Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оригинален субуфер на Punto II не тръгва-решено!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    todorshalev написа:
    misho_ написа:
    ще сменям оригиналното радио на пунтото с друго, въпросът ми е какво трябва да направя за да подкарам оригиналния субуфер. все още не съм свалял оригиналното радио да видя отзад какви кабели отиват към субуфера, някой ако може да даде информация как е свързан.
    оригиналния събуфер не е свързан Пряко със касетофонаако не ме лъже паметта суб-а взимаше сигнал направо от задните колони (лява и дясна) има постоянен + и постоянен - и + от касетофона (на изхода за авт. антена (синьо кабелче)) т.е. няма Букса (специално) за събуфера ПС:ти имаш ли Събуфер оригинално ?
    Колега понеже виждам че си на ти с буферчето в Пунтака,имам един но искам да го сложа в Ипсилона,ако правилно съм разбрал,трябва да му пусна постоянни + и - и един плюс през контакт от синия кабел на евро буксата,два сигнала от задните колони и би трябвало да тръгне ????????????? Ще съм благодарен ако ми окажеш помощ,с някоя схема например П.С.Хубаво е да взема и буксата на буферчето,та да мога да си наредя кабелите хубаво нали ?????
    Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
    Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
    Ventura garage

    Коментар


      #17
      Мда що годе го знам напълно си ме разбрал би трябвало при това свързване да работиако не си с оригинално радио ами с някакво друго и то има чинчове (изходи за усилвател) те съветвам на тях да си вържеш буферчето (аз бях така)за буксата да хубаво е да я има и нея ако не ми пиши имам нещо в предвитПС: схемичка ще ти дам утре че сега пиша от телефона (работя)ако не се справиш просто ела на някоя среща на форума и ще помогна
      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

      Коментар


        #18
        todorshalev написа:
        Мда що годе го знам напълно си ме разбрал би трябвало при това свързване да работиако не си с оригинално радио ами с някакво друго и то има чинчове (изходи за усилвател) те съветвам на тях да си вържеш буферчето (аз бях така)за буксата да хубаво е да я има и нея ако не ми пиши имам нещо в предвитПС: схемичка ще ти дам утре че сега пиша от телефона (работя)ако не се справиш просто ела на някоя среща на форума и ще помогна
        Демек,ако има чинчове вместо сигнал от колоните да го взема оттам ????? Сигурно ще се справя,само ако имаш схемата и да има цветовете на кабелите,буксата ще я намеря може би Благодаря предварително
        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
        Ventura garage

        Коментар


          #19
          Mury написа:
          todorshalev написа:
          Мда що годе го знам напълно си ме разбрал би трябвало при това свързване да работиако не си с оригинално радио ами с някакво друго и то има чинчове (изходи за усилвател) те съветвам на тях да си вържеш буферчето (аз бях така)за буксата да хубаво е да я има и нея ако не ми пиши имам нещо в предвитПС: схемичка ще ти дам утре че сега пиша от телефона (работя)ако не се справиш просто ела на някоя среща на форума и ще помогна
          Демек,ако има чинчове вместо сигнал от колоните да го взема оттам ????? Сигурно ще се справя,само ако имаш схемата и да има цветовете на кабелите,буксата ще я намеря може би Благодаря предварително
          да вземи си сигнал от чинчовете по добре е схемата нещо немога да я намеря ама дръпни си ръководството за пунто (на предишната страница има линк) и там са показани и цветовете
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #20
            todorshalev написа:
            Mury написа:
            todorshalev написа:
            Мда що годе го знам напълно си ме разбрал би трябвало при това свързване да работиако не си с оригинално радио ами с някакво друго и то има чинчове (изходи за усилвател) те съветвам на тях да си вържеш буферчето (аз бях така)за буксата да хубаво е да я има и нея ако не ми пиши имам нещо в предвитПС: схемичка ще ти дам утре че сега пиша от телефона (работя)ако не се справиш просто ела на някоя среща на форума и ще помогна
            Демек,ако има чинчове вместо сигнал от колоните да го взема оттам ????? Сигурно ще се справя,само ако имаш схемата и да има цветовете на кабелите,буксата ще я намеря може би Благодаря предварително
            да вземи си сигнал от чинчовете по добре е схемата нещо немога да я намеря ама дръпни си ръководството за пунто (на предишната страница има линк) и там са показани и цветовете
            За съжаление линка вече не работи,иначе още вчера щях да съм го дръпнал Сега се зарових в менюалите ми в сервиза,и се оказа че имам схемата,пък и за късмет имаме в сервиза клиентско Пунто спортинг с уферче,премерих всичко и ми стана ясно.Учуден съм италианците колко просто са го направили,учудващо за тях.Сега трябва само да отнема на жената Ипсилона и да и го монтирам Огромни благодарности на Тошко за помощта,евала
            Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
            Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
            Ventura garage

            Коментар


              #21
              Mury написа:
              За съжаление линка вече не работи,иначе още вчера щях да съм го дръпнал Сега се зарових в менюалите ми в сервиза,и се оказа че имам схемата,пък и за късмет имаме в сервиза клиентско Пунто спортинг с уферче,премерих всичко и ми стана ясно.Учуден съм италианците колко просто са го направили,учудващо за тях.Сега трябва само да отнема на жената Ипсилона и да и го монтирам Огромни благодарности на Тошко за помощта,евала
              молим ще чакам да черпиш тогава м/у другото наистина са го направили изключително елементарно Буферчето (ако не намериш букса мисля че имам)аз като монтирах моето колко изчетох докато го монтирам и накрая всичко заспаПС:искам снимка как седи в Ипсилона послеПС2: ето нов линк ръководство
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #22
                Почти е готова трансформацията,пуснах всички кабели тествах го работи,но се наложи малко тунинг на кутията,защото багажника на Ипси се оказа по малък от на Пунто До няколко дни ще го монтирам,и ще кача и снимки
                Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                Ventura garage

                Коментар

                Working...
                X