Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем мигачи и аварийни на Fiat Brava 1.4 12v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем мигачи и аварийни на Fiat Brava 1.4 12v

    Здравейте,имам проблем с мигачите и аварийните - никакви ги няма, като ги пусна се чува "ужасен" дразнещ звук.Смених релето, но явно не е от това.Един познат ми почисти ключа и карах някъде около 2км с работещи мигачи, но след това пак отказаха.Моля, някой ако се е сблъскал с такъв проблем да пише.Благодаря предварително!Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Re: Проблем мигачи и аварийни на Fiat Brava 1.4 12v

    vivka88 написа:
    Здравейте,имам проблем с мигачите и аварийните - никакви ги няма, като ги пусна се чува "ужасен" дразнещ звук.Смених релето, но явно не е от това.Един познат ми почисти ключа и карах някъде около 2км с работещи мигачи, но след това пак отказаха.Моля, някой ако се е сблъскал с такъв проблем да пише.Благодаря предварително!
    Оскъдна информация си оставила колежке(предполагам)Ужасният звук се чува от къде?Кой ключ сте почистили?Вероятно проблемът е в лостчетата за мигачите, но все пак вкарай малко яснота. Може и копчето за аварийните да е заминало....

    Коментар


      #3
      Ключа за стартера ми го почистиха, но явно наистина може да в проблема в лостчето за мигачите.Копчето за аврийните си работи от там нищо не се чува."Ужасния звук" се чува около волана, лостчето за мигачите, стартера - там явно някъде е проблема.Благодаря за отговора.

      Коментар


        #4
        Здравейте колеги!Аз имам от вчера същият проблем - не ми работят мигачите, също и бутона за аварийните От няколко дни като пуснех мигач все по-тихо се чуваше звука от тиктакането, но си работеха.Но снощи след като тръгнах да се прибера към вкъщи отказаха изцяло.....Мислех, че е някое от бушончетата е изгоряло, но не е Някой имал ли е същият проблем и как го е решил?Благодаря ви предварително!Карам Фиат Брава 97г. 1.4 12V

        Коментар


          #5
          Под кората на волана има едно синьо реле, сменяш и караш
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Благодаря ти, отивам да проверя А мога ли сам да си го сменя, лесно ли е.....Видях в други коментари, че не е било скъпо

            Коментар


              #7
              bugsyto написа:
              Благодаря ти, отивам да проверя А мога ли сам да си го сменя, лесно ли е.....Видях в други коментари, че не е било скъпо
              Принципно не знам техническите ти способности но след като махнеш кората релето се вади и подменя след това сглобяваш в общи линии за 5-10 минути работа. НЕ напъвай пластасите - студено е и се чупят лесно
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                bugsyto написа:
                Благодаря ти, отивам да проверя А мога ли сам да си го сменя, лесно ли е.....Видях в други коментари, че не е било скъпо
                по принцип не е сложно стига да си го правил някога и да имаш някакви технически умения. моето се беше прецакало така. извадихме го и се оказа че има доста студени спойки . презапоиха ми каквото трябваше и стана. помня че голям го ядох със слагането на пластмасите, не помня какъв беше чалъма ма доста време се мъчих. процедурата я правихме по това време на годината
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #9
                  Благодаря ти!На мен ми е оранжево релето (ако е това де)Опитах да го махна, но ме беше страх да напъвам много......Иначе като си включвам алармата, всички мигачи си светят Ето една снимка- доста е лошо качеството, но има много голямо ограничение в резолюцията за качването на снимки и трябваше да слизам отново до колата да снимам с друг телефон
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #10
                    Това би трябвало да е. Под кората на волана няма друго. Колкото до това, че мигачите работят при включване и изключване на алармата, на 100% е ясно, че е релето. Алармите обикновено се връзват преди това реле.ОФФ: не е необходимо да снимаш с ниско качество, за да станат малки снимките. Просто преоразмеряваш голямата снимка и си ти.
                    Fiat Bravo 11'97
                    1.4 12V A/C

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря ти за съвета, днес го свалих и утре ще обиколя магазините за авточасти в Пазарджик

                      Коментар


                        #12
                        bugsyto написа:
                        Благодаря ти за съвета, днес го свалих и утре ще обиколя магазините за авточасти в Пазарджик
                        Мисля че от лада и ескорт също пасва но сравнявай и тогава вземай.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Внимавай с височината на релето.Често се намират по-високи и няма да се затвори кората.

                          Коментар


                            #14
                            Днес купих едно, което е от Лада Нива - 8.40лева, но забелязах, че много шумно ми работят мигачите (силно тиктакат) и също след известно каране се чуваше кратно тиктакане за секунда - без да съм пуснал мигач Утре ще ходя да го заменя с друго или поне да си взема парите и да ходя на друго място Благодаря на всички за помощта Надявам се утре вече всичко да е ОК

                            Коментар

                            Working...
                            X