Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

напълно успешна присадка на фарове от марея на брава?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    напълно успешна присадка на фарове от марея на брава?

    Колеги, имам повод да си сменя фаровете - удариха ме .изчетох всичко каквото намерих по форума, но така и не разбрах някой успял ли е да направи напълно успешна присадка на ел фарове от марея на брава - с регулирани и работещи къси, дълги, и ел. регулиране.благодаря!
    браво 1,6/90 - 09 г.

    #2
    много хора, включително и аз

    Коментар


      #3
      Е то много сложно. Вадиш едните, слагаш другите.Буксите са същите, болтовете и те.Само за габарита трябва малко преправяне на буксата, ако не се лъжа.Не виждам какъв проблем може да има?

      Коментар


        #4
        Immortal написа:
        Е то много сложно. Вадиш едните, слагаш другите.Буксите са същите, болтовете и те.Само за габарита трябва малко преправяне на буксата, ако не се лъжа.Не виждам какъв проблем може да има?
        1.габарита на лупите е на отделна букса, а при рефлекторните е в обща с къси и дъли2.дълги и къси са разменени - най-лесно е във фара да ги размениш на цоклите на крушките, вместо да режеш кабели.3. лупите светят ПО-СЛАБО от рефлектора, НО позволяват слагане на ксенон без да заслепяваш насрещните автомобили4. лупите дори с ксенон може да ти светят зле - ако е много нагорял рефлектора - той е около 3 пъти по-малък от този при рефлекторните и задължително изисква рециклиране /виж ми темата/5. НЕ взимай нови НЕОРИГИНАЛНИ фарове с лупа - например DEPO , TEC - не светят добре дори с ксенон - освен оригиналните VALEO има още една марка италиански фарове, които светят добре, но не помня коя беше / предполагам ако намериш ХЕЛА също ще си доволен /6. виж ми гаража - повече от успешно е ’присаждането’ , Браво и Брава се различават само по багажника ако ще взимаш нови - не ги взимай от БГ - ето виж тези са с доставка до БГ - http://www.ebay.de/itm/Scheinwerfer-...item2311ac68b4

        Коментар


          #5
          Аз купих фарове от мареа за бравото от италянеца в овча купел, но неми бяха разменени къси и дълги.Ксенона - 8000 идеално приляга на лупата и свети много подобре от рефлектора
          Bravo 2.0 Multijet 165 2009

          Коментар


            #6
            и при мен не са били разменени късите и дългите, само преправка на габарита

            Коментар


              #7
              nedialk00 написа:
              и при мен не са били разменени късите и дългите, само преправка на габарита
              Bravo 2.0 Multijet 165 2009

              Коментар


                #8
                Ако имаш нужда от помощ за монтажа или морална подкрепа свиркай виждам че си в района. В ъбота си играхме да сменяме фарове така че вече съм спец. Какви са поръженията, Рога? Греди?
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  нищо такова, слава богу. малко ожулен и натиснат ляв калник и преден капак, и фарчето. просто беше хлъзгаво и колегата отсреща леко поднесе.благодаря за офертата, ако отида на варианта с фарове от марея ще се обадя, че хич не ми е сезона да оставам за дълго без кола.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #10
                    Шофьорския фар ли е ?ако искаш мога да видя млядежя дето му смуняхме фаровете в събота дали левия е здравия че единия имаше пукнато стъкло и мога да се разберем да ви свържа и да го монтираме, но е от бравоЛяв калник а? - свиква се
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Колега ... Фаровете на БРАВО/БРАВА са идентични!!!!Разликата с фаровете от Мареата са единствено габаритите !!!!Които можеш изобщо да не вързваш и ще се здобиеш с много хищен вид вечерно време
                      AUDI 1.8 20V TURBO
                      ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        абе това с габаритите не е моного добра идея ама айде, и да ти кажа единя е с рефлектор а другия с лупа тъй че разлика в устройството има а във формата не.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          S_BANKOV написа:
                          Шофьорския фар ли е ?Ляв калник а? - свиква се
                          от цялата кола само него и предния капак не ги беше пипал тенекеджия, ама нейсе - дойде им реда явно
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар

                          Working...
                          X