Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с фарове с лупи и ксенон на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с фарове с лупи и ксенон на Брава

    Здравейте колеги. Трябва ми малко помощ. Взех си фарове с лупи (Депо), като им сложих и ксенон. Имам 2 проблема. 1вия е със самите фарове. Искам да регулирам късите светлини (ръчно, не с машинките), тъй като нагласени много ниско, но не се получава. Фаровете са вдигнати на най-високо ниво отвътре чрез машинките. Въртя там от врътките за ръчна настройка , но те не мърдат в нито една от посоките. Явно за изядени зъбните колелца (ако е с такива вътре меганизма). Направих няколко оборота, но без ефект. Има ли друг начин да ги вдигна някак, защото в момента светят на 2-3 метра пред мен и леко вдясно ?Другия въпрос е свързан с ксенона. Свети, има нови крушки и т.н. Като го сложих 2-3 дена нямаше проблем. Само като го тествах на акумулатор при палене на ксенона (при незапалена кола) ми зануляваше малкия километраж и мърдаха стрелките до край и се връщаха (все едно съм окъсил). Направи го обаче 1-2 пъти за 3 дена и то предимно при тестове при угасена кола. След като сложих новите крушки (които са същите) със същите баласти, при всяко палене на ксенона (при запалена кола) го прави тоя номер - занулява малкия км и мърда стрелките докрай. Притеснява ме да не повредя нещо компа. Генератора зарежда, сменян е преди 2-3 месеца, мерих акумулатора. Той също е сменян с чисто нов преди няколко месеца. Ясно ми е, че заради голямото напрежение при палене се получава това, но няма ли как да се избегне и опасно ли е за компютъра и цялата ел. схема ? Благодаря предварително !
    Fiat Brava 1.4 12V

    #2
    Re: Проблем с фарове с лупи и ксенон на Брава

    Dandy написа:
    ...Взех си фарове с лупи (Депо), ...
    Това ти е първия проблем.По втория - пробвай с други баласти.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      Благодаря за бързия отговор. За марката знам, че беше грешка. Но не очаквах чак такива неща. И все пак няма ли начин някак да се регулира ? Колкото до ксенона, имам 1 резервен, мисля си и аз да опитам с него да го сложа поотделно от 2те страни. Благодаря за съвета.
      Fiat Brava 1.4 12V

      Коментар


        #4
        Вържи металната Част на баласта към маса, някъде по купето и ще се оправи проблема. И друг ксенон да сложиш ако не е замасен няма да има ефект. Другия вариант е да смениш мястото на баласта, но за по-сигурно го вържи към маса.

        Коментар


          #5
          Re: Проблем с фарове с лупи и ксенон на Брава

          sok1 написа:
          Dandy написа:
          ...Взех си фарове с лупи (Депо), ...
          Това ти е първия проблем.
          Самата истина.Ако си пазиш старите фарове може да се опиташ да ги побългариш
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            biankov написа:
            Вържи металната Част на баласта към маса, някъде по купето и ще се оправи проблема. И друг ксенон да сложиш ако не е замасен няма да има ефект. Другия вариант е да смениш мястото на баласта, но за по-сигурно го вържи към маса.
            Не съм съгласен с колегата. Първо си взех някви евтини баласти и с тях го имах този проблем. Знаех за възможното решение със замасяването , но не помогна. Пробвах с други подобни- същата работа. След това си взех комплект за 110 лв. с 1 година гаранция и допълнителни кондензатори (който е с марея преди 98г. се сеща защо са кондензаторите) , комплекта е с тънки баласти, не са замасени и няма никакъв проблем. Всичко е до баластите.А по първия проблем, не съм сигурен, че ще намериш решение освен смяна или яко побългаряване.
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Бях писал някъде тук в форума.Мисля,че и схема бях приложил точно за тоя проблем.Явно никои не чете..Обери си минусите на захранването от 2та баласта и ги вържи директно на минуса на акумулатора.П.С...ето ти и схема за да ме разбереш какво искам да кажа...Проблема не е от марката ксенон,а в самата инсталация на колата.И по точно в таблото с уредите.
              Прикачени файлове
              FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

