Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

12 V след контакт в двигателния отсек

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    12 V след контакт в двигателния отсек

    Здравейте колеги. Имам нужда от малко помощ. Монтирах си DRL модул на колата (Мареа 1.9 JTD 105 2000 г.). Поради проблем с монтиране на подобен модул вътре в купето пред време реших да го монтирам в двигателния отсек, но не мога да открия откъде да взема 12 V след включване на колата на контакт. В момента съм взел 12 V от датчика на нивото на спирачната течност, но при дръпване на ръчната фаровете изгасват. Просто не намерих друго място откъдето да взема + след контакт, а по кабелите към системите управляващи работата на двигателя не мисля че е удачно да пипам.
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

    #2
    Какъв е проблема, да се монтира вътре? Това с ръчната ме уби .
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      Проблема е че си монтирах един модул, който се беше разтопил един ден след монтажа и доста време не може да се махне миризмата. Не искам да го монтирам пак при бушоните за да не се разтопи някой кабел. Както и да е монтирал съм го вече при двигателя и работи, въпроса е мога ли да взема отнякъде + след подаване на контакт или трябва да си изтегля кабел от купето.
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

      Коментар


        #4
        Зад акумулатора от към купето имаш една букса голяма.Малко по надолу от коша за акумулатора е.На нея има кабел с оранжев цвят.Хвани се за него.Това ти е + през контакт.
        FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

        Коментар


          #5
          Благодаря колега
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

          Коментар


            #6
            Правилно е да вземеш +12 от тънкия кабел на алтернатора, а не от контакт.

            Коментар


              #7
              И аз така предпочитах да го направя, но не знам кой кабел идва от алтернатора поради причината, че е на доста трудно достъпно място. В крайна сметка се вързах на оранжевия кабел и сега си работи коректно DRL-а.P.S. Въпросния оранжев кабел за къде отива?
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

              Коментар

              Working...
              X