Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв акумулатор да си купя и от къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв акумулатор да си купя и от къде?

    Ако реша скоро да си купя акумулатор, какъв да си взема? Каква марка? Колко амперчаса са подходящи за Брава 1,9 ТД 100

    #2
    Re: Какъв акумулатор да си купя?

    doofiat написа:
    Ако реша скоро да си купя акумулатор, какъв да си взема? Каква марка? Колко амперчаса са подходящи за Брава 1,9 ТД 100
    аз си купих "гига ват". турски, но уж бил производство на "бош". цената му е с 5 -6 лв. отгоре в сравнение със "старт" и "момбат". продават ги в магазини и сервизи на "бош". за сега вече 1 година няма ядове. иначе от българските предпочитам "момбат" /предния беше такъв и искара близо 3 години - доволно. за дизелов автомобил знам, че е по - добре акумулаторът да е повече амперчасове. мисля, че 65 - 72 амперчаса са ти напълно достатъчни. успех
    UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

    Коментар


      #3
      Аз съм с ИСКРА и съм доволен . И с тая индикация дали е зареден , дали трябва да се долее и т.н. е много удобно
      ex : Bravo 1.6 16v 103hp
      now : Marea HLX 2.4 JTD

      Коментар


        #4
        А някой има ли някакво инфо, до колко амперчаса може да зарежда Бравата ми? Аз искам да си взема възможно най-много амперчаса, но все пак да може да се зарежда от колата.

        Коментар


          #5
          www.brava.hit.bg/teh.html - там пише колко амперчаса трябва да е, пък ти си вземи колкото искаш
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            donnna написа:
            www.brava.hit.bg/teh.html
            Пак го подцених тоя сайт.Благодаря колежке. Щом до 100 амперчаса мога да избирам е супер. Сега трябва да направя място за едно по-голямо гюле и съм готов. Е и като взема и пари де.

            Коментар


              #7
              Насочил съм се към един-два модела на "Старт", обаче откъде мога го купя и да не ми одерат кожата? Някой знае ли къде ги продават?

              Коментар


                #8
                Ехоооооо. Кажете от къде сте си купували акумулаторите?

                Коментар


                  #9
                  Според мен на бензиностанциите на Петрол.Аз си взих МонБат и съм доволен, моя е 65Ач.По-рано имаше едно магазинче на Бул България, малко магазинче, една пресечка надолу от представителството на Порше. От центъра като идваш в ляво. Не съм ходил отдавна обаче и на знам дали го има още.Моя е купуван от магазинче до КАТ, но не мога да кажа дали е добра цена щото при мен беше на зор. Акумулатора, който дойде с моята кола издъхна там и там си остана. Имал кофти клетка.Видях акумулатори на според мен ниски цени на Илиянци скоро.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    На Сливница, от Сточна гара към Лъвов мост, малко преди Раковска отдясно има един гараж с невероятно изобилие от акумулатори. Там видях и български (мисля Искра и Старт) калциеви акумулатори, които биха били изборът ми за акумулатор ако сега трябваше да купувам.
                    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                    Коментар


                      #11
                      цял ден търся в интернет за акумолатори, щото преди 3-4 седмици попаднах на 1 сайт дето продават всичко за коли... с цени, разновидности за всеки модел и т.н голяма работа!!!! ама цени - тънка лайсна!!!обаче като съм забравил как съм стигнал до него за мойта хубавица й трябва акумолатор 40-44 аН, та си свалих цените - старт 44 аН - 55 лв., монбат същия 50 лв,искра - 52 лв., искра - необсл. - 61 лв. - тва сичкото 44 АН. тва са цените... тва е друго утре ако намеря
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        представител на монбат в софия - люлин 6, ул. индира ганди № 1, тел. 02/9251222 фирма Тристан 02всякакви акумолатори - фирма Ширин М - софия, ломско шосе № 155А, тел 02/368130, 0899310002айде ида почерпиш...
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #13
                          Вземи си от новите калциеви акумулатори - никакво обслужване, висока надеждност, подкрепяш българското и пазиш околната среда
                          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                          Коментар


                            #14
                            Със сигурност ще е бългаски.donna, благодаря за подробната информация. Бирата или джинчето са от мен

                            Коментар


                              #15
                              за нищо!!!малко оф... donnna с три "н", не че ако е с 1 има значение.....и не съм колежка, ама здраве да е p.s. още не мога да го намеря онзи сайт.... направо ще си изям топките от яд....
                              Fiat Punto 1.1-Синята птица
                              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                              Коментар

                              Working...
                              X