Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да излъжа проверката за изгоряла крушка на Пунтото?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да излъжа проверката за изгоряла крушка на Пунтото?

    Здравейте, колеги. Проблемът е следния: Вчера инсталирах ксенон, който си работи добре. Реших обаче да сменя и крушките на габаритите с LED диодни(които са на същия цокъл), за да са еднакви като цвят. Сложих ги, работят, обаче колата се лъже предполагам от ниската консумация на LED диодите и на таблото свети лампата за изгоряла крушка. И сега се чудя как да я излъжа...някакви идеи? Пунтото е 2001г, 1,2 бензин.Редактирано заглавие. Грешен раздел -> Преместена.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    Re: Как да излъжа Пунтото?

    Painfall написа:
    Здравейте, колеги. Проблемът е следния: Вчера инсталирах ксенон, който си работи добре. Реших обаче да сменя и крушките на габаритите с LED диодни(които са на същия цокъл), за да са еднакви като цвят. Сложих ги, работят, обаче колата се лъже предполагам от ниската консумация на LED диодите и на таблото свети лампата за изгоряла крушка. И сега се чудя как да я излъжа...някакви идеи? Пунтото е 2001г, 1,2 бензин.
    слага се допълнително съпротивление
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      какво да ти кажа на моето пунто всички крушки си светят и работят но въпреки това крушката на таблото си свети ама вече не ми прави впечатление :D
      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

      Коментар


        #4
        Къде и как да го сложа това съпротивление?

        Коментар


          #5
          Имаш няколко варианта:1. Както каза S_BANKOV слагаш допълнително съпротивление2. Изваждаш крушката3. Чакаш я да изгори (бавно и досадно)Но първия вариант е най - правилен. Малко гадно е защото елемента е малък, но пък е по-добре отколкото да вадиш таблото за да махнеш или смениш крушката.
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            Колега по колко габарита имаш на фар ? Ако са 2,а ти си сложил 1 ще ти дава грешка т.к. търси нажежаемата жичка.Ако обаче си е един габарит на фар,то тогава можеш или да сложиш съпротивление или да си купиш LED габаритна крушка с корекция на грешката (аз така направих) и проблемът е решен. Ако искаш такива крушки ми пиши на ЛС да ти кажа от къде да си вземеш в София.
            ex. Stilo 1.9 JTD Active

            Коментар


              #7
              Габаритите са по един, обаче лед габаритите които сложих са с по 3 диодчета всеки, ако това питаш. Ще ти пиша ЛС.

              Коментар


                #8
                Xaus написа:
                какво да ти кажа на моето пунто всички крушки си светят и работят но въпреки това крушката на таблото си свети ама вече не ми прави впечатление :D
                е тука аз мога да ти кажа от какво е имаш крушка с различно натоварване от преписаното на задните габарити крушките мисля бяха с по 10 W натоварване а не както масово се продават крушки с по 5Wпросто свали стоповете и виж каде е грешката
                sa6obravoto написа:
                Имаш няколко варианта:1. Както каза S_BANKOV слагаш допълнително съпротивление2. Изваждаш крушката3. Чакаш я да изгори (бавно и досадно)Но първия вариант е най - правилен. Малко гадно е защото елемента е малък, но пък е по-добре отколкото да вадиш таблото за да махнеш или смениш крушката.
                с първи варянт съгласен с втори не - неможеш да махнеш крушка там кадето е Свето диод и трети - малко се съмнявам да се случи понеже както писах е Свето диод който захранени с подходящото напрежение са практически вечни а по темата слагаш по още една крушка аз си намерих фасунки за такива крушки и инсталирах по още една на фар кадето сложих по една крушка предварително затъмнена с черна боя(не спира напълно светенето но го намалява) и ги скрих в самия фар там кадето тяхната (макар и малка) светлина не играе роля ПС:аиде някой по на ти да каже какво съпротивление трябва да се слага (неговите параметри) че ми е интересно и да опиша начина на смятане ако не го затруднявам може и на ЛС
                Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                Коментар


                  #9
                  А как си вързал тези фасунги, тези които са за допълнителните крушки?

                  Коментар


                    #10
                    Просто си купи хубави диоди от които няма да ти свети лампата за изгоряла крушка. Лесно и елементарно е.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Painfall написа:
                      А как си вързал тези фасунги, тези които са за допълнителните крушки?
                      като извадиш фасунката (оригиналната) преди нея има кабелчета на тях съм вързал Фасунките
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар


                        #12
                        BO написа:
                        Просто си купи хубави диоди от които няма да ти свети лампата за изгоряла крушка. Лесно и елементарно е.
                        Че е лесно и елементарно съм съгласен, но дай идея от къде да ги купя такива? Понеже тия, които сложих също не изглеждаха лоши?!

                        Коментар


                          #13
                          Днес купих от т.нар крушки с canbus шина, която корегира грешките и пак не става...остават вариантите да остане да си свети така грешката или да се сложи някакъв товар?

                          Коментар


                            #14
                            А сигурен ли си че междувременно не е изгоряла някоя крушка? - Примерно тези на номера отзад.Възможно е поради промяната в товара.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              S_BANKOV написа:
                              А сигурен ли си че междувременно не е изгоряла някоя крушка? - Примерно тези на номера отзад.Възможно е поради промяната в товара.
                              Не, няма изгоряла крушка, просто по този начин не става...

                              Коментар

                              Working...
                              X