Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 2 - как се сменят лампи на габарити и фарове?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 2 - как се сменят лампи на габарити и фарове?

    Здравейте,едно питане,ако може някой да ми каже как се сменят крушките на габаритите на предните фарове.

    #2
    кола

    Едните по лесно другите по трудно . отвори книжката там има снимки тук е има .
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Първо взимаш една балтия, след това я вдигаш високо във въздуха и бой отпред по фара.След като счупиш стъклото вадиш старите крушки и слагаш новите.Купуваш си една туба силикон и мажеш парчетата докато сглобиш пъзела.Цялата операция трае около 15 минути според зависи колко са ти силни ръцете.Дано съм бил полезен.Напълно безполезен! Следващият ти подобен пост ще е в комбинация с предупреждение. Модераторски екип на fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Re: Пунто 2 - как се сменят лампи на габарити и фарове?

        mariatodorova написа:
        Здравейте,едно питане,ако може някой да ми каже как се сменят крушките на габаритите на предните фарове.
        Отваряш големия капак зад късите и дългите светлини. Между тях в долния край е буксата на габаритите. Дърпаш и ще излезе фасунгата с крушката.

        Коментар


          #5
          пунто

          Благодаря,бяхте любезни.

          Коментар


            #6
            Re: пунто

            mariatodorova написа:
            Благодаря,бяхте любезни.
            Бъзикаш се или си сериозна? Мисля, че по моето описание не би следвало да срещнеш затруднение.

            Коментар


              #7
              Нека не бъдем толкова резки - ако колежката пита искрено и с желание да се справи сама - лошо няма.Освен това, специално крушката на късите на левия фар не е толкоз лесна за изваждане предвид кутията на бушоните отзад
              _________________________
              FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

              Коментар


                #8
                punto_11 написа:
                Освен това, специално крушката на късите на левия фар не е толкоз лесна за изваждане предвид кутията на бушоните отзад
                Наистина крушката не е лесна за вадене, но и за там има решение, трябва първо да се разкачи фара, който се държи на три/четири винта и после достъпа става по-лесен.
                Прикачени файлове
                Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                Търси се..

                Коментар


                  #9
                  А пък свалянето на фара е съвсем отделна история...
                  _________________________
                  FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

                  Коментар


                    #10
                    Хм, при мен лявата крушка се вади адски лесно без да махам нищо.

                    Коментар


                      #11
                      Airfan написа:
                      Хм, при мен лявата крушка се вади адски лесно без да махам нищо.
                      Зависи от Пунтото де - при моето кутията на бушоните е много близо зад левия фар и всъщност зорът е да се махне/сложи пластмасовия капак зад крушката - говоря за късите светлини.
                      _________________________
                      FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

                      Коментар


                        #12
                        фарове

                        Благодаря на всички,въпроса е решен,трябваше да проверя каква мощност са крушките на габарита,защото тази оранжевата лампа на таблото не спира да свети.Продължавам натам.

                        Коментар


                          #13
                          Re: фарове

                          mariatodorova написа:
                          Благодаря на всички,въпроса е решен,трябваше да проверя каква мощност са крушките на габарита,защото тази оранжевата лампа на таблото не спира да свети.Продължавам натам.
                          Виж да не би габарита отзад или лампичката за номера отзад не са изгорели ако все така не спира.

                          Коментар


                            #14
                            Проверих всички светлини,всичко работи , но лампата свети. А колата е Пунто Спортинг 1.9

                            Коментар


                              #15
                              А случайно като натиснеш спирачка отзад да приличаш на дискотека? :D Тоест всички светлини да светят?Колегите ще ме разберат и май по-добре ще обяснят проблема и как се решава.
                              Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
                              Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

                              Коментар

                              Working...
                              X