Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измамата Osram NightBreaker Plus

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Измамата Osram NightBreaker Plus

    Реших да направя един тест с въпросната крушка която я водят 55 вата с + 90 % светлинаНормална крушка Осрам при 13.8в консумира 4.69АNight Breaker гълта 5.17АПри 12.05 волта обикновената гълта 4.36А, а найтбрекъра 4.78А което е 57.6 вата.Какво излиза? Значи осрам лъжат че е 55вата и ни продават по мощни крушки от спецификацията, които светят малко по силно но в никакъв случай не е +90 %Казвайте на кой да пускам жалба сега. КЗП?Вляво е обикновената крушка, вдясно е Night BreakerПо белия цвят май го постигат с оцветеното в синьо балонче.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Мерил си консумацията.А светлината мери ли я с нещо?
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      krasio_79bs написа:
      Мерил си консумацията.А светлината мери ли я с нещо?
      Светлината- визуално, но все пак ако е +90% щеше да се усеща забележимо.Дайте идея как да я измеря?На колко волта би следвало да дава 55 вата?
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Обади се на тези хора.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          Светлината не можеш да измериш, лесно! Ако искаш сравнение ще трябва да мериш Lm - светлинен поток. Това е скъпа и сложна апаратура. Представлява сфера и т.н. да не влизам в подробности. Ако използваш Lux метър, за разликата горе долу ще се ориентираш, но трябва да се съобразиж много добре с уреда и разтоянието на измерване. След като имаш вече Lux-те ги обръщаш в Cd за да видиш реално какво може въпросния източник. Всяко останало мерене е загубено време. Що се отнася до мощността като гледам и обикновенната си я изкарал 64.7W вместо 55W. Измерването трябва да се направи например след 2-3 мин работа. Това е крушка с газ и не знам колко време трябва да заработи пълноценно халогенния процес. Читавите инсталации по автомобилите са изпълнени с точно определено сечение на проводника, за да може напрежението върху крушката да е подходящо. Т.е. съвсем умишлено се предвижда спад по жиците. В недоразумения като Рекстон например, са си опнали хората 2.5кв жица и крушките не карат и 6 месеца. Обикновено се специфицирани при 12.6-12.8V. Но китаеца не се вълнува от подобни норми.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Току що измерана OSRAM BILUX - 100% истинска ламба 12.6V/3.44A това са 43.34W
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              Първото измерване съм го правил на 13.8 волта върху крушката, затова излиза 64 вата. При 12.5 ще изкара сигурно 55.Въпроса е за защо другата пак я дават 55 а отчитам доста повече.Каква е тая лампа дето си я измерил 43 вата??? Да не е някаква за мотор?
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                Не, просто е амортизирана. Ами явно има измама твойта.Доколкото съм запознат, жичката вътре си е волфрам. Стъклото на крушката обаче е високозакалено и газа вътре трябва да е друг. Т.е. повечето светлина идва от активирането на газа. Подобно на ксенона. Само че там газа се активира от искра.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  krasio_79bs написа:
                  Обади се на тези хора.
                  Я кажи infineon със сертифициран уред ли ги мери ?
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Re: Измамата Osram NightBreaker Plus

                    infineon написа:
                    При 12.05 волта обикновената гълта 4.36А, а найтбрекъра 4.78А което е 57.6 вата.
                    Да не забравиш и за обикновената лампа да се оплачеш. Та тя харчи само някакви си жалки 52.538 вата, а са ти я продали за 55 ватова! Измамници! И за друго пусни сигнал - вкъщи напрежението ми е 232 волта а трябва да е 220 и като си пусна радиатора да ми топли, той има съпротивление от 19.36 ома, а по тоя начин става 2780 вата и така ми товарят сметката.

                    Коментар


                      #11
                      Замерване с цел сравнение между няколко лампи може да се направи съвсем просто - с фотографски светломер.
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #12
                        emzo написа:
                        krasio_79bs написа:
                        Обади се на тези хора.
                        Я кажи infineon със сертифициран уред ли ги мери ?
                        Не е сертифициран, но не е китайски от 5 лв, мерих го с това http://www.goodluckbuy.com/mastech-m...htmlОсвен това и на токоизправителя имам амперметър.Естественоо изчаках към 1 минута да спре да се променя тока. И двете крушки са нови, така че разликата не е от амортизация. Обикновената е била пускана но ми беше на дългите и не съм я ползвал никога.И въпроса не е за абсолютната стойност, а за това че има разлика в консумацията на двете крушки които ги обявяват за 55 вата.Яд ме е че толкова хора дават по 15-20 лв за такава крушка, а тя реално не се различава от "усилените" сини крушки които ги продават по илиенци за 5 лв
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #13
                          Дали не се различава? Измери ли дебелината и състава на жичката на двете?

                          Коментар


                            #14
                            muns61 написа:
                            Замерване с цел сравнение между няколко лампи може да се направи съвсем просто - с фотографски светломер.
                            Светломера мери осветеност в точка а не светлинен добив. Крушките излъчват светлина в много посоки и далеч не равномерно.Може би с някаква апроксимация може да се измери нещо ...Освен това никъде не пише че светят +90% повече от другите крушки. Това е рекламен трик И наистина е невъзможно при същата мощност!Буквално чета следното :До 90% повече светлина на пътя пред Вас за по-добра видимост и по-дълго време за реакция. И като зачетеш описанието нещата си идват на мястото ... На който му се чете - тук http://store.candlepower.com/osnibr.htmlТъй че с луксомер гарантирано няма да покаже много по различна стойност, каквото и да си мислим че мерим с него

                            Коментар


                              #15
                              Само да попитам: Считаш ли, че направените измервания/изчисления са меродавни и получените резултати не са в заложените допуски?Според мен е напълно нормално различните типове/видове лампи да имат различно съпротивление, което от своя страна да води до различна консумация.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар

                              Working...
                              X