Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с километража

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с километража

    Начи спря километража на мареата 2,4тд.Нито показва километрите с които карам нито на диспейчето се променят досегашните навартяни нито дневния ни6то.Днес по една време се опита да покаже няква скорост докато карах ама за секунди и пак заби на 0.Тук бях чел че проблема може да е в датчика,щом ни6то не работи.Датчика се намира на кутията от страна на купето с три кабелчета ако не се лъжа?поне така успях да видя като дигнах капака.Бях също чел 4е подлеви на ремонт?Някои да ме светне по конкретно
    Fiat Marea 2,4TD

    #2
    Вероятно проблема е в датчика или в самия му привод/червяк. Може датчика отвътре да е грапирал и да задържа, може да се пръсне с WD-40 или примерно бензин, нафта. Също така червяка може да е износен (пластмасов е) или горе където контактува с датчика да е сцепен и при въртене да върти празни обороти т.е. не подава информация към датчика. С две думи трябва да се свали самия датчик и да се види.п.с. вероятността привода да падне безвъзвратно в скоростната кутия е много голям така че много внимавай!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      .

      Пласмасовата част я въртя с ръка малко ,под обаче нея има място за ключ Който нз колко е 22 пробва?нестана пак и стана тъмно.Мястото е доста ограничено с какъв номер гаечен трябва да развивам?и Какъв е този привод ?под датчика ли е къде е?
      Fiat Marea 2,4TD

      Коментар


        #4
        Re: .

        didko69 написа:
        и Какъв е този привод ?под датчика ли е къде е?
        Привода е на самия датчик и са намира от долната страна,която влиза в кутията.
        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

        Коментар


          #5
          Re: .

          didko69 написа:
          Пласмасовата част я въртя с ръка малко ,под обаче нея има място за ключ Който нз колко е 22 пробва?нестана пак и стана тъмно.Мястото е доста ограничено с какъв номер гаечен трябва да развивам?и Какъв е този привод ?под датчика ли е къде е?
          Именно той.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            .

            ето на какво преличаhttp://www.snimka.bg/automobiles/dat...905012беше пълен до половината с вода.Кабела се беше скъсал от спойката.Квадратната ос която се вижда на последната снимка,би трябвало да се върти нали?Поправете ме ако греша!Защото при мен не иска.Доста ВД-40 изпръзках но не помрадва.И привода как излиза ако не е тайна,имам едно малко инбусче на кожуха на ск. кутия ,то ли се развива?Сваленето беше доста кофти,предвид малкото място.Наложи се гаечния ключ 22 , да бъде срязан, стана четири пръста дълъг,освен това го препилих на шлиргем за да стане по тесничак,за да може да го завра.Не съм свалял тампона,но без канал или подемник си е невъзможно сваленето.Предполагам че като е блокирала тази квадратна ос на датчика,горната част на провода ,в която влиза оста се е прецакала.Утре се надявам времето да е с мен и да успея да сваля и самия привод.Ще кача и негови снимки.
            Fiat Marea 2,4TD

            Коментар


              #7
              ?

              Колеги помагайтекак да сваля този привод от кутията?Развивам едно малко инбусно болтче което на е кожуха на скоростната кутия,точно ветикално до привода.Но той така и не излиза.Мърда съвсем леко нагоре надолу ,но съмсем лекичко
              Fiat Marea 2,4TD

              Коментар


                #8
                Помощ за привода!!!!

                Колеги как се вади този привод от скоростната кутия?Че нещо не успявам!Някой може ли да обясни
                Fiat Marea 2,4TD

                Коментар


                  #9
                  Като гледам си свалил болта,който държи привода към скоростната кутия и би трябвало с една отвертчица от тук от там полека да напъваш и да излезе.
                  Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                  Коментар

                  Working...
                  X