Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo Speed Sensor Errors

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo Speed Sensor Errors

    Здравейте.Имам следните грешки на стилото: C1205 - Front Left Speed Sensor, wiring error C1201 - Rear Right Speed Sensor, wiring error C1200 - Front Right Speed Sensor, wiring errorКажете от къде ABS-а чете скоростта, къде се намират тези сензори и предложете ми решения на този проблем.
    Fiat Stilo 1.9JTD 116++ a.k.a "палавата италианка"

    #2
    Ами то описанието ти казва, къде да търсиш проблема.Или е лош контакт или абс сензорите са заминали.4те гуми са с еднакъв размер, нали ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      и 4те гуми са еднакви, къде по-точно се намират тези сензори(ако са няколко) до колкото знам той е един на скоростната кутия ако не греша
      Fiat Stilo 1.9JTD 116++ a.k.a "палавата италианка"

      Коментар


        #4
        sparky_zv написа:
        .... до колкото знам той е един на скоростната кутия ако не греша
        Грешиш!На всяко колело си има сензор за АБС-а..Сваляш произволна гума от теб, срещу теб е диска със спирачния апарат!До маркуча за спирачките, ще видиш кабел, който слиза долу до главина и там е монтиран сензора!
        ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

        Коментар


          #5
          аха ясно знам че ги има и тези, но за тях ли става въпрос ? малко странно на 3 от 4 колела да няма връзка
          Fiat Stilo 1.9JTD 116++ a.k.a "палавата италианка"

          Коментар


            #6
            sparky_zv написа:
            аха ясно знам че ги има и тези, но за тях ли става въпрос ? малко странно на 3 от 4 колела да няма връзка
            Точно за тях става въпрос!Провери за лоша връзка...
            ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

            Коментар


              #7
              ОК. Утре ще проверя, но мисля първо да сваля "бушонерията" до акумулатора и да я почистя добре щото само я напръсках както и д4 и останалите конектори.Ще пиша какво е станало утре
              Fiat Stilo 1.9JTD 116++ a.k.a "палавата италианка"

              Коментар


                #8
                Значи преди малко закачих колата - няма ги тези грешки за сензорите.Забравих да ви споделя че основния проблем е Loose Conncetion.Направих всичко от темата на emzo за Loose Connection еррора, но нищо не помага.Ето снимки да добиете представа:Това е с извадена букса на ABS централатаhttp://desmond.imageshack.us/Himg812...andingТова е със свързан ABShttp://desmond.imageshack.us/Himg593/scaled.php?server=593&filename=62326804.jpg&res=la ndinghttp://desmond.imageshack.us/Himg594/scaled.php?server=594&filename=49408361.jpg&res=la ndingП.П. Единственото, което не работи с изключен ABS е скоростомера.Обортомера,това за температурата работят
                Fiat Stilo 1.9JTD 116++ a.k.a "палавата италианка"

                Коментар


                  #9
                  Що не почистиш и конекторите на компютъра.Липсва някаква централна връзка, но не ми е ясно точно какво.Връзката м/у централния и борд компа май е нарушена но това е само мое мнение а не на специалист.Виж и абс да не прави нещо.В донлауд в Да опознаем Стило/често задавани въпроси/има схеми на цялата инсталация на колата.Ако си наясно със схемите в Стило дизел секцията може и да разбереш откъде идва проблема.Не подценявай това,което показва диагностиката.В КАН линийте ти дава проблем но спирам до тук,че не съм наясно.Нека разбиращите се включат.Успех с откриването на проблема.
                  Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                  Коментар

                  Working...
                  X