Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто МК2 - Слаби къси светлини

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто МК2 - Слаби къси светлини

    Здравейте,Късите светлини светят изключително слабо буквално нищо не се вижда на неосветен път.Можете ли да споделите каква може да е причината и дали може да се отстрани , като изключим варианта със закупуване на нови фарове.1. Ходил съм на сервиз за проверка насоченост на светлините2. Купих качествени 55W крушки.Никакво подобрение.Буквално съм потресен как може фар с лупа да свети безобразно слабо... Yellow_Flash_Colorz_PDT_25 Благодаря предварително за съветите.Поздрави
    Пазарувай Умно!

    #2
    Re: Фиат Пунто МК2 - Слаби къси светлини

    Puntana написа:
    Здравейте,Късите светлини светят изключително слабо буквално нищо не се вижда на неосветен път.Можете ли да споделите каква може да е причината и дали може да се отстрани , като изключим варианта със закупуване на нови фарове.1. Ходил съм на сервиз за проверка насоченост на светлините2. Купих качествени 55W крушки.Никакво подобрение.Буквално съм потресен как може фар с лупа да свети безобразно слабо... Yellow_Flash_Colorz_PDT_25 Благодаря предварително за съветите.Поздрави
    Провери какво напрежение стига до крушките на първо време, сподели с нас тук и ще го мислим нататък.

    Коментар


      #3
      Проверка

      Стабилно напрежение 12В и на двата фара.Прилагам малко снимков материал, не знам дали се добива някаква представа за ситуацията.
      Пазарувай Умно!

      Коментар


        #4
        12 В e изключително ниско напрежение за халогенна лампа за фар. Най-малко трябва да е 13.2

        Коментар


          #5
          Имах го същия проблем,при разглобяване на фаровете се оказаха рефлектори,а що се отнася до напрежението мери го при запален двигател.
          Фиат Пунто МК2 2000г

          Коментар


            #6
            Здравейте,Напрежението го мерих при запален двигател.Относно рефлектори... късите са лупи при тях има ли рефлектор?Поздрави
            Пазарувай Умно!

            Коментар


              #7
              Има и най-вероятно е от тях,но и напрежението трябва да е поне13,2. Премери на изгасен двигател и след това на запален без фарове.
              Фиат Пунто МК2 2000г

              Коментар


                #8
                Re: Фиат Пунто МК2 - Слаби къси светлини

                Puntana написа:
                Здравейте,Късите светлини светят изключително слабо буквално нищо не се вижда на неосветен път.Можете ли да споделите каква може да е причината и дали може да се отстрани , като изключим варианта със закупуване на нови фарове.1. Ходил съм на сервиз за проверка насоченост на светлините2. Купих качествени 55W крушки.Никакво подобрение.Буквално съм потресен как може фар с лупа да свети безобразно слабо... Yellow_Flash_Colorz_PDT_25 Благодаря предварително за съветите.Поздрави
                Рефлектора вътре ти е нагорял.За това не ти свети както трябва.На фар с лупи винаги рефлектора отгоре е черен.Имаш 2 варианта:Или сменяш фаровете(с нови ако искаш да ти свети както трябва с халогенна крушка) или си слагай ксенон на сегашните(не от 40лв защото пак няма да виждаш) и си готов...
                FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                Коментар


                  #9
                  аз направих последното не че ми беше толко зле светлината ама сега вече се родих сложих ксенон на късите Н7 6000К за 99лв. и съм страшно доволен родих се :Dиначе наистина проблема е или в малко напрежение на крушките или нагоряли рефлектори който приципно се рециклират ама на тези фарове малко трудно (невъзможно) се разглобяват и оцеляват :D
                  Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                  Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                  Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                  Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                  Коментар


                    #10
                    Клега ,първо виж каква е причината за тези 12 волта ,пък после гледай другите неща...Иначе на прожекторен фар да не сложиш ксенон си е направо грехота...
                    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                    Коментар


                      #11
                      Колеги,Мерих отново напрежението през уикенда, този път на светло... 13,4 волта на фар.Стабилни показания.Явно проблемът е в рефлекторите.Има ли лесен начин да се свалят фаровете без да се налага да се сваля бронята?
                      Пазарувай Умно!

                      Коментар


                        #12
                        Puntana написа:
                        Колеги,Мерих отново напрежението през уикенда, този път на светло... 13,4 волта на фар.Стабилни показания.Явно проблемът е в рефлекторите.Има ли лесен начин да се свалят фаровете без да се налага да се сваля бронята?
                        Не. Сваля се бронята. Ако искаш да свалиш само единия фар, може да не се сваля напълно, а само от страната на фара. Свалянето на бронята е като детска игра в сравнение с разглобяването на фаровете.

                        Коментар


                          #13
                          Puntana написа:
                          Колеги,Мерих отново напрежението през уикенда, този път на светло... 13,4 волта на фар.Стабилни показания.Явно проблемът е в рефлекторите.Има ли лесен начин да се свалят фаровете без да се налага да се сваля бронята?
                          Не е нужно да се сваля бронята.Бърка се от подкалника.Обаче не знам защо ще ги сваляш и какво ще ги правиш като ги свалиш.Защо си усложняваш живота???..Слагай си ксенон и забравяш за проблема...
                          FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                          Коментар


                            #14
                            Ксенон-а ще го сложа... притеснява ме че може и да не реши проблема.Мястото зад фара е много оскъдно и много трудно ще го монтирам без да ги сваля.Голям зор видях само да сменя крушките. Тогава пробвах да ги изкара без успех тъй като горния ръб на бронята ограничаваше хода на фара. Отдолу ги ограничава бронята, а отгоре рамата.
                            Пазарувай Умно!

                            Коментар


                              #15
                              сваляш Бронята държи се на 4 болчета с 10 ключе отдолу от към земята 2 отгоре м/у фаровете и на няколко рапидки от към всяко колело и Бронята Пада иначе неможеш да свали фар без да свалиш бронята след това сваляш всеки фар държат се на по 3 винчета и на капачето на халогена и късите има едно капаче от кадето можеш да прекараш кабелите а зад фаровете има едни планки кадето много готино се захваща баласта после при монтажа има един Щифт на фара дето го държи към калника гледай да го фкараш иначе фара се клати и бяга светлината дано съм помогнал
                              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                              Коментар

                              Working...
                              X