Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фарове Fiat Tipo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фарове Fiat Tipo

    Здравейте, утре ще си свалям фаровете, че ми се иска да ги отворя от вътре да почистя рефлекторите, стъклото отпред. Колата е Fiat Tipo 1.4.Fiat Tipo 1.4Ето като пример ли там, както се води.Въпроса ми е, ако някой е свалял и нали е видял - било то някаква тънкост, пенизче, нещо от което да се пазя, да внимавам с нещо..... Все пак колата е 91-ва....
    Fiat Bravo 2 1,9 MultiJet 120 < Fiat Punto MK2 1,9 JTD 80 < Fiat Tipo 91, 1.4 карбуратор

    Нищо не може да замени доверието и уважението, а алчността е пагубна.

    #2
    Ето колега подробно написано как се чисти рефлектора най-правилно http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...p?f=36&t=28269
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      #3
      http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...Здравей, това което си ми го дал, разбирам го, че не се налага да разглепвам стъклото от самия фар или там рефлектор както се казва?Има ли разлика между кислородна вода и спирт? Малко тъпичък въпрос, ама фиата е по-стар от мен.... (младо магаре съм още)
      Fiat Bravo 2 1,9 MultiJet 120 < Fiat Punto MK2 1,9 JTD 80 < Fiat Tipo 91, 1.4 карбуратор

      Нищо не може да замени доверието и уважението, а алчността е пагубна.

      Коментар


        #4
        white_shark написа:
        Ето колега подробно написано как се чисти рефлектора най-правилно http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...p?f=36&t=28269
        Това определено не е най-правилното. Най-правилно е да се отвори, да се избърше покритието с гъба/гюдерия, да се подсуши идеално, без да остават следи от капки, и да се затвори. Ако покритието не е напълно огледално - задължително се рециклира, иначе е "мижи да те лажем". Този метод е все едно да си изчистиш телевизора от прах с издухване с уста, вместо да го забършеш с гъба. Също така като се отвори фар, в зависимост от фара, може да се подменят стари кабели, да се раздвижат механизмите, изобщо - пълна профилактика. Това гарантира на фара още много години добро светене, особено ако е лупа и се монтира ксенонова лампа. В нашия форум е описано надълго и нашироко как се отварят и почистват, и рециклират фарове. Темите са "важни". Ама кой да чете...Разликата между кислородна вода и спирт е като между не-кислородна вода и водка, като между кока кола и компот от ягоди. Като между кисело мляко и торта с леници. Нямат нищо общо.

        Коментар


          #5
          Колега, търсих я тази "важна" тема, обаче нещо май аз съм дезориентиран - да ми дадеш линк.Че ми е итнерсно като разлепа стъклото от самия фар, после примерно със санитарен силикон дали ще стане обратно или с какво ще трябва да го лепя?
          Fiat Bravo 2 1,9 MultiJet 120 < Fiat Punto MK2 1,9 JTD 80 < Fiat Tipo 91, 1.4 карбуратор

          Нищо не може да замени доверието и уважението, а алчността е пагубна.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            white_shark написа:
            Ето колега подробно написано как се чисти рефлектора най-правилно http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...p?f=36&t=28269
            Това определено не е най-правилното. Най-правилно е да се отвори, да се избърше покритието с гъба/гюдерия, да се подсуши идеално, без да остават следи от капки, и да се затвори. Ако покритието не е напълно огледално - задължително се рециклира, иначе е "мижи да те лажем". Този метод е все едно да си изчистиш телевизора от прах с издухване с уста, вместо да го забършеш с гъба. Също така като се отвори фар, в зависимост от фара, може да се подменят стари кабели, да се раздвижат механизмите, изобщо - пълна профилактика. Това гарантира на фара още много години добро светене, особено ако е лупа и се монтира ксенонова лампа. В нашия форум е описано надълго и нашироко как се отварят и почистват, и рециклират фарове. Темите са "важни". Ама кой да чете...Разликата между кислородна вода и спирт е като между не-кислородна вода и водка, като между кока кола и компот от ягоди. Като между кисело мляко и торта с леници. Нямат нищо общо.
            Малко бързах като го пуснах това,но имах предвид,че чистенето с кислородна вода е правилно.Иначе на всеки е ясно,че без сваляне на стъклото нищо не става.На колегата мога да кажа да си подготви телефона на тия дето рециклират след като ги търка с гъба/гюдерия и ги избърше с кърпа.99% покритието ще се увреди-имам предвид матира или изпада още повече ако фарът е стар и доста "поизпечен".Отварял съм 2-3 чифта фарове за почистване и определено търкането с каквото й да е е най-голямата грешка,която може да се допусне.Дори и да няма кислородна вода по-добре на чешмата само и после с дестилирана вода да се изплакнат финално,за да няма петна от варовиковата вода.Ако има нещо,което не се измива само с пръст леко се разтърква и толкова.НО това е начина по който аз го правя.Ако иска колега да го направи по гореописания метод с гъба/гюдерия/парцал и т.н.
            EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
            Fiat Punto 1.2 16v Sporting

            Коментар


              #7
              Изчистих фара - първо с вода го тресох, после със спирт и накрая пак с вода.Сешоар свърши чудесна работа, след малко като се стъмни ще го пробвам.Кажете ми примерно като отлепя стъклото от фара каква е процедурата по правилно почистване, както и после как бих могъл да го залепя стъклото.Благодаря предварително колеги.
              Fiat Bravo 2 1,9 MultiJet 120 < Fiat Punto MK2 1,9 JTD 80 < Fiat Tipo 91, 1.4 карбуратор

              Нищо не може да замени доверието и уважението, а алчността е пагубна.

              Коментар


                #8
                Лепи се с полиуретаново лепило - 7-8 лева е! С обикновен силикон не става, защото старее и след няколко месеца може да пропусне. Има тема по въпроса - сигурен съм на 100% , но не ми се търси!
                Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                Коментар

                Working...
                X