Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колеги помагаите радиото работи само на контакт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колеги помагаите радиото работи само на контакт

    колеги днес ми монтираха ново цд в оторизиран сервиз и от тогава то свири само когато е на контакт ключа и когато запаля мотора оригиналното си свиреше винаги как да го оправя

    #2
    трябва да се премости единия + , но прегледай -има тема за твоя проблем, ако мога да го нарека така

    Коментар


      #3
      Re: колеги помагаите радиото работи само на контакт

      mehanoveca написа:
      колеги днес ми монтираха ново цд в оторизиран сервиз и от тогава то свири само когато е на контакт ключа и когато запаля мотора оригиналното си свиреше винаги как да го оправя
      вадиш сд-то и разкачаш буксата,после с едно тънко кабелче(многожично)правиш "мост" между жълтата и червената жица после закачваш буксата и си слушаш музика когато поискаш
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        #4
        Re: колеги помагаите радиото работи само на контакт

        nsn написа:
        mehanoveca написа:
        колеги днес ми монтираха ново цд в оторизиран сервиз и от тогава то свири само когато е на контакт ключа и когато запаля мотора оригиналното си свиреше винаги как да го оправя
        вадиш сд-то и разкачаш буксата,после с едно тънко кабелче(многожично)правиш "мост" между жълтата и червената жица после закачваш буксата и си слушаш музика когато поискаш
        от сервиза ми казаха че като се свърже така има консумация и не го препоръчват сервиза е реномиран авител

        Коментар


          #5
          какво е радиото, някой на преходът на евробуксата си имат място за свървзване на червения и жълтия кабел заедно, а предполагам понеже си с браво, постоянния + на евробуксата ти е червеният кабел, а не жълтия и за да не губи настройките си са ги обърнали на преходникът във сервиза.aко не ги разбираш много нещата, ела до метростанция сливница и ще ти го направя да свири и без контакт, пари не искам

          Коментар


            #6
            misho_ написа:
            какво е радиото, някой на преходът на евробуксата си имат място за свървзване на червения и жълтия кабел заедно, а предполагам понеже си с браво, постоянния + на евробуксата ти е червеният кабел, а не жълтия и за да не губи настройките си са ги обърнали на преходникът във сервиза.aко не ги разбираш много нещата, ела до метростанция сливница и ще ти го направя да свири и без контакт, пари не искам
            маи на всички постоянния + е червения а командващия е жълт и затова трябва да се свържат заедно

            Коментар


              #7
              mehanoveca написа:
              misho_ написа:
              какво е радиото, някой на преходът на евробуксата си имат място за свървзване на червения и жълтия кабел заедно, а предполагам понеже си с браво, постоянния + на евробуксата ти е червеният кабел, а не жълтия и за да не губи настройките си са ги обърнали на преходникът във сервиза.aко не ги разбираш много нещата, ела до метростанция сливница и ще ти го направя да свири и без контакт, пари не искам
              маи на всички постоянния + е червения а командващия е жълт и затова трябва да се свържат заедно
              тва е евро стандарт , понеже някой радиота правят доста консумация в стенд баи ...но аз сам си ги вързал и жълтия и червения на едно и нямам проблеми ... Се пак ако ти пада акомуалтора или просто си изведи едно кабелче с допалнително копче да шунтираш Плюса подаван при контак и така от копчето ще може да си го пускаш и без контакт ... Но на жалтия кабел трябва да имаш Диод да пропуска ТОк само в посока към Радиото , понеже при пускане от копчето когато не е на контак ако нямаш диод плюс ще отива и към другата част на на инсталацията на колата и ще стане все едно си я дал на контак ... Тва е допълнителна доработка ако дълго време не си ползваш колата дане ти смуче ток. Но щом си опрял до сервиз ми ясно че това дето сам ти го написал е тъмна индия и няма да го направиш. Успех се пак.
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #8
                Fiat_Punto11 написа:
                mehanoveca написа:
                misho_ написа:
                какво е радиото, някой на преходът на евробуксата си имат място за свървзване на червения и жълтия кабел заедно, а предполагам понеже си с браво, постоянния + на евробуксата ти е червеният кабел, а не жълтия и за да не губи настройките си са ги обърнали на преходникът във сервиза.aко не ги разбираш много нещата, ела до метростанция сливница и ще ти го направя да свири и без контакт, пари не искам
                маи на всички постоянния + е червения а командващия е жълт и затова трябва да се свържат заедно
                тва е евро стандарт , понеже някой радиота правят доста консумация в стенд баи ...но аз сам си ги вързал и жълтия и червения на едно и нямам проблеми ... Се пак ако ти пада акомуалтора или просто си изведи едно кабелче с допалнително копче да шунтираш Плюса подаван при контак и така от копчето ще може да си го пускаш и без контакт ... Но на жалтия кабел трябва да имаш Диод да пропуска ТОк само в посока към Радиото , понеже при пускане от копчето когато не е на контак ако нямаш диод плюс ще отива и към другата част на на инсталацията на колата и ще стане все едно си я дал на контак ... Тва е допълнителна доработка ако дълго време не си ползваш колата дане ти смуче ток. Но щом си опрял до сервиз ми ясно че това дето сам ти го написал е тъмна индия и няма да го направиш. Успех се пак.
                обърнах се към сервиза само заради това че иначе падаше гаранцията иначе съм завършил електротехника нямам ядове разбрах те добър вариант е но не мисля че има чак такава консумация едно цд на другата ми кола е така от 4 години от 1 година почти не се кара колата акомулатора е ок все още пали на часовник а е дизел нещо такова ли трябва да стане

                Коментар


                  #9
                  Стига да не е студено , палят , смисал ,че акомулатора умира от студа , иначе нищо им няма ... но от много студ и като не се кара ...малко не си ме разбрал ето
                  Прикачени файлове
                  >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                  Коментар


                    #10
                    друг вариан не е ли да прекъсна изцяло жълтия и да го вържа дирекнто на червения и така + от контакт да изчезне за винаги :D

                    Коментар


                      #11
                      mehanoveca написа:
                      друг вариан не е ли да прекъсна изцяло жълтия и да го вържа дирекнто на червения и така + от контакт да изчезне за винаги :D
                      даде Даде това е ,а просто онва е вариатн кеф ти риба , кеф ти паламуд ..
                      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                      Коментар


                        #12
                        Fiat_Punto11 написа:
                        малко не си ме разбрал ето
                        Е кво не те е разбрал, като си нарисувал същото като него?

                        Коментар


                          #13
                          Аз си сложих мързеливче не ставам за сапьор на 4 път уцелих правилният кабел.
                          FIAT Marea 1.9 JTD 2001г.
                          ... и тя доверчиво сложи крака на раменете му...
                          миг невнимание и вече си татко

                          Коментар


                            #14
                            ogi28b написа:
                            Fiat_Punto11 написа:
                            малко не си ме разбрал ето
                            Е кво не те е разбрал, като си нарисувал същото като него?
                            Ами неговото не ми говори нищо липсват дейтали , няма значение просто си дадох идеята. Кой както иска да си пуска радиото ... Да има за останалите.Лично мен неме бърка Жълто и Червено двата плюса събрани на едно. 4 години несам свалял боша от колата и не е имало проблем.А не я карам много много ...
                            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                            Коментар


                              #15
                              loki написа:
                              Аз си сложих мързеливче не ставам за сапьор на 4 път уцелих правилният кабел.
                              Ми драскай тука или по скайп за това сме в форума да си помагаме :Д Лично аз доста съм си играл с инсталaцията 1.1 S
                              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                              Коментар

                              Working...
                              X