Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Говорители за в таблото на Фиат Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Говорители за в таблото на Фиат Типо

    Обръщам се към колегите с типо-та, значи интересува ме някой сменял ли е оригиналните елипси в таблото които са 4"х6", като купих колата нямах монтирани говорители там, бяха поставени 10 сантиметрови от някаква компонентна система и сега си закупих говорители Hertz DCX 460 40W номинална мощност, обаче имах малък проблем с монтирането, магнитите отзад идват малко големи и опираха във външната страна на една пластмаса вътре в самия отвор на таблото, наложи се малко изрязване, говорителите паснаха идеално на местата си, свързани са през стъпало за предна линия и наистина съм очуден как свирят, но имам проблем със капаците, пищялките не стърчат нагоре обаче капака опира в говорителите, което ще пречи на работата на самите говорители. Интерсува ме оригиналните говорители на типо дали опират в капаците и как евентуално да ги оправя, махнал съм плата който е под капаците и пак опират
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    #2
    Аз съм ги сменял мойте отпред.Ако някъде ти опира,изрежи капаците ... Принципно според мен най-доброто решение за предна линия на типо е да се направят колони във вратите и пищялки отпред в таблото.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    Коментар


      #3
      Princo написа:
      Аз съм ги сменял мойте отпред.Ако някъде ти опира,изрежи капаците ... Принципно според мен най-доброто решение за предна линия на типо е да се направят колони във вратите и пищялки отпред в таблото.
      Те не стига че опират в капаците ами опират и в пластмасата отзад която е от външната страна отдолу където влиза магнита и се наложи изрязване, само тези намерих 40 вата номинална мощност, намерих едни на Alpine, обаче бяха 20 вата... Princo мислил съм го това да слагам във вратите професионални говорители обаче влагата ще им разкаже играта особенно сега както е влажно, трябва да се прави отделен модул така че говоритела да не влиза вътре във вратата...
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #4
        Решението е просто:Джобове от предни врати на Рено 19 + Демпване на вратите .
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #5
          Джобовете на реното май са за 13 сантиметрови говорители и не се знае каква е дължината им. Яви ми се проблем отляво, в дясно говоритела заспа обаче отляво опира във въздуховода за парното и трябва да си играя да ги изнасям нагоре с някакви шайби и да пиля капаците отвътре
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            #6
            Eдни такива и малко преправяне на джобовете и готово.
            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

            Коментар


              #7
              Абе това като го забия долу в краката ми едва ли ще го чуя при положение че имам почти 1KW басове в багажника, може И ТЯХ, но в никакъв случай САМО ТЯХ, в таблото са насочени право свещу мен и се чуват чудесно. Не мога да си обясна как отдясно говоритела става, а отляво опира магнита отдолу Има ли вариант да разхлабя болта на таблото и да го повдигна малко нагоре или той е ЕДНО ЦЯЛО със въздуховодите на парното ? Имаш ли информация за това
              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

              Коментар


                #8
                Valiosport написа:
                Абе това като го забия долу в краката ми едва ли ще го чуя при положение че имам почти 1KW басове в багажника, може И ТЯХ, но в никакъв случай САМО ТЯХ, в таблото са насочени право свещу мен и се чуват чудесно. Не мога да си обясна как отдясно говоритела става, а отляво опира магнита отдолу Има ли вариант да разхлабя болта на таблото и да го повдигна малко нагоре или той е ЕДНО ЦЯЛО със въздуховодите на парното ? Имаш ли информация за това
                По спомен,мисля че въздуховодите са вътре в самото табло.
                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                Коментар


                  #9
                  Princo, не стават брат, опират отзад във въздуховодите за парното и това е, елипсите се продават, чисто нови са някой ако ги иска...
                  Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                  Коментар


                    #10
                    Princo написа:
                    Решението е просто:Джобове от предни врати на Рено 19 + Демпване на вратите .
                    Princo, как реши, че джобове от Рено 19 стават?
                    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                    Коментар

                    Working...
                    X