Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ксенон на Фиат Гранде Пунто 1.3 Мултиджет 90кс.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ксенон на Фиат Гранде Пунто 1.3 Мултиджет 90кс.

    Здравейте колеги. Отскоро съм във форума и вече бързо получих помощ на зададен въпрос. В семейството ми имаме 4 различни Фиата и сега идва ред на Гранде Пунтото. В събджекта съм написал модела. Искам да му сложа ксенонови фарове. Оригиналните за почти 4 години халогени, доста отслабнаха. Така или иначе трябва да ги сменям и решиш да са ксенони. Искам да сложа 4300К H4, но не знам дали компютърът няма да направи проблем. Халогените са с 50-55W консумация, а ксеноните с 35W. Доказано е при смяна на крушка, с по-ниска консумация, е че компютърът не я отчита и я брои като изгоряла. Случи ми се с крушка на задния номер - докато не сложих оригинална - ми казваше, че не свети. При другата ми кола Ксеноните правят същите номера ако компютърът не се "обучи ", че това е ксенон, а не халоген. Тя е Браво 2008 120кс. Искам да си спестя ядовете ако е възможно предварително и да знам какво се прави още при монтажа. Харесал съм си един комплект от Англия - http://www.ebay.it/itm/Xenon-HID-Con...item4d0361a664 . Така си намерих и монтирах автопилот от Алфа на Блавото и работи перфектно. Моля помогнете. Ако някой има нужда от автопилот - мога да му покажа пътечката за тази кола ...[/b]

    #2
    Аз съм имал би-ксенон на мойто Пунто и нямаше проблеми с чек-а.Освен това се оказа, че Пунтото (и много други италиански коли) няма чек на късите и съответно няма как да отчете разлика в напрежението Слагай без грижа, но аз бих ти препоръчал да си купиш комплект от тук

    Коментар


      #3
      И аз си го мисля, но тъй като имам компютърна фирма и се занимаваме с електроника. В тази връзка проблеми с монтажа няма да имам. А от този доставмчик има огромен позитивен феедбак и до момента 503 продадени комплекта. Вероятно ще рискувам - утре ще му мислим. Относно чек-а на късите - на моята има. Каквато и лампа да изгасне - трип компютърът казва точно коя е крушката. Не знам дали чеква и по напрежение.

      Коментар


        #4
        Какво да рискуваш - същите компелкти,поне като вид на кутията, се продават и тук.
        Fiat Tipo 1,4i.e. LPG машина ДзВеРъ ахахаххааххаха

        Коментар


          #5
          Може да имаш чек на габаритите, на лампите за номера, на друга крушка, но на късите светлини нямаш И аз бях озадачен, но е факт.Ако закупиш ксеноновия комплект от тук може да ползваш гаранция

          Коментар


            #6
            Kuku написа:
            Може да имаш чек на габаритите, на лампите за номера, на друга крушка, но на късите светлини нямаш И аз бях озадачен, но е факт.Ако закупиш ксеноновия комплект от тук може да ползваш гаранция
            Потвърждавам!Причината е че тока е голям и не може да се върже към оня модул, който ги следи. Всички фарове не се следят от чека - къси, дълги и за мъгла, ако има.Направи проста проба - откачи крушката на единия фар на късите и виж ще ти светне ли чека. 99% няма. После си слагай каквото искаш. А тоя ксенон си е нормален китаец, като всички останали. Поръчвай смело - без пари е. Като гледам ще ти излезе 60лв. Макар че май и тука вече има по 70-80лв, но с ’гаранция’
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              70лв. ще струва тоя ксенон По-добре от тук за 80лв. - ще може да видиш и пипнеш стоката, а и няма да чакаш доставка

              Коментар


                #8
                купи си комплекта от тукзаради гаранцията
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Тоя комплект ксенон които мислиш да поръчваш е пълен прът с извинение.I max=6A..това автоматично означава че свети на 70%....тоест не свети...Хората масово си сложиха такива пръчки(защото са евтини) и си мислят че карат на ксенон.Уви взеха да се усещат и масово идват да им ги сменям.А разликата не е голяма спрямо хубав комплект(30-35лв разлика за биксенон)......А колкото до компютъра няма да имаш никакви ядове...Отразява само габарити ,спирачки...късите не ги хваща даже и да е изгоряла крушката.....100% сигурен съм тъй като скоро правих такова.Няма ядове...
                  FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                  Коментар


                    #10
                    Като "I max=6A" защо ще свети на 70%?
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Автоматични глупости говориш Imax няма никаквозначение. Този показател има отношение само и единствено по време на запалването на лампата, когато напрежението е с мерна единица киловолт. Такъв ток протича мигновено и времето не е достатъчно да изгори един оригинален предпазител дори. Автоматично означавало дрън-дрън. При 80 волта напрежение, работния ток е около 0.45 - 0.50 А. За да свети една 35 ватова лампа са и нужни 3 ампера от източник на 12 волта. Прèко сили 3.5, ако вземеш предвид и загубите по кабелите и баласта. А ти какво говориш - с 6 А светела на 70%? Не на 69, нито на 71? С какво го измери? Всичките ти клиенти ли дойдоха с добре измити и с огледално покритие фарове? Язък, че си майстор и претендираш, че разбираш от това.

                      Коментар


                        #12
                        Колкото по-малък IMax толкова по-добре, защото не ти товари врътките на волана, откъдето минава тока при по-старите модели Браво/а на къси. При новото пунто не знам как е. На моя ксенон IMax = 5A, мерих го с товарна вилка толкова е... и като се запали ксенона плавно пада до 3.5А...
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          Ксенон на Фиат Гранде Пунто 1.3 Мултиджет 90кс.

                          Благодаря на всички колеги за отговорите. Вече поръчах ксеноните. Фирмата , която ги продава в ибей е продала по над 500 от всеки вид и има 99.7% позитивни отговори от клиентите. За тази цена в БГ дават макс 1 месец гаранция - така, че с нея или без не е от кой знае какво значение. Като ги монтирам ще пиша отзиви. По отношение на показателя IMAX - съм съгласен с ogi28b - това няма значение за светенето и той много добре го доказва математически с ампери и волтове . При 6А на 12V това е моментна стартова консумация при запалването. Крушките харчат 35W-38W при нормална работа - поне по фабрична спецификация. Затова имах притеснения дали компютъра на Гранде Пунтото няма да реагира на ниската консумация - халогените имат 50-55W. Затова се и колебаех дали да не взема 55W ксенони. Единият от мотивите ми беше повишеният разход на колата откакто ни карат и лятото да караме на къси - около 400 грама на 100 при моята дизеларка. Като ги сложа ще видим дали ще падне и разхода и ще пиша за експеримента ...

                          Коментар

                          Working...
                          X