              Коментар


                #8
                за ксенона наскоро и аз си взех за 40лв комплекта сложих го и първите 2-3 дена баластите ги бях хванал с изолирбанд за маркучи и каквото намеря,за да разбера дали ще прави проблеми,но проблеми няма и после си ги захванах както трябва и все още нямам проблеми всичко свети и работи ,явно с тея китайски ксенони всичко е на късметОт както съм с него вече виждам пътя

                Коментар


                  #9
                  Re: Проблем с фарове с лупи и ксенон на Брава

                  S_BANKOV написа:
                  sok1 написа:
                  Dandy написа:
                  ...Взех си фарове с лупи (Депо), ...
                  Това ти е първия проблем.
                  Самата истина.Ако си пазиш старите фарове може да се опиташ да ги побългариш
                  Аз ги пазя, ама нз дали ще успея да сложа тая лупа там.... а и тогава няма да имам габарит, че той седи при късите..... Ще мисля някакъв вариант.Благодаря за съветите, утре ще пробвам.
                  Fiat Brava 1.4 12V

                  Коментар


                    #10
                    Виж моят пост тук:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...r=asc&start=15Надявам се да ти е полезно!
                    Fiat Marea 1.8 16V ELX

                    Коментар


                      #11
                      Re: Проблем с фарове с лупи и ксенон на Брава

                      Dandy написа:
                      ...Искам да регулирам късите светлини (ръчно, не с машинките), тъй като нагласени много ниско, но не се получава. Фаровете са вдигнати на най-високо ниво отвътре чрез машинките. Въртя там от врътките за ръчна настройка , но те не мърдат в нито една от посоките. Явно за изядени зъбните колелца (ако е с такива вътре меганизма). Направих няколко оборота, но без ефект. Има ли друг начин да ги вдигна някак, защото в момента светят на 2-3 метра пред мен и леко вдясно ?...
                      нужно е да се вкарва както трябва не си вкарал главата .... на машинката в гнездото, затова и свети на 2-3 метра..... бонбони и цветя не пием

                      Коментар


                        #12
                        tedynaidenov написа:
                        Виж моят пост тук:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...r=asc&start=15Надявам се да ти е полезно!
                        Проблемът с ксенона го реших. Откачих поотделно всеки един от тях да видя в кой фар е проблема. След като видях, че само при единия го прави, го разглобих и видях, че като съм сменял крушката не съм стегнал добре клемата на минуса и не правеше добър контакт. Проблемът си беше в масата. Пробввах иначе и с други баласти и всичко беше същото. Благодаря ти за отговора, полезно ще е занапред ако се случи нещо @u_bo : колега, то има 2 врътки - едната на машинки на дългите дето са и другата при късите. Тия на късите не знам как се вадят и изобщо вадят ли се, аз не виждам начин. Само за машинките на дългите мога да ги вадя и да ги напасвам за да "захапе" рефлектора. Там проблеми нямам, поставил съм ги както трябва. Но тия на късите наистина не видях начин за сваляне и нагласяне, ама ще ги гледам пак Ако не стане - ще отворя фара и ще се мъча на ръка някак да ги наглася един път и това да им е .
                        Fiat Brava 1.4 12V

                        Коментар


                          #13
                          нещо си се объркал няма настроика за къси и дълги има за хоризонтал и вертикал а самите машинки само вдигат или свалят целия корпус.И къси и дълги са в общ корпус.
                          Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                          Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар


                            #14
                            marea-ta написа:
                            нещо си се объркал няма настроика за къси и дълги има за хоризонтал и вертикал а самите машинки само вдигат или свалят целия корпус.И къси и дълги са в общ корпус.
                            именно, той е въртял за ляво/дясно , а там се мести МНОГО малко чрез МНОГО ВЪРТЕНЕ, затова се е объркал

                            Коментар


                              #15
                              И най-вероятно тотално е разстроил геометрията на фаровете.
                              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                              Коментар

                              Working...
                              X