Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Error Ch" на дисплея

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Error Ch" на дисплея

    Когато запаля колата ми излиза този надпис на дисплея " Error Ch " . Примигва за 5-6 секунди и изчезва ,пак се появява след минута и така. Колата беше на диагностика ,(уж) изчистиха грешки... Какво означава това? Марея 1,9 ТД, 75 коня.

    #2
    Re: "Error Ch" на дисплея

    baran написа:
    Когато запаля колата ми излиза този надпис на дисплея " Error Ch " . Примигва за 5-6 секунди и изчезва ,пак се появява след минута и така. Колата беше на диагностика ,(уж) изчистиха грешки... Какво означава това? Марея 1,9 ТД, 75 коня.
    Мига ти error cli.Датчика за външна темепература е излязал от строя ,или е разкачен или си е заминал .Сменяш го и ще разбереш какво е (ако незнаеш се намира в дясното огледало като погледнеш отдолу).

    Коментар


      #3
      Не е задължително да е датчика за външна температура.Цитат от колегата Оги:Когато се появи грешка, съобщение
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

      Коментар


        #4
        Когато се появи надписът натиснах бутона за външна температура ,но "Error Cli" си остана . Когато изчезне обаче и пак натисна бутона ми показва температурата.

        Коментар


          #5
          baran написа:
          Когато се появи надписът натиснах бутона за външна температура ,но "Error Cli" си остана . Когато изчезне обаче и пак натисна бутона ми показва температурата.
          Прочети темата от линка който ти е дал колегата cokata_23 , по-горе ! Там е описна процедурата за прочитане на грешките на климатика, без употребата на допълнителна диагностична техника - прави се от копчетата на климатика. Има ги и кодовете за грешките.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            Колеги ,благодаря за съдействието. Ще сменя датчика .

            Коментар


              #7
              След като изпълних указанията надписът изчезна и не се появи няколко месеца. :D Наскоро ми отказа парното , надписът излезе пак , но повторих процедурата и се оправи всичко.

              Коментар


                #8
                Според мен имаш проблеми с врътката, която контролира скоростта на вентилатора. Като направиш "процедурата", просто я раздвижваш, защото "тя" го налага и ако има натрупани боклуци по контактните пластини - те се разместват и за известно време не правят проблеми, докато не се натрупат пак. Ако ти се отвори възможност за разглабяне - почисти я и може би ще отстраниш проблема. А може и да е друг, само предполагам, че е това.

                Коментар

                Working...
                X