Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с еърбега - свети контролната лампа - Пунто 2000 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с еърбега - свети контролната лампа - Пунто 2000 г.

    Значи проблема е следния:Вчера си взех зарядно за телефона за колата и реших да го пробвам,зарядното работи и всичко е наред обаче ми светна лампата на еърбега(може и да е съвпадение) закачах я на комп.и не го хваща като грешка,някой зблъсквал ли се е с подобен проблем?Колата ми е фиат пунто 1.2 60 коня 2000г.

    #2
    Прегледах всички възможни букси и бушони,дори свалях еърбега и тая лампа не изгасва

    Коментар


      #3
      чест фиАтов проблем...на доблото ми след 1 месец при мен свтна изчистих я и така го продадохна пунтото светна след половин година при мен, все още нее изчистенабравото си го взех със светещ еърбег няма и да го чистя докато не си взема собствен кабел за диагностика.незнам дали такъв ми е късмета обаче забелязвам че това им е редовна болежка при фиатите,..

      Коментар


        #4
        Редактирах ти заглавието и местя темата. Лампата няма да изгасне, преди да бъде изчистена грешката. Компютърът, чрез който се опитваш да направиш връзката - твой ли е, или си ходил в сервиз?

        Коментар


          #5
          misho_ написа:
          чест фиАтов проблем...на доблото ми след 1 месец при мен свтна изчистих я и така го продадохна пунтото светна след половин година при мен, все още нее изчистенабравото си го взех със светещ еърбег няма и да го чистя докато не си взема собствен кабел за диагностика.незнам дали такъв ми е късмета обаче забелязвам че това им е редовна болежка при фиатите,..
          На мен не ми пречи толкова че свети,притеснява ме да не се отвори някъде докато карам

          Коментар


            #6
            Това да не те притеснява, по скоро притеснителното е че може да не се отвори когато си караш и се наложи.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Редактирах ти заглавието и местя темата. Лампата няма да изгасне, преди да бъде изчистена грешката. Компютърът, чрез който се опитваш да направиш връзката - твой ли е, или си ходил в сервиз?
              Ами аз я закачам с блутут адаптер и с телефона с програми на андроид,закачал съм доста коли досега и винаги ги хваща грешките и в еърбега съм чистил грешки,електроусилватела и по двигатела дори и със скоростните кутий се свързва но май ще трябва да отида и при някой който разбира повечко с комп.защото в края на март ще пътувам за Англия с Фиата и смятам да поостана там.Дали е от компютъра Yellow_Flash_Colorz_PDT_13

              Коментар


                #8
                bobi123 написа:
                ogi28b написа:
                Редактирах ти заглавието и местя темата. Лампата няма да изгасне, преди да бъде изчистена грешката. Компютърът, чрез който се опитваш да направиш връзката - твой ли е, или си ходил в сервиз?
                Ами аз я закачам с блутут адаптер и с телефона с програми на андроид,закачал съм доста коли досега и винаги ги хваща грешките и в еърбега съм чистил грешки,електроусилватела и по двигатела дори и със скоростните кутий се свързва но май ще трябва да отида и при някой който разбира повечко с комп.защото в края на март ще пътувам за Англия с Фиата и смятам да поостана там.Дали е от компютъра Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
                колега нз дали си се свързвал дръг път с Аирбега но според ФЕС ти трябва адаптер (преходник) които да ти премества подредбата на пиновете ето разгледей тук http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspxадаптер 2 според саита
                Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                Коментар


                  #9
                  todorshalev написа:
                  bobi123 написа:
                  ogi28b написа:
                  Редактирах ти заглавието и местя темата. Лампата няма да изгасне, преди да бъде изчистена грешката. Компютърът, чрез който се опитваш да направиш връзката - твой ли е, или си ходил в сервиз?
                  Ами аз я закачам с блутут адаптер и с телефона с програми на андроид,закачал съм доста коли досега и винаги ги хваща грешките и в еърбега съм чистил грешки,електроусилватела и по двигатела дори и със скоростните кутий се свързва но май ще трябва да отида и при някой който разбира повечко с комп.защото в края на март ще пътувам за Англия с Фиата и смятам да поостана там.Дали е от компютъра Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
                  колега нз дали си се свързвал дръг път с Аирбега но според ФЕС ти трябва адаптер (преходник) които да ти премества подредбата на пиновете ето разгледей тук http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspxадаптер 2 според саита
                  Аз използвам блутут адаптер и той се връзва с всички функций без да му сменям пиновете.

                  Коментар


                    #10
                    С този адаптор няма да можеш да се свържеш със AIRBAG и ABS на това пунто.Трябва ти VAG COM кабел и обратно с VAG COM не можеш да се свържеш със Таблото, Ск. Кутия,и др модули които комуникират по CAN

                    Коментар


                      #11
                      staho написа:
                      С този адаптор няма да можеш да се свържеш със AIRBAG и ABS на това пунто.Трябва ти VAG COM кабел и обратно с VAG COM не можеш да се свържеш със Таблото, Ск. Кутия,и др модули които комуникират по CAN
                      ще се съглася с колегата след кратко разучаване стигнах до извода че за Аирбега си иска кабел VAG COMтака като загледах и други автомобили в ФЕС-а само за Аирбега си искат кабел VAG COMмалко странно за мен се оказва че Аирбеците на Фиат се връзват самоVAG COM кабелако някои колега се е свързвал с Фес и ЕЛМ 327 към Аирбеганека сподели щото останах много очуден
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар


                        #12
                        Имам предвид пунто 2 до 2003г модела.Гарантирам че е така понеже моето е такова за други незнам не съм се свързвал.При мен ECU-то може и с двата адаптора по CAN и K-L

                        Коментар


                          #13
                          Ами аз съм се връзвал с моето устройство еърбега обаче на други коли,може и с фиат да не става,значи трябва да отида някъде на диагностика.Мерси колеги че помогнахте

                          Коментар

                          Working...
                          X