Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с разхода

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с разхода

    Може ли някой да ми каже защо ми пише разход 16-17 на сто на дисплея при условие, че съм засичал автомобила на пълен резервоар няколко пъти и никога не е горял повече от 7 на сто ?? Да не е някъкъв проблем в електрониката ? Колата е пунто 1.2 60 kоня 2000 г.

    #2
    Не е проблем с електрониката . Това е моментен разход . Аз мога да ти покажа разход от 25 - като я сръчкам тая от подписа . След като си я засичал по колонка и разхода ти е нормален , какво те притесняват моментните показания . Карай си колата спокойно .
    Lancia Lybra 2.4JTD 150k.c Intensa (2003 г.)

    Коментар


      #3
      Re: проблем с разхода

      sanko написа:
      Може ли някой да ми каже защо ми пише разход 16-17 на сто на дисплея при условие, че съм засичал автомобила на пълен резервоар няколко пъти и никога не е горял повече от 7 на сто ?? Да не е някъкъв проблем в електрониката ? Колата е пунто 1.2 60 kоня 2000 г.
      А случаино това да не е 16-17 км за литър а

      Коментар


        #4
        По принцип не ме притеснява де, само ми е интересно защо така го изписва. И не е моментен разход защото се качва постепенно тръгва от 7-8 на сто и стига до 16-17 и там си остава.

        Коментар


          #5
          Извинявай , погрешно съм разбрал , че такива показания имаш при ускоряване . Не си казал това градско ли е или извънградско ? Но и в двата случая не би трябвало да са такива показанията .
          Lancia Lybra 2.4JTD 150k.c Intensa (2003 г.)

          Коментар


            #6
            sanko написа:
            По принцип не ме притеснява де, само ми е интересно защо така го изписва. И не е моментен разход защото се качва постепенно тръгва от 7-8 на сто и стига до 16-17 и там си остава.
            Това дет ти го показва е километри за литър (тоест колко километра изминаваш с един литър ) смяташ 100/ на показанията и ти излиза разхода .100/17 е5.882литра на 100 километра разбра ли

            Коментар


              #7
              lubomm написа:
              sanko написа:
              По принцип не ме притеснява де, само ми е интересно защо така го изписва. И не е моментен разход защото се качва постепенно тръгва от 7-8 на сто и стига до 16-17 и там си остава.
              Това дет ти го показва е километри за литър (тоест колко километра изминаваш с един литър ) смяташ 100/ на показанията и ти излиза разхода .100/17 е5.882литра на 100 километра разбра ли
              А благодаря, не се бях сетил за тази възможност. Ще обърна внимание още утре като пътувам

              Коментар

              Working...
              X