Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

как да спра пръскалките на фаровете?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    как да спра пръскалките на фаровете?

    Привет , иска ми се да спра работата на пръскалките на фаровете поради "огромния разход" на течност . До колкото знам може да стане като махна релетo отговарящо за тях . Ако някой знае кое точно е би ми бил много полезен97 година е колата
    weekend hlx 2.0 20v

    #2
    Re: как да спра пръскалките на фаровете?

    killah_baby написа:
    Привет , иска ми се да спра работата на пръскалките на фаровете поради "огромния разход" на течност . До колкото знам може да стане като махна релетo отговарящо за тях . Ако някой знае кое точно е би ми бил много полезен97 година е колата
    Като гледам си с Мареа... Та отваряш предния капак, поглеждаш до ремъците и виждаш две помпи монтирани на съда за течност за чистачки. Едната помпа е с две тънки маркучлета, а другата е с един, но дебел. Дърпаш й едната букса и си готов.

    Коментар


      #3
      Re: как да спра пръскалките на фаровете?

      Airfan написа:
      killah_baby написа:
      Привет , иска ми се да спра работата на пръскалките на фаровете поради "огромния разход" на течност . До колкото знам може да стане като махна релетo отговарящо за тях . Ако някой знае кое точно е би ми бил много полезен97 година е колата
      Като гледам си с Мареа... Та отваряш предния капак, поглеждаш до ремъците и виждаш две помпи монтирани на съда за течност за чистачки. Едната помпа е с две тънки маркучлета, а другата е с един, но дебел. Дърпаш й едната букса и си готов.
      Това добре ми звучи , но само за пример ще ти дам че веднъж си изпуснах капачката на казанчето за чистачките там някаде и неможах да бръкна . Добре че с мен беше едно рахитично момиче и някак си успя да си напъха ръката та я извади. С две думи няма бъркане около казанчето - от пред баласти за ксенон, а от страни няма шанс. Единствено от долу ако успея някак си но не се сещам в момента как изглежда и дали имам достъп до там . За това се насочих към релето което управлява пръскалките , поне до него имам достъп (кутията пред А.Б. ) но не знам кое точно е.
      weekend hlx 2.0 20v

      Коментар


        #4
        И все пак опитай да си извадиш буксата, по лесния вариант е.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          В кутията до акумулатора трябва да е релето, има и предпазител за тази помпа там, по добре махни него
          FIAT Marea Weekend HLX TD100

          Коментар


            #6
            he-111 написа:
            В кутията до акумулатора трябва да е релето, има и предпазител за тази помпа там, по добре махни него
            че е там го знам, но проблема е че пиша само от служебния компютър а от него не мога да отворя PDF в даунлоуд да видя кое точно е релето , но намерих стара моя тема с схема с номерацията на релетата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...E0%F2&start=30)ПО тая схема ако някой може да ме ориентира кое е ?? Защото до колкото си спомням май не е само 1 предпазител в тая кутия . Ако не ще почака докато ми оправят компютъра и сам ще го намеря кое е. Не ми се занимава да разкачам 1по1 докато го намеря за това попитах.Мерси все пак.
            weekend hlx 2.0 20v

            Коментар


              #7
              На капака на кутията има номера и картинка ще се ориантираш.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Реле...

                Здравей !Виж дали имаш реле със номер А385 12V 67711971 , извади го и пробвай дали ще спре да пръска на фаровете.При мен като го махна спира , колата е Мареа 2.4TD ’96

                Коментар


                  #9
                  Релето за помпата на фаровете е най-голямото в тази кутийка. Вадиш, пробваш. Ако пръска - вадиш друго. Те са 5 релета там, намери го с проба в крайна сметка.

                  Коментар


                    #10
                    По тази схема релето се води 98 предпазителят 99
                    FIAT Marea Weekend HLX TD100

                    Коментар


                      #11
                      he-111 написа:
                      По тази схема релето се води 98 предпазителят 99
                      мерси това ми трябваше
                      weekend hlx 2.0 20v

                      Коментар

                      Working...
                      X