Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чистене на грешка AIRBAG-проблем с ФЕС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чистене на грешка AIRBAG-проблем с ФЕС

    Здравейте,Имам кабел който е работещ имам и преходник 16 към 3 пин. Към мотора се вързвам, но към възглавницата не могаПо данни излиза,че не ми е нужен преходник за възглавницата (имам предвид преходник 16 пин към 16 пин с кръстосани връзки), данните на колата са:Брава 1,6 99г.Magneti Marelli IAW 49F Injection (1.6) |INFO|DTC|PRM|ACT|ADJ| KLELMOBDKey 3-PinABS Teves MK20/MK70 |INFO|DTC|PRM|ACT| KLOBDKey 3-PinBREED MY97 Airbag (2F) |INFO|DTC|PRM| KLOBDKey 3-PinBREED MY97 Airbag (2F-2L) |INFO|DTC|PRM| KLOBDKey 3-PinBREED MY97 Airbag (2F-2L-S) |INFO|DTC|PRM| KLOBDKey 3-PinBREED MY97 Airbag (2F-S) |INFO|DTC|PRM| KLOBDKey 3-PinМоля ако може някой да помогне. Кабела го закачам на същия куплунг където закачам и за диагностиката на мотора.проблема е в това, че просто не се свързвам към компа на Airbag. Кабелът ми е VAG-COM.Предварително благодаря !
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Буксата за еърбега е зад жабката!
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      Искрено благодаря ! Можеш ли да ме насочиш как се стига до нея, означава ли това, че трябва да сваля цялата жабка? Къде се намира конектора?
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #4
        Бъркаш под жабката. Нищо не се сваля.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Като се гмурна под жабката ще го видя ли въпросния куплунг, той с 3 извода ли е или с 16? от коя страна да го търся?
          Play Golf ,but not drive golf!!!
          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

          Коментар


            #6
            като станеш срещу нея се пада веднага отдоло и в ляво буксата е 3пинова, и са 2 буксите едната е за еърбега другата за климатроника

            Коментар


              #7
              Закачих кабела към конектор който е с 3 извода и с 3 кабела с цветове черен, зеле и бяло-кафяв. Не светна лампичката на ВАГ-КОМ кабела, подадох напрежение от запалката, но пак не успях да се вържа. Мъчих се и без да има напрежение и пак нищо. Въпросния куплунг е закачен към една черна пластмаса в ляво под жабката и е с черно капаче. Настройките ми са същите като при закачане към бензиновото еку.Не видях друг 3 пинов куплунг.Къде греша? Моля за помощ!Предварително благодаря !
              Play Golf ,but not drive golf!!!
              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

              Коментар


                #8
                Alex_RT написа:
                Закачих кабела към конектор който е с 3 извода и с 3 кабела с цветове черен, зеле и бяло-кафяв. Не светна лампичката на ВАГ-КОМ кабела, подадох напрежение от запалката, но пак не успях да се вържа. Мъчих се и без да има напрежение и пак нищо. Въпросния куплунг е закачен към една черна пластмаса в ляво под жабката и е с черно капаче. Настройките ми са същите като при закачане към бензиновото еку.Не видях друг 3 пинов куплунг.Къде греша? Моля за помощ!Предварително благодаря !
                Куплунгът по памет е жълт или кабела до него е жълт-едно от двете!
                Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                Коментар


                  #9
                  Със сигурност ли куплунзите са 2 ? Аз не видях друг такъв, може да не съм гледал както трябва. Моля да пишат кора, които са на 100% сигурни.Както казах куплунгът ,към който закачих кабела и нищо не стана е в ляво може би на 20 см от централната конзола на една черна издута пластмаса (предполагам въздуховод.) Към него е закрепена черна капачка. Самия куплунг към който закачах НЕ Е ЗАД ЖАБКАТА а по скоро в ляво под нея!Благодаря !
                  Play Golf ,but not drive golf!!!
                  Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                  C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                  Коментар


                    #10
                    кабелът е в жълт шлаух. ако няма такъв - значи не е той. моят беше върху жабката и го намерих, като я свалих. преди това и аз се мъчих.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      Отвори жабката. Горе вътре в жабката имаш една врътка. Завърташ я и пада нещо като вратичка. Жълт шлаух е кабела. Тая която си закачил е вероятно за климатик/климатроник.

                      Коментар


                        #12
                        Проблема е решен! Куплунга за възглавниците е с жълта обвивка и накрая има поне при мен нещо като светло зелен етикет. Не е нужно да се сваля жабката, за да се стигне до него. Куплунгът е закачен на корпуса на жабката от вътрешна страна, стига се до него като се легне под жабката и в лявата част трябва да се пъхне ръката доста навътре, след това да се откопчее куплунга от капачето,което е на корпуса на жабката и готово. Аз ползвах фенерче, за да се ориентирам. След закачане на кабела взех захранване от запалката.Благодаря на всички !
                        Play Golf ,but not drive golf!!!
                        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                        Коментар

                        Working...
                        X