Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сухи акумолатори ала бала

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сухи акумолатори ала бала

    Акумолатори без обслужване няма. Какво ми се случи след гасненето на колата.Литър дестилирана вода долях заредих го 12 часа и днес го тествах на апарат бош.Иначе се бях навил да купувам нов.Акумулатора