Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментар на резултати от ФЕС за 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Литри пропан-бутан.
    Фиат Мултипла 1.6 16V/2002 с нефабричен ГИ Тартарини

    Коментар


      #17
      10-11 литра пропан-бутан за мултипла 1.6 16 в София са перфектни.Все така да те вози!
      FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

      Коментар


        #18
        Калинчо написа:
        Сложих термостат Валер. Вече загрява до 4бр. чертички. Втората чертичка се появява на първия километър. Разхода на газ в момента (след няколко засичания) е около 8.5-9/100 междуградско и 10-11/100 градско-софийско.Този разход ме устройва. Скоро няма да имам новини за работа по компютъра на колата или газовия компютър.
        Това при каква средна скорост по борда?
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Днес свърши газта. Статистиката за 8дни е: 207км, 21.8л пропан-бутан, средна скорост по борда 22км/ч.Всички километгри са само в София на ~7-10 километрови отсечки. Нормален трафик, без големи ускорения.Не съм допълвал бензина, но ако приемем около 20 бензинови километра, то това прави около 11,5л газ/100км.Борда ми казва консумация 10.9л/100км. Какво е тълкуванието незнам. Може би "еквивалентен" бензин.
          Фиат Мултипла 1.6 16V/2002 с нефабричен ГИ Тартарини

          Коментар


            #20
            Трябва да си наясно, че борда мери нещо си и то не е реално. Ще е е... съвпадението ако показва същия разход като на газ. Моя комп. показва 8,2 - 8,6 разход, но реално само газта е 9,0. И то само газта, бензина докато загрее е отделно. Според мен ти с тоя автомобил с този разход си екстра.
            Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
            Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
            Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

            Коментар


              #21
              Мултиплата Бензин/Пропан-бутан кога преминава на газ?При температура на двигателя (колко градуса или чертички) или при обороти ?
              FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

              Коментар


                #22
                Мисля, че превключването бензин-газ е при температура. Някъде малко преди да се покаже втората чертичка. Газовата уредба не е фабрична заедно с колата.Още малко статистика за разхода от вчера и днес:Вчера 99.5км междуградско с 7.13л. газ от ОМВ. Показанията на борда са консум.:6.8, ср.скорост 46км/ч. Това прави около 7.2л./100км.Днес 96.8км междуградско с 7.35л. газ от Лук. Показанията на борда са консум.:7, ср.скорост 46км/ч. Това прави около 7.7л./100км.Никакви резки ускорения не съм правил и съм спазвал всички ограничения. Колата беше натоварена само с мен.
                Фиат Мултипла 1.6 16V/2002 с нефабричен ГИ Тартарини

                Коментар


                  #23
                  Ами да. Това потвърждава казаното от мен по-нагоре.Хрумна ми идея: Да натрупаме достатъчно замервания, да ги вкараме в ексел и да сметнем приблизително колко процента отгоре идва реалният разход над този по компа. Статистически един вид. Така във всеки един момент ще знаем колко още газ остава и колко още може да се мине като разстояние.Иначе моята газова е монтирана тука в квартала, не и знам марката. Газаджията каза, че превключва като загрее колата на 30 градуса. И това найстина е така, защото аз съм настроил климата на 30 градуса и той почва да духа, когато със сигурност загрее на толкова. Тва го меря с един електронен термометър, забучен в духалките на предното стъкло. Вчера колегите мислеха, че е отверка... :D И малко след като почне да духа топло, чува се звуков сигнал и превкл. на газ. И на копчето се променя индикацията.
                  Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                  Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                  Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                  Коментар


                    #24
                    Калинчо написа:
                    ... Газовата уредба не е фабрична заедно с колата....
                    Еее, трябваше да започнеш още с това.Всички бъдещи въпроси отпадат.Отивай в графата със "стандартните" уредби.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #25
                      Калинчо написа:
                      ...Имам съмнения и относно измерването на нивото в газовата бутилка - т.е. дали газта предния път е свършила наистина, когато колата автоматично си мина на бензин, дали нещо не се е разсърдила защото тогава я заредих до горе, а сега само 15литра ....
                      Не знам от клапани ли е от бензиностанции ли, но и при мен е така и вече трета година пълня само до горе. При доливане на газ ми дава фантасмагорични разходи от сорта на 18, 20, 22. Почна ли да я пълня от празно до пълно и разхода си е нормален около 11 чисто градско.Инче преминава автоматично на бензин като падне налягането в бутилката. Е има и други причини но да не мешаме излишно Да допълня и за превключването от бензин на газ, от думите ти съдя, че е ГИ. Поне при мен (а и май при повечето) е при достигане на определена температура, ако пък се пали загряла колата е на време. Спусъка за превключване естествено е на обороти.УСПЕХ и дано все така те радва с нисък разход!
                      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                      182A4.000 IAW49F
                      LPG - Lovato EasyFast
                      ----------------------------
                      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                      Коментар


                        #26
                        Да, наистина не съм се изразил достатъчно ясно. Газовата уредба е инжекционна, неоригинална, Тартарини. Монтирана е в Италия. В България могат да я диагностицират в Пловдив, Сливница и София-Люлин 2. Аз съм ходил само в Люлин и тогава им беше изтекъл лиценза. После като смених термостата разхода спадна и така и не мога да се мотивирам да ходя пак. Колата всеки път пали на бензин и автоматично минава на газ. Когато свърши газта писука и минава на бензин. Аз не й вярвам и пак натискам за газ.Но допълнителния пробег е от порядъка на 1-2км, което ме навежда на мисълта, че горе долу правилно изключва газта. По сериозни разлики при изключването има при рязко подаване на газ. Гигантския разход ми даде когато заредих до изключване. Сега зареждам по 10-20 лева и карам до свършване и разхода ми харесва.Последно заредих 40 лв. от ОМВ и сега чакам да свърши да видя какво ще стане.Иначе само статистика да ви трябва. Просто експериментите с компютрите са "замразени" за което пуснах темата ...
                        Фиат Мултипла 1.6 16V/2002 с нефабричен ГИ Тартарини

                        Коментар


                          #27
                          Това със изключването при подаване на газ е пак заради налягането. Има такава настройка като подадеш рязко газ и ако не му достигне гориво да превключва директно на бензин. Това е пак поради привършващата газ и нискорто налягане в бутилката. Ако ти го прави и когато си сигурен, че има достатъчно газ значи ти е за донастойка газта. при някои инжекциони има опция при достигане на горна граница на отваряне на дюзите да припръсква бензин, да не прави нищо или да минава на бензин изцяло.
                          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                          182A4.000 IAW49F
                          LPG - Lovato EasyFast
                          ----------------------------
                          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                          Коментар

                          Working...
                          X