Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на крушка за късите светлини на левия фар на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на крушка за късите светлини на левия фар на Браво

    Присмивах се на колите, на които не може да се смени лесно крушката/крушките на фаровете, а се оказа че на моята кола е същата малоумщина (поне е само на единия фар), просто не съм обърнал внимание досега :D Все пак, има ли лесен начин да се смени крушката на левия фар, тоест без да се сваля и разглобява нещо друго? Ако не - как се прави и какви инструменти ми трябват?
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    #2
    Нищо трудно няма, махни гофрираната тръба зад фара, и си ти.
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      Бе, напъвах я, ама не излиза. Явно ще трябва по-силно, но реших, че ще счупя нещо.
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #4
        Аз скоро я сменявах тази крушка. При мен скоби нямаше на този маркуч, ако има ги махни. После освободих, първо от въздуховода, и след това от кутията на филтъра. Лесно излиза, няма какво да му стане, ако няма скоби които да го държат.
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          На нашите коли с ключ 10 фара се сваля за 1 минута вие каде видяхте мъки .
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            dani389 написа:
            На нашите коли с ключ 10 фара се сваля за 1 минута вие каде видяхте мъки .
            Абе как ще сваряш фара за една крушка. Махни маркуча без да разкачаш нищо, спокойно еластичен е. Откачи капачето и си ти. 3 минути работа с паленето на цигарата.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Аз съм с ксенон и пиша по инерция че аз за крушка свалям фара .
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                dani389 написа:
                Аз съм с ксенон и пиша по инерция че аз за крушка свалям фара .
                И защо?Аз ги монтирах на място ... ксеноните, де ... само махнах маркуча
                I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                Коментар


                  #9
                  avvasilev написа:
                  dani389 написа:
                  Аз съм с ксенон и пиша по инерция че аз за крушка свалям фара .
                  И защо?Аз ги монтирах на място ... ксеноните, де ... само махнах маркуча
                  И аз така, ама нямам право да го споменавам, че при теб мястото е още по - малко... :D
                  Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                  Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                  Коментар


                    #10
                    И как прекарвате ксеноновата крушка през скобата на лупата че аз както и да гледах без сваляне не стана.
                    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                    Коментар


                      #11
                      ми откачаш скобата и после я закачаш. към 3-4 минути е първия път.
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар

                      Working...
                      X