Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Махане на елемент от високоговорител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Махане на елемент от високоговорител

    Колеги, взех си едни приятни високоговорители, но за съжаление фабричното гнездо е ниско и не мога да си сложа обратно декоративната решетка. С удоволствие бих "преработил" колонките, но искам да се допитам: Най-горния пласмасов елемент дали е само за декорация или служи и за дооформяне на звука? Може ли да го махна спокойно? И как най-лесно би ми било да го отстраня? Ето една картинка за илюстрация на пречещия елемент:
    Прикачени файлове

    #2
    Toва ти е така наречената пищялка.Не си казал, каква е колата.Ако е браво/а/мареа, можеш да елиминираш пищялката и да си монтираш такива горе в таблото, ако вече нямаш.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Не, не говоря за цялата пищялка - само за пластмасовия елемент върху нея, който ми изглежда по-скоро рекламен. Но не мога да определя дали по някакъв начин играе роля при звука.Колата е Suzuki Ignis

      Коментар


        #4
        колега, това са коаксиални високоговорители. фактически в случая имаш 2 отделни говорителя. меката елипсовидна мембрана е на ниско-средночестотния високоговорител. пластмасовата кръгла част е високочестотен говорител. понеже двата говорителя са в една ос , затова името на цялото нещо е коаксиален говорител или по-точно в случая - двулентов коаксиален високоговорител.ако прережеш мустаците отиващи към средната стърчаща пластмасова част и нея я счупиш, говорителя вече няма да свири високи честоти.

        Коментар


          #5
          kufeiko написа:
          Не, не говоря за цялата пищялка - само за пластмасовия елемент върху нея, който ми изглежда по-скоро рекламен. Но не мога да определя дали по някакъв начин играе роля при звука.Колата е Suzuki Ignis
          Играе роля, при това голяма! Това е там, за да изравнява разни пикове в АЧХ-то на говорителя.Както виждаш даже някои от студийните монитори имат "такова":
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #6
            gamma, разочарова ме, но благодаря Все пак ме възпря да не свърша някоя глупост.

            Коментар

            Working...
            X