Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво значение имат лапичките по таблото на пунто мк1???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво значение имат лапичките по таблото на пунто мк1???

    Може ли някой да ми помогне с някакъв файл, който обяснява коя лампичка за какво е? Днес ми премигна една лампичка, мисля, че е нещо за спирачките, след като отворих казанчето със спирачна течност и проверих течността, всичко си беше наред, течност си има. Преди 7-8 месеца сменях маркучи на спирачките, накладките са ми супер. След като запалих натискайки спирачката 3-4 пъти особенно като задържа педала премигваше и след това спря. Ето така изглеждаше горе долу лампична, не съм сигурен дали е за това за което си мисля. Моля някой да помогне.
    Прикачени файлове
    Мъжът откри ЖЕНАТА и създаде СЕКСА.
    Жената откри СЕКСА и създаде ГЛАВОБОЛИЕТО.
    Мъжът откри ПАЗАРА и създаде ПАРИТЕ.
    Жената откри ПАРИТЕ И Е*А МАЙКАТА НА ВСИЧКО!!!

    #2
    Провери си крушките на стоповете,това ще да означава тази лапмичка.

    Коментар


      #3
      Благодаря ти колега, сега като ми казваш това, се сетих, че наскоро забелязах, че като натискам понякога спирачките и ми светва леко една малка лампичка на копчето за стоповете за мъгла на средната конзола. Утре ще отворя стоповете. А и в този ред на мисли се сетих, че от скоро забелязах, че десният стоп за мъгла не ми свети, аз понякога ги пускам за профилактика да видя просто дали светят и съм забравил да сменя крушката. Благодаря за бързият отговор, помогна ми да се сетя неща, за които бях забравил
      Мъжът откри ЖЕНАТА и създаде СЕКСА.
      Жената откри СЕКСА и създаде ГЛАВОБОЛИЕТО.
      Мъжът откри ПАЗАРА и създаде ПАРИТЕ.
      Жената откри ПАРИТЕ И Е*А МАЙКАТА НА ВСИЧКО!!!

      Коментар


        #4
        Mitaka_87 написа:
        Благодаря ти колега, сега като ми казваш това, се сетих, че наскоро забелязах, че като натискам понякога спирачките и ми светва леко една малка лампичка на копчето за стоповете за мъгла на средната конзола. Утре ще отворя стоповете. А и в този ред на мисли се сетих, че от скоро забелязах, че десният стоп за мъгла не ми свети, аз понякога ги пускам за профилактика да видя просто дали светят и съм забравил да сменя крушката. Благодаря за бързият отговор, помогна ми да се сетя неща, за които бях забравил
        Комбинацията от твоя проблем, плюс описаното в удебелен текст, е сигурен признак, че нямаш добра маса на стоповете Когато нямаш добра маса на единия стоп, токът за стоп-светлината си намира маса, чрез последователно свързване с лампата за мъгла, която е успоредно свързана с тази за мъгла на другия стоп и с лампичката на конзолата. Провери масата на стоповете преди всичко. Най-добре - някой да светва светлините, а ти гледай какво и кога свети. Провери следните неща:- когато натиснеш само спирачка, дали светят само стоп-светлините- габарит + стоп- само ляв мигач- само десен мигач- ляв мигач + стоп- десен мигач + стоп- габарит + аварийни светлини- габарит + стоп + задна скорост- стоп + задна светлина за мъгла- габарит + стоп + задна светлина за мъгла- габарит + стоп + задна + ляв / десен мигач. - ... всички възможни комбинации от светлини.

        Коментар


          #5
          Задни десни светлини светят като дискотека и да си призная, не съм много вещ в жичкаджийството! Вчера си смених една изгоряла крушка и не забелязжах на пръв поглед някакъв проблем. Къде и какво да погледна, за да оправя проблема? Благодаря предварително!!!
          Мъжът откри ЖЕНАТА и създаде СЕКСА.
          Жената откри СЕКСА и създаде ГЛАВОБОЛИЕТО.
          Мъжът откри ПАЗАРА и създаде ПАРИТЕ.
          Жената откри ПАРИТЕ И Е*А МАЙКАТА НА ВСИЧКО!!!

          Коментар


            #6
            Закар я на майстор и я оправи
            Мъжът откри ЖЕНАТА и създаде СЕКСА.
            Жената откри СЕКСА и създаде ГЛАВОБОЛИЕТО.
            Мъжът откри ПАЗАРА и създаде ПАРИТЕ.
            Жената откри ПАРИТЕ И Е*А МАЙКАТА НА ВСИЧКО!!!

