Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Икономаизер на Типо 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Икономаизер на Типо 1.4

    Абе колеги еи сега четох ей тая тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=7577 и гледам хората пишат за качване на разхода при светване на лампата Power а при мен тази лампа светва при 2300 тоест около 80 км. в час.. От когато я имам колата (1.4 ’91 дигиталното табло) си е така и си мислех, че просто се влияе от оборотите и нищо друго понеже с и без гас над 2300 си светва пауъра и не го бъркат и баири и т.н. и не съм му обръщал никакво внимание повече, но сега като гледам май нещо не е добре Да не се окаже сега, че като си карам с 100 км/ч и не е икономично ами ми бърка в джоба без да знам :D

    #2
    Re: Икономаизер на Типо 1.4

    Martous написа:
    Абе колеги еи сега четох ей тая тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=7577 и гледам хората пишат за качване на разхода при светване на лампата Power а при мен тази лампа светва при 2300 тоест около 80 км. в час.. От когато я имам колата (1.4 ’91 дигиталното табло) си е така и си мислех, че просто се влияе от оборотите и нищо друго понеже с и без гас над 2300 си светва пауъра и не го бъркат и баири и т.н. и не съм му обръщал никакво внимание повече, но сега като гледам май нещо не е добре Да не се окаже сега, че като си карам с 100 км/ч и не е икономично ами ми бърка в джоба без да знам :D
    имах типо 1.4 не му вярвай на този икономайзер когато ми светнеше power никога не съм го чувствал силно за икономия, производителите масово дават на автомобилите най- икономична скорост на дълго 80 до 110 км в час ( много редки случай някоя по бърза кола с по дълги скорости 120 130)от тук си прави извода как ти харчи, още повече, че това е малък мотор с 8 клапана и за по високи обороти на 5та предавка блъска яко бензин да се развърти
    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

    Коментар


      #3
      Значи да си карам работата както си зная :D

      Коментар


        #4
        Незнам как работи и доколко е точен електрнонния, но на мойто аналогово табло е достоверен. Забелязал съм, че ако стрелката седи повече в червеното разхода се покачва.Това е прост вакуум метър който е вързан към колектора. Когато мотора се натоварва вакума става по-голям и съответно му е необходимо повече гориво. Ако карам на предавка по наклон икономизера започва да бие към нулата. Обратното е когато се изкачва байр тогава и при по-малко газ икономайзера скача нагоре.
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар

        Working...
        X