Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел.стъкла-Стило-JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел.стъкла-Стило-JTD

    Здравейте,колеги.Имам Фиат Стило от 09.2011г.На борд.комп.ми изписва Antipinch Sense Rear Failure.Това общо взето значи задно ляво ел.стъкло-грешка.Всъщност стъклото се сваля нормално,но като се вдига има проблем-вдига се на тласъци и с няколко натискания на бутона.Вчера си поиграх и установих със сигурност,че моторчето и механизма си работят нормално.Знае ли някой къде се намира управляващия блок на ел,стъклата и ще помогне ли разк. и закачане на букси и конт.спрей.Благодаря.
    STILO-2003-115 HP-JTD Power
    Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

    #2
    Има датчик на вратата, който спира затварянето на прозореца, ако някое дете си е сложило ръката примерно, там ти е проблема.Виж му окабеляването.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Колега,видях този датчик вчера,разкачих го и го закачих.Какво друго трябва да направя.
      STILO-2003-115 HP-JTD Power
      Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

      Коментар


        #4
        Смажи с ВД40 водачите на прозореца вътре във вратата,тези страничните по които се движи джама вътре във вратата.След това обучи прозореца по следния начин,почваш отгоре,сваляш додолу и без да пускаш задържаш копчето 10 сек,после нагоре задържаш копчето 10 сек.,така тази процедура по 5 пъти във всяка посока и би трябвало да се оправи..................
        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
        Ventura garage

        Коментар


          #5
          Вчера като разглобих вратата,смазах навсякъде(зъбни колеленца,въженцето,мет.водач,червяка на моторчето.)Според твоите инстр.само страничните водачи не съм смазал.Кои са те-плюшените водачи на откритата част на вратата-те ли са?Някак не ми се връзва да се цапа плюшен водач.Като "науча"моторчето да работи трябва ли да се изчисти грешката или то само ще я изчисти?Благодаря!
          STILO-2003-115 HP-JTD Power
          Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

          Коментар


            #6
            dianko dimitrov написа:
            Вчера като разглобих вратата,смазах навсякъде(зъбни колеленца,въженцето,мет.водач,червяка на моторчето.)Според твоите инстр.само страничните водачи не съм смазал.Кои са те-плюшените водачи на откритата част на вратата-те ли са?Някак не ми се връзва да се цапа плюшен водач.Като "науча"моторчето да работи трябва ли да се изчисти грешката или то само ще я изчисти?Благодаря!
            Ами щом не ти се вярва си блъскай главата,италианските коли имат от време оно едни пороблеми с прозорците,плюшените/както ги наричаш ти/ водачи се зацапват с прах и мъчат прозореца,затова почва да се качва на пресекулки,защото усеща усилие и спира
            Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
            Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
            Ventura garage

            Коментар


              #7
              Колега,забравих да ти кажа,че като свалих кората,извадих моторчето и го пробвах отделно от механиката и също в едната посока въртеше на тласъци,а като го сложих на акумулатора си въртеше перфектно.
              STILO-2003-115 HP-JTD Power
              Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

              Коментар


                #8
                dianko dimitrov написа:
                Колега,забравих да ти кажа,че като свалих кората,извадих моторчето и го пробвах отделно от механиката и също в едната посока въртеше на тласъци,а като го сложих на акумулатора си въртеше перфектно.
                Ако искаш направи това което ти казвам,ако не искаш недей................
                Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                Ventura garage

                Коментар


                  #9
                  Благодаря,колега ще пробвам и ще пиша.
                  STILO-2003-115 HP-JTD Power
                  Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                  Коментар


                    #10
                    Колега,пробвах по твоя метод и за съжаление не стана,ако се сещаш нещо друго ще ти бъда благодарен,ако го споделиш.
                    STILO-2003-115 HP-JTD Power
                    Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                    Коментар


                      #11
                      Колега, какво стана с проблема с вдигането на стъклата? И аз го имам подобен, при мен се появява по-рядко, даже сега в жегите не се е появявал от доста време. Но пролетта беше нещо страшнно през 30 секунди пищи с досаден сигнал При мен грешката която излиза е Antipinch Sense Failure. Пиши ако си намерил решение на проблема!Поздрави!
                      Stilo 1.9jtd
                      Bravo 1.9TD

                      Коментар


                        #12
                        Колега и на мен ми излиза същата грешка.Разбрах откъде идва проблема.Проверих на вс.ел.стъкла с едно пр.шише от мин.вода(малко),вдигам ги едно по едно.Стъклото като тръгне да се вдига като срещне отпор авт.се връща.Точно това стъкло при което дава грешка не се връща в долно положение.Затова борд.комп.постоянно напомня да не би някой ди си сложи ръката и да стане беля.Има датчик в най-горната част на стъклото,той не работи.Трябва да се свали и да се види.Аз още не съм го свалил,но някой ден ще го сваля и ще пиша
                        STILO-2003-115 HP-JTD Power
                        Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                        Коментар


                          #13
                          Кой да чете ....
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            emzo написа:
                            Кой да чете ....
                            А де кой да чете А водачите надолу са гумени и не им пречи да ги пръснеш с ВД 40
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Колеги, обещах че като имам напредък с този ел прозорец,ще пиша. След смяна на моторче,сензора който е в плюшения водач на стъклото и разглобяването на задната седалка защото блока за управление на стъклата е там ,се оказа -имаше скъсана жичка на antipincha в окабеляването.След смяната на проводника и изчистването на грешката проблема е РЕШЕН.
                              STILO-2003-115 HP-JTD Power
                              Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                              Коментар

                              Working...
                              X