Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с тока на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с тока на Пунто

    Здравейте,днес както си карах пунтото му светна червената лампа за акумулатора,спрях отворих капака и на пръв поглед всичко изглеждаше ок,понеже доста бързах продължих,в началото като му подавах газ лампата загасваше,но после си светна постоянно. След 3,4 км колата изгасна и повече не тръгна.Някой да има някви предположения...? Пунтото е 95г 1.2I 75коня

    #2
    Re: Проблем с тока на Пунто

    geshaaa написа:
    Здравейте,днес както си карах пунтото му светна червената лампа за акумулатора,спрях отворих капака и на пръв поглед всичко изглеждаше ок,понеже доста бързах продължих,в началото като му подавах газ лампата загасваше,но после си светна постоянно. След 3,4 км колата изгасна и повече не тръгна.Някой да има някви предположения...? Пунтото е 95г 1.2I 75коня
    Четките на алтернатора (гнератора) ти са за смяна или ... Генератора е спрял да ти зарежда акомулатора , а на колата и трябва ток зада върви и да има искра . И след като няма кой да ти зарежда акомулатора , тя го е измсукала и тва е ... Нови четки или нов Алтернатор и в 2та слуачая ше го сваляш. Я виж дане си скъсал ремъка му все пак ?
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      Не ремъка си е там и върти,преди малко сложих друг акумулатор да пробвам - запали,но пак свети лампата утре ще търся къде да го правя,а иначе имаш ли идея колко излиза горе-долу ремонта??

      Коментар


        #4
        geshaaa написа:
        Не ремъка си е там и върти,преди малко сложих друг акумулатор да пробвам - запали,но пак свети лампата утре ще търся къде да го правя,а иначе имаш ли идея колко излиза горе-долу ремонта??
        съмняваме ,че е издухал ,четктите , ако не ти занимава има толкова пунтота на части мисля ,че за 50 лева може да си земеш алтернатор от тях ...
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар


          #5
          те тия четки за кви парички ги правят горе-долу?

          Коментар


            #6
            geshaaa написа:
            те тия четки за кви парички ги правят горе-долу?
            Може да не са четки, може да е реле регулатор , може да е ролка на динамото, може да еколекторчето му, може всичко.Сваля се горе долу лесно, на канал ако си още по лесно, отвиваш го от долу! И от долу го вадиш, като развиеш тампона на скоросната кутия и мръднеш мотора напред.Четките да са 5-6 лв, колекторчето 10-ина, рагери ако сменяш смени с най хубавите към 15-20 кинта, и имаш динамо, което няма да го мислиш още много дълго, и акумолатор в добро здраве. Просто е добре да се рециклира цялостно ако нямаш възможност може само четките, но не е гаранция , че утре няма пак да го правиш.Успех :D
            Punto JTD
            http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

            Коментар


              #7
              Оказа се,че е много зле алтернаторчето,та даже и със сцепен корпус,така че ще търся друго.Някой ако продава читаво да казва.

              Коментар


                #8
                Denso ли е динамото ?Ако да , значи търси пак такова, все пак е маде ин джапан
                Punto JTD
                http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                Коментар


                  #9
                  geshaaa написа:
                  Оказа се,че е много зле алтернаторчето,та даже и със сцепен корпус,така че ще търся друго.Някой ако продава читаво да казва.
                  И аз брах такива ядове. Ремонта ми беше 100 лв! После ме хвана яд, че не си търсих втора ръка ама такива времена бяха.
                  FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                  Коментар


                    #10
                    Втора може пак да е за ремонт,както в моя случай,стария не подлежеше за ремонт и вземах втора употреба заработи от начало и след седмица изненада четки и колектор.
                    пунто 1,7тд

                    Коментар


                      #11
                      Аз съм с динамо от УАЗ
                      Fiat Punto 1,7 td
                      Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

                      Коментар

                      Working...
                      X