            Коментар


              #7
              Mitaka_87 написа:
              Задни десни светлини светят като дискотека и да си призная, не съм много вещ в жичкаджийството! Вчера си смених една изгоряла крушка и не забелязжах на пръв поглед някакъв проблем. Къде и какво да погледна, за да оправя проблема? Благодаря предварително!!!
              Проблема ти в пластинките на буксата на стопа ... почисти ги с контактен спреи и има едно капаче на буксата на колата .... като отвориш капачето пластинките се виждат и може да ги по пристиснеш с отверка да могат при включване към стоп-а да правят по добър контакт .... И ще забраиш за проблема ИЗПИТАНО доста пъти ...
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #8
                кола

                Не необходимо за такива проблеми да се карана майстор а като се събирате на срещи да се оправи .Има 2 гайки и няколко винтчета.Така и така за такива неща има писано много.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Проблема не беше в гайки, и затягането им. Играх си един цял ден да разглобявам стопове, да проследявам кабели, бушони и какво ли още не....питах във форума как мога да разбера дали имам оттечка или някав съвет, какво да погледна.....чакаххх чакахххх и нокой не отговори. След като не успях да намеря проблема сам, макар, че накрая на деня като се стъмни вече, видях и си помислих, че може да е от това, но бях твърде изнервен и ми беше писнало и затова я закарах на майстор. Можех и сам да се справя, но.....ми писна
                  Мъжът откри ЖЕНАТА и създаде СЕКСА.
                  Жената откри СЕКСА и създаде ГЛАВОБОЛИЕТО.
                  Мъжът откри ПАЗАРА и създаде ПАРИТЕ.
                  Жената откри ПАРИТЕ И Е*А МАЙКАТА НА ВСИЧКО!!!

                  Коментар


                    #10
                    КАзах ти от какво е ама не ЧЕТЕШ ... Буксата ти прави ХЛАБАВА връзка с стопа ...
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      Fiat_Punto11 написа:
                      КАзах ти от какво е ама не ЧЕТЕШ ... Буксата ти прави ХЛАБАВА връзка с стопа ...
                      Колега, мерси че си писал, но си отговорил на следващият ден чак като си оправих колата и ти вечерта си писал. А аз бързах да си я оправя, че се налагаше да пътувам, не съм казал, че някой е виновен, защото не ми е казал... аз предпочетох след 1 ден ровичкане и като не можах да открия проблема да я закарам на майстор да ми я оправи. Иначе по принцип гледам всичко сам да си оправям, но не всеки път става. И пробема не беше в буксата, аз буксата я отварях и кабелите си бяха наред....ама важното е, че проблема вече го няма Благодаря на всички все пак за съветите!
                      Мъжът откри ЖЕНАТА и създаде СЕКСА.
                      Жената откри СЕКСА и създаде ГЛАВОБОЛИЕТО.
                      Мъжът откри ПАЗАРА и създаде ПАРИТЕ.
                      Жената откри ПАРИТЕ И Е*А МАЙКАТА НА ВСИЧКО!!!

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        Почва се от по простите неща букси и бушони после гледането кое къде отива Някой щеше да сложи една лепенка да не го дразни и да си кара така.
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Запомнете,че когато има дискотека на стопа,всичко е от слаба маса/мръсен куплунг или слаб контакт на буксата/,примигването на другите лампи се получава защото всяка крушка краде масата на другата/целия стоп е с обща маса/
                          Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                          Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                          Ventura garage

                          Коментар


                            #14
                            фиат пунто

                            Здравейте имам фиат пунто е една лапичка на таблото тоно над тази, за акумулатора свети и колата не иска да пали. може ли някой да ми каже какво значи това и към какъв майстор да се насоча? Благодаря

                            Коментар


                              #15
                              Re: фиат пунто

                              miroslav.hristov написа:
                              Здравейте имам фиат пунто е една лапичка на таблото тоно над тази, за акумулатора свети и колата не иска да пали. може ли някой да ми каже какво значи това и към какъв майстор да се насоча? Благодаря
                              пиши ми на скайп да ми обясниш по подрбно Колата 1.1 моно S ли е ?
                              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                              Коментар

                              Working...
                              X