Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със запалването!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със запалването!

    Колеги имам следният проблем!Колата ми пали много трудно когато е топла.Когато е студена пали без проблем,на какво може да се дължи това?!Става въпрос за Фиат Браво 1.2 16в
    Фиат Браво 1,2 16в.

    #2
    Re: Проблем със запалването!

    forest написа:
    Колеги имам следният проблем!Колата ми пали много трудно когато е топла.Когато е студена пали без проблем,на какво може да се дължи това?!Става въпрос за Фиат Браво 1.2 16в
    Шалтер на сратераДатчик на КВ Маса на двигател/ купе.Ако разкажеш кат точно труно пали сигурно ще е по конкретно.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Трудно върти или върти нормално, но не пали?
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #4
        veselin10 написа:
        Трудно върти или върти нормално, но не пали?
        Върти много трудно,все едно е паднал акумулатора!Понякога когато завъртам ключа на стартера се чува прищракване на централното заключване(палчетата на вратите все едно се затварят)!
        Фиат Браво 1,2 16в.

        Коментар


          #5
          forest написа:
          veselin10 написа:
          Трудно върти или върти нормално, но не пали?
          Върти много трудно,все едно е паднал акумулатора!Понякога когато завъртам ключа на стартера се чува прищракване на централното заключване(палчетата на вратите все едно се затварят)!
          Причините може да са много!1. Стартер2. Акумулатор - при загряване акумулаторите страдат3. Какво е маслото и как се държи на загрял двг. 4. Силовите вериги - свързано е с измерване тук таме.....................................
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            При мен симптомите есента бяха същите. Всички казваха стартер. Аз си направих проба с друг акумулатор и след това си купих нов. От тогава - проблем няма. Препоръката ми е проба с друг акумулатор при същите условия когато с твоя не пали.
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              veselin10 написа:
              При мен симптомите есента бяха същите. Всички казваха стартер. Аз си направих проба с друг акумулатор и след това си купих нов. От тогава - проблем няма. Препоръката ми е проба с друг акумулатор при същите условия когато с твоя не пали.
              Това е най-вероятната причина. Когато оловния акумулатор посдаде багажа, положителните температури му се отразяват разрушително. Не минусовите. При отрицателни става високоомен и т.н..................но високите положителни са по-опасни. Който си следи напрежението в автомобила с точност, не по лампата на таблото, която не става за нищо, знае 100% какво става.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар

              Working...
              X