Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зацапани фарове на Пунто МК2 чистене, рециклиране или нови?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зацапани фарове на Пунто МК2 чистене, рециклиране или нови?

    Незнам тук ли и е мястото на тая тема, но ако решат модераторите- нека да я преместят.Има ли начин да се почистят стъклата на фаровете на Пунто МК2, без халогени са.Прави ми впечатление, че са леко потъмнели стъклата, а и се вижда че има прах.

    #2
    Има начин дори няколко 1. сваляш фара, разкачаш и вадиш всички букси и крушки да остане само тялото, запишваш всички дупки, наливаш кислородна вода и въртиш гюбеци около 1 час с него. Резултата е задоволителен уж, зависи какви са ти критериите.2. Същата процедура, но разлепяш стъклото от тялото и почистваш по добрия стар начин, сглобяваш и си готов/ отлепяне залепяне се прави с топъл въздух/3. Обаждаш се на Герака и се разбирате срещу скромна сума ще имаш перфектно почистени фарове с монтаж и настройка. Ти си решаваш как да свършиш нещата но в общи линии това са вариантите.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ic.php?t=82012 От тези линкове ще разбереш всичко, което те интересува относно рециклирането на фаровете.

      Коментар


        #4
        Вариант 3 най-много ми харесва :D. Твърде рисково ми се вижда, за да го правя аз и е по-добре да ги почисти някой, който вече го е правил Поясни кой е Герака и как мога да се свържа с него Благодаря

        Коментар


          #5
          Потърси го във форума, довечера ще ти пратя скайпо му, но и сам можеш да го намерш.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Свързах се с колегата. Разбрахме се как ще стане магията. Само ако някой може да обясни как се свалят фаровете на Пунто МК2, без да му навредя или да предложите литература. Geraka ми каза, че трябва да се свали и бронята. Предполагам и подкалниците

            Коментар


              #7
              Някъде четох, че свалянето на бронята и фаровете на Punto MK2 е детска игра. Потвърждавам. Приблизително време за работа - 2 часа включващи и лафчета с комшиите и лепене на бронята на едно от местата за захващане. Трябва да се разкачат и подкалниците, като може да се бръкне и без да се вадят на цяло. Аз трябваше да си закача крушката на левия мигач на калника (беше паднала) и да оправя една вдлъбнатина на десния калник тааа.. ги свалих нацяло и двата :D. Реално около 40-на мин.PS: Положението не е много добре... прилагам малко снимки
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                Може и да греша, но поне от снимката на фаровете, рефлекторът ти не е засегнат.Смисъл изглежда ми само мръсен и с едно почистване ще стане като нов. Имаш ли обелени части по сребристото покритие. Да пишеш как се е получило, че и мен ме чака тази операция.

                Коментар


                  #9
                  Поне от това, което мога да видя през прашните стъкла, нямам люспи. Като се отворят ще се види. Разбира се че ще споделя. Аз направо снимки ще публикувам, да се види разликата преди и след

                  Коментар


                    #10
                    Ето го и резултата.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #11
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Супер са станали колега, благородно завиждам че като знам й моите колко са зле, но не смея да ги бутам че да не прецакам нещо.
                        Fiat Punto JTD HLX 1999

                        Коментар


                          #13
                          Ако не си сигурен, че ще се справиш, обърни се към Geraka. Моите, той ги почиства. Това, което би ти струвало е под цената на един фар... неоригинален. При мен имаше нужда от подмяна на рефлектор и 2 капачки, а цената пак е под тази на нов фар.Довечера ще тествам

                          Коментар


                            #14
                            Колеги, ако довечера забележите сияние в района на Младост да знаете dstaikov си пробва фаровете Добре са станали, направо лъщят като тиган на месечина.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Колега, отваряни ли са за почистване на лупата или само са полирани отвън?

                              Коментар

                              Working...
                              X