9 JTD, ~ 150 hp, 2004 - чиста любов.

          Коментар


            #6
            Ами занеси го в някой сервиз за телевизори и ще ти го оправят. Най вероятно лещата е заминала, може и нещо по механиката да е клеясало
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              nikolamilchev написа:
              Моя уред е също толкова застрашително шумен Ти си решил въпроса с покупка на ново. Един въпрос - как го свърза с фабричния плейър? Аз се занимавам с аудио обработка от доста години и така и не се научих да слушам mp3 - много ми е "смачкан" звука. Така че ако мога да подкарам това чудо, би ми вършило чудесна работа.
              е чейнджъра си има фабричен кабел и с него...нищо не съм правил по специално при свързването...то всъщност си имаше кабел а аз си купих допълнително чейнджъра понеже моя беше изваден...но след кратка употрепа спря със горните симптоми и се отказах да се занимавам с него...дори не съм го давал на майстор...та ако твоя го оправят ми кажи как че да може да си оправя и моя и да го продам
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #8
                Добре, ще пробвам със сервиз. Задължително ще споделя резултата после. Благодаря за мненията.
                Fiat Stilo 1,9 JTD, ~ 150 hp, 2004 - чиста любов.

                Коментар


                  #9
                  Малко развитие по моя проблем. Ходих на един - два сервиза. Хората там ми казват, че съм трябвало да имам някакви схеми за зацепване, дрън дрън... Та се хванах сам да го настройвам. Как? Поставих CD в номер 1 и почнах да регулирам трите зъбчатки, като междувременно завъртах леко диска на ръка, докато спра да усещам простъргване или буксуване на самия диск и почне да се върти плавно. Резултат - чете без проблем първото гнездо. Останалите - гълта диска, завърта го, чува се пак стържене, и ги изплюва. Явно работата опира до пипкав реглаж. Та това е засега. При следващ напредък, пак ще споделям. Поздрави.П.С. Защо карам велосипед?
                  Fiat Stilo 1,9 JTD, ~ 150 hp, 2004 - чиста любов.

                  Коментар


                    #10
                    nikolamilchev написа:
                    Малко развитие по моя проблем. Ходих на един - два сервиза. Хората там ми казват, че съм трябвало да имам някакви схеми за зацепване, дрън дрън... Та се хванах сам да го настройвам. Как? Поставих CD в номер 1 и почнах да регулирам трите зъбчатки, като междувременно завъртах леко диска на ръка, докато спра да усещам простъргване или буксуване на самия диск и почне да се върти плавно. Резултат - чете без проблем първото гнездо. Останалите - гълта диска, завърта го, чува се пак стържене, и ги изплюва. Явно работата опира до пипкав реглаж. Та това е засега. При следващ напредък, пак ще споделям. Поздрави.П.С. Защо карам велосипед?
                    Щракни 1-2 снимки какво точно регулираш да видим нагледно
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      #11
                      nikolamilchev написа:
                      П.С. Защо карам велосипед?
                      защото имаш малко мнения във форума като направиш повече ще се издигнеш
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар

                      Working...
                      X