Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неработещо табло и мигачи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неработещо табло и мигачи

    Колата е браво 1.8 16в и от време на време ми прави този проблем: както карам и таблото спира да работи подсветката свети, лампата на акомулатора и фаровете... всичко друго не работи... включително и мигачите (аварийните работят). Вече за 3--ти път така става оправя се от самосебеси когато иска... последния път разглобих всичко чистих букси, връзки и т.н. оправи се.. и сега след около месец пак същия проблем..... Някой, някакви идеи вече какво да правя ?Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Имам горе долу същия проблем, не знам как се оправя, но ще ти опиша простия начин, по който го разрешавам. Докато си карам спират да ми работят мигачите, включвам аварийните и ги изключвам и всичко заработва отново. Не знам от какво е, но 1-2 пъти ми се е случвало и след като пусна и изключа аварийните всичко се оправя.
    Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

    Коментар


      #3
      Търси общите маси мисля че са зад жабката това са болтове с кабели завити за купето.
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #4
        Не можах да ги намеря... трябва ли да разглобявам нещо?

        Коментар


          #5
          Добре бе, никой ли не може да даде акъл... и по сервизите ми прикават едни глупости от сорта на смяна на инсталация....

          Коментар


            #6
            nikolai91 написа:
            Не можах да ги намеря... трябва ли да разглобявам нещо?
            Влез в раздела "Консултации по общи въпроси". Прегледай списъка с важни теми. Открий темата "Подготовка на автомобила за зимата" или нещо подобно беше заглавието, прочети я, там има подробно описание на всички маси със снимки. Ако я прегледаш и имаш нови въпроси, пиши, ще помагаме както можем.

            Коментар


              #7
              Провери предпазителите. Много е вероятно предпазителят за мигачи/табло да не дава добър контакт(китайско менте, например). Намира се на най-долния ред: 4,5 по ред, не съм сигурен(виж схемата на капака), червен на цвят(10А). Размърдай или направо смени и виж резултата.

              Коментар


                #8
                dani389 написа:
                Търси общите маси мисля че са зад жабката това са болтове с кабели завити за купето.
                Там са, най вероятно нещо от там станало, обикновенно от водата през филтъра на климатика стават белите.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Re: Неработещо табло и мигачи

                  nikolai91 написа:
                  ...всичко друго не работи... включително и мигачите (аварийните работят). ..?
                  Това на мен ми говори, че най-вероятно НЕ Е МАСА, а ПРЕДПАЗИТЕЛ(или евентуално-контактен ключ).Мигачите и таблото ползват общ предпазител. За аварийните е друг.Щом аварийните работят, значи, че релето има маса.Ако то има маса, защо не работят мигачите? Отговор - нямат +12V, които получават отделно от аварийните и заедно с уредите на таблото.Съветът ми е да смениш предпазителя и размърдаш новия(ако пак не тръгва), преди да разглобиш половината кола.

                  Коментар

                  Working...
                  X