Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със CD и центр. конзола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със CD и центр. конзола

    Здравейте колеги. От страшно много време CD-то в колата ми прави проблем. И по-точно - не хваща радио станции навсякъде. Вчера пътувах до София и по магистралата без никакъв проблем намира всяка една станция, в София също, но когато се прибрах вкъщи (Нова Загора) - туш. Хващам само едно радио - това което излъчват в града. CD-то не намира нито едно друго, а дори да намеря ръчно след като започна да се движа сигнала започва да се губи, да прекъсва и да шуми. Поразпитах мои приятели и никой няма такъв проблем. Антената не е човъркана, нищо не е отваряно или пипано по колата, че да създаде подобен проблем. CD-то е Blaupunkt San Diego MP27.Другия ми проблем е от както съм взел колата. Нито една светлина по центр. конзола не работи. Имам в предвид, лампичката на часовника, бутоните за подгряване на задния прозорец, аварийните, врътките на парното и т.н. Преди няколко дни обаче открих, че като пусна парното да топли и пластмасата около тези бутони се нагрее много, респективно и платката където са бутоните за подгряване и аварийни, самите бутони светват, уви нищо от другите глупости не светва. Мислих, че е от кабелите, но нищо не мирише на изгоряло. Ще съм благодарен ако някой излезе с адекватни идеи какво мога да направя.
    Fiat Palio Weekend 1.2 (73HP) 11.1999

    #2
    Включи си всички "срички" на радиото, те ти следят за това какви станции да търси, да продължава ли да търси и ако нивото на сигнала е слабо е търси ли нова станция мисля бяха нещо от рода на АТ, АМ, трябва да ги има в инструкциите. отвори си таблото и с един мултицет за 5 - 10 минути ще хванеш проблема. НЕ ЧАКАЙ ДА ТИ ЗАМИРИШЕ НА ИЗГОРЯЛО
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Ако имаш ксенон, може да ти дава смущения на радиото и затова да лови силните станции, а на слабите да се чува шум.
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        #4
        Нямам ксенон. Пък и това не би обяснило защо извън града хващам всичко перфектно, а след като вляза има макс 2 станции, едната от които се излъчва само в рамките на града ми.Потърсих настройка за тези "срички" както ме посъветва колегата S_BANKOV, но не открих подобни... Проблема вече влиза в графата "изнервящи". Също, още нещо което открих, когато отворя шофьорската врата сигнала на някои станции, които хващам ръчно, се подобрява. Вече ме обзема чувството, че нещо ужасно се случва измежду дебелите снопове от кабели в колата...
        Fiat Palio Weekend 1.2 (73HP) 11.1999

        Коментар


          #5
          Честно казано много странно СД http://bg.diplotop.com/414.php?k=bc0...42&q=BLAUPUNKT SAN DIEGO MP27ето ти упътването за насторойките и схемите отзад.Това с врата е друго просто когато отвориш и колонатана врата се оправя и почва да свири по арно. Потърси опция за REG, AF, TA,
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Убих се да търся опции за REG, AF и TA както казваш колега, но просто ги няма.. или аз съм страшно глупав и не ги откривам. :D Но предполагам, че ако тези настройки бяха проблема, нямаше да хващам радиа абсолютно никъде, а това се случва само тук в града. Има ли логика в пустошта да хваща абсолютно всичко, а насред града ми да мълчи като Хирошима след бомбардировка... Възможно ли е антената да ми е проблем? И говорейки за колоната на вратата не свири по-хубаво, просто вместо шум и звук от радио, чувам само радиото чисто, колоната няма нищо общо мисля.Проверката на таблото остана безрезултатна, така и не разбрах от къде ми идва проблема. А се притеснявам да отварям по-навътре, че двама приятели вече "изреваха" от изгорели табла при "направи си сам" ремонтите по електрониката.
            Fiat Palio Weekend 1.2 (73HP) 11.1999

            Коментар


              #7
              Изключи му RDS -а, че ако е включен хваща само станциите коитио са с RDS, другите ги отсвирва без да се замисли. Оригиналното на FIAT е Grundig и ги прави тези номера - все швабско. Спираш RDS и цъфват сума ти станции. Само дето аз не ги слушам тях и джиткам нон-стоп с RDS
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                В града ефирът е много мръсен. Извън него почти няма други сигнали, от тези, които ги има в него.

                Коментар


                  #9
                  Колеги, благодаря за идеите, но пак греда. RDS-a съм го изключил така или иначе, направил съм региона да е Европа (защото има и Азия, С. Америка и т.н.) и пак не улавя нищо автоматично. Ситуацията с тези "срички" за които ми обясняваше колегата S_BANKOV е следната. Това REG го пусках, спирах, промяна няма. AF си е активирано по подразбиране, когато е активиран RDS-а и не може да се спира или пуска отделно. За ТА нищо не съм открил. Общо взето продължава да е така: Всяко радио трябва да го търся и дори да го намеря, веднага след като потегля започва да се губи. Явно не и от антената. Наистина дълго се проточва темата, но всеки ден ми мрънкат за това радио, та удобно, не удобно продължавам да търся помощ.
                  Fiat Palio Weekend 1.2 (73HP) 11.1999

                  Коментар


                    #10
                    Провери кабела на антената,щом при отваряне на вратата се подобрява проблема е там
                    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                    Коментар


                      #11
                      Не може да нямаш някой познат, който да ти помогне да смените твоето радио с неговото и на секундата ще разбереге дали проблемът е в твоята кола или в твоето радио.

                      Коментар


                        #12
                        Свали си жабката или само капака там търси снадката на антенния кабел да не е разкачена и вместо антена да караш само на кабела.Снадката представлява букса.
                        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                        Коментар

                        Working...
                        X