Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с късите светлини на браво 1,8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с късите светлини на браво 1,8

    Здравейте ! Имам проблем с късите светлини на браво 1.8 .Като включа от ключа на волана имам габарити и дълги ,но късите светлини не светят.Когото бутона е на къси-образно казано, светят само габаритите ,а късите не!Гледах бушоните, но ми се виждат ОК .Къде да търся проблема ?Моля помагайте !Късите светлини изчезнаха когато превключвах от дълги на къси.И двата къси не светят ,а дългите са ОК.Мерси!

    #2
    кола

    Нали има реле виж него Може и самия лост да е направил проблем Буксите около волана .
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      или бушони.коя година е колата?

      Коментар


        #4
        Колега провери като включиш дълги или дадеш на "светкавица" дали освен секцията на дългите ти светва и тази на късите. Ако светят и двете секции значи проблема ти е в ключа. Ако свети само секцията за дългите трябва да търсиш някъде реле. Ако ти светят и късите и дългите когато си на дълги вариантите са два: първия е да свалиш ключа (конзолата с двете лостчета зад волана) и да видиш дали не може да се оправи някак ако е нагоряло. Другия вариант е да си купиш една такава конзола и да я подмениш. Свалянето става като отвиеш с кръстата отвертка 3 винтчета на пластмасата около волана (отдолу са винтовете), сваляш въпросната пластмаса, която е от две части горна и долна, от задната страна на волана се развиват още 2 винтчета за да свалиш клаксона (моето браво беше без еърбег и става лесно ако е с еърбег не знам дали няма някаква тънкост при свалянето), като свалиш клаксона ще видиш една голяма гайка, която държи волана развива се, сваляш волана, откачаш кабелите и модула за фаровете и чистачките се изважда. Дано успея да ти бъда от полза.
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

        Коментар


          #5
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=51161Ето ти, със снимков материал и кола с еърбези.
          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

          Коментар


            #6
            Мерси за отговорите ! Бушоните са ОК , а релето къде се намира ?

            Коментар


              #7
              Не,че нещо...,ама провери ли крушките дали не са изгорели.Преди два месеца моя позната със брава ми се оплака ,че и заминали късите.И аз помислих ,че проблема е в превключвателя,но като погледнах крушките се оказа ,че и двете за изгорели.Смених ги с моите резервни и си светнаха и двата фара на къси.
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                #8
                Според мен е ключа. Ако имаш нужда от помощ при разглобяването свиркай. Не разбрах като дадеш на дълги и светкавица късите светват ли?
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                Коментар


                  #9
                  На светкавица не съм гледал дали светят късите .Утре ще видя?

                  Коментар


                    #10
                    krasio_79bs написа:
                    Не,че нещо...,ама провери ли крушките дали не са изгорели.Преди два месеца моя позната със брава ми се оплака ,че и заминали късите.И аз помислих ,че проблема е в превключвателя,но като погледнах крушките се оказа ,че и двете за изгорели.Смених ги с моите резервни и си светнаха и двата фара на къси.
                    Имах същия проблем на кола на колега.
                    Маренго 1.9Jtd-110 2002

                    Коментар


                      #11
                      Гарантирам ви, че нищо не може да се каже със сигурност, преди да има отговор на въпроса на u_bo, ако лампите са здрави. Може при светкавица да си светят само дългите, без колата да има проблем (така е при мен), но няма вариант, при който да светят късите на светкавица, а при положение "дълги" да не светят, защото и двата случая късите се захранват по един и същи начин. Та коя година е колата?

                      Коментар


                        #12
                        Проблема е отстранен . Оказа се ключа . Свалих го почистих го и беше заседнала едната пъпка с пружинка вътре , която явно е за късите.Сега всичко е ок да видим колко ще изкара?Мерси за отговорите!

                        Коментар


                          #13
                          Както писах навремето проблема при мен беше същия и го оправих с почистване и изкара около 4 години преди да продам колата и сега предполагам, че все още си работи а и ксенони и бях сложил. Хубаво е да се сложи едно реле на ключа за да се избегне повторен проблем.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                          Коментар

                          Working...
                          X