Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Реших проблема с неработещите халогени

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Реших проблема с неработещите халогени

    След 2 годишно отлагане, най накрая днес се реших да се заема с халогените....понеже фоновото осветление на самия бутон не светеше и жълтата лампичка на него също не светеше реших да прочета сервизното ръководство и видях окабеляването на халогените кое от къде минава....и след 15 минутно лутане из връзки и пътечки установих следното....когато се щрракне лостчето за габарити се захранва платката, която е на бутоните за халогените , нагревателя за задното стъкло....след като се захрани платката светва фоновото осветление на бутоните....като се натисне бутона се подава + към бобината на релето под жабката....и релето сработва и съединява веригата на халогените които са вързани на общ ПЛЮС....и така понеже не ми светеше осветлението на бутона стигнах до извода че нещо с панела с бутоните не е наред...свалих централната конзола на таблото и извадих панела с бутоните...панела отзад има капак който покрива платката...развиват се няколко болта, капака излиза и се откроява платката....на пръв поглед и няма нищо но през един процеп в отворите по пластмасата видях че буквално едната пътечка се беше "взривила" беше обгоряла и прекъсната...не знам поради каква причина но веднага грабнах поялника и реших да я запоя...обаче пътечката е тънка като косъм (като дебелина) и не успях да я запоя така, че проследих къде са най близките "пъпки" където има някакви спойки от двете страни на прекъснатото...и така с едно кабелче съединих пътеката....за целта се наложи да отчупя малко от пластмасата за да си отворя път от долната страна на платката - няма как просто пластмасата за която е хваната платката се отделя трудно и не ми се занимаваше. И вече доволен слизам до колата за да видя дали работи...и о чудо всичко светна и халогените работят...мисля че темата е полезна за някои колеги защото четох и други теми с подобен проблем....за това колеги ако не ви свети самия бутон почнете първо от панела с бутоните....отдолу прилагам снимка за да видите за какво става на дума
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100
Working...
X