Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ксенон за рефлекторни фарове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ксенон за рефлекторни фарове

    От къде може да се купи подобно нещо? Като съм питал по магазините за "рацинг" и "тунинг" не са и чували за подобно нещо.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    Че аз не съм чул и не съм видял да има разлика в ксенона. Какво точно имаш предвид под израза ’’Ксенон за рефлекторни фарове’’?
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      Твърди се, че крушките са различни. Преди години първите ксенонови фарове са били с по-различни крушки - точно за рефлекторни, имитиращи точковият източник на халогенната лампа. Аз съм виждал само на картинка в гуглето.
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        с буква R се водят накрая. Примерно ако крушката ти е H1,търсиш ксенонова H1R. разликата е че тя има една плътна лента на балона. колко върши обаче работа е друг въпрос.

        Коментар


          #5
          Добре, щом е нещо по -специално, следователно и цената ще му е "по-хубава". Може би за това не се намира така лесно. Така че, най лесно ще се снабдиш с това чудо по интернет. И другото което е, нали по закон на рефлекторни фарове е забранено монтирането на ксенон (не съм сигурен до колко е вярно това, някой по-запознат да каже, защото и мен ме интересува), следователно, ако наистина има такава наредба и те спрат за това нещо как ще докажеш че това е специален ксенон. Дали ще ти повярват?
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            За тази цел си има ГТП, нали? Ако снопа лъчи и цветната температура от фара отговарят на изискванията, все тая е какво има вътре. След като всичко отговаря на изискванията и съм минал успешно ГТП - няма да има проблеми. Ако има - обжалване на акта. Но не съм сигурен че го искам де... засега само питам каков може да се направи. Искам да си сложа на дългите светлини. Късите са си добре.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Synthy написа:
              За тази цел си има ГТП, нали? Ако снопа лъчи и цветната температура от фара отговарят на изискванията, все тая е какво има вътре. След като всичко отговаря на изискванията и съм минал успешно ГТП - няма да има проблеми. Ако има - обжалване на акта. Но не съм сигурен че го искам де... засега само питам каков може да се направи. Искам да си сложа на дългите светлини. Късите са си добре.
              Би трябвало да проверяват и да не пускат такива коли, ама както каза един познат дето бачка в пункт за ГТП - "пускаме ги, кво да ги правим хората"

              Коментар


                #8
                sa6obravoto написа:
                Добре, щом е нещо по -специално, следователно и цената ще му е "по-хубава". Може би за това не се намира така лесно. Така че, най лесно ще се снабдиш с това чудо по интернет. И другото което е, нали по закон на рефлекторни фарове е забранено монтирането на ксенон (не съм сигурен до колко е вярно това, някой по-запознат да каже, защото и мен ме интересува), следователно, ако наистина има такава наредба и те спрат за това нещо как ще докажеш че това е специален ксенон. Дали ще ти повярват?
                законът е неясен и непълен по тоя въпрос както и по въпроса за дневните светлини и по много други въпроси.иначе ако става въпрос за ксенон на дълги при положение че дълги и къси са с различни крушки, по-добре е дългите да останат халогенни. стартират веднага и няма проблеми със светлинния клаксон.

                Коментар


                  #9
                  Съгласих се за дългите и късите, обаче на мен не ми достига светлина на дългите (или така си мисля). Бих искал да ми е по-светло на дълги. А и вече май има ксенонови крушки, които палят веднага. Освен това на дългите няма да заслепявам никой.
                  "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                  Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                  Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                  Коментар


                    #10
                    този ксенон за рефлекторните както каза колегата, самата крушка се води с означение R, не е по-скъпа но трудно можеш да я намеришсамата крушка от горната си страна е затъмнена с черно, за да не заслепява и да "реже" снопа светлинаиначе ако питаш мен слагай лупи и да ти е мирна главата
                    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                    Коментар


                      #11
                      sa6obravoto написа:
                      И другото което е, нали по закон на рефлекторни фарове е забранено монтирането на ксенон (не съм сигурен до колко е вярно това, някой по-запознат да каже, защото и мен ме интересува), следователно, ако наистина има такава наредба и те спрат за това нещо как ще докажеш че това е специален ксенон. Дали ще ти повярват?
                      Глупости има Рено лагуна и ланчия либра с рефлекторни фарове и ксенон заводско.
                      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                      FIAT БРАВО 1.2 16v
                      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                      Коментар


                        #12
                        Ама стъклата им са гладки H7:H7R
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          emzo написа:
                          Ама стъклата им са гладки H7:H7R
                          На либрата не са. В ланчия форума имаше снимки точно на тях качени.На мойто пунто като са гладки пластмасите значи няма проблеми че съм с ксенон?
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #14
                            infineon написа:
                            Глупости има Рено лагуна и ланчия либра с рефлекторни фарове и ксенон заводско.
                            И според мен са глупости, дали ксенон или не пак може да заслепява. Важно е регулирането, обаче нашите тиквеници не го разбират и затова измислят такива пародии на закони. Точно затова писах че не съм сигурен как е формулиран закона, защото отдавна имам намерения да слагам (поради разбираеми причини), обаче като приеха тоя закон се замислих, защото пари за глоби и фарове с лупи не ми се дават.
                            Fiat Bravo 1.9 TD100

                            Коментар


                              #15
                              Хайде да не спорим кой кога заслепява, моля!Тази крушка за рефлекторен фар... много тъпа идея. Аз като съм с Н1 и имам шапчица пред лампата, значи ли че мога да си сложа каквото ми скимне в рефлектора? като казахте лупи.. някой знае ли къде могат да премахнат френеловите пръстени от стъклото на оригиналният фар? Стъклен е, не е пластмаса.
                              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                              Коментар

                              Working...
                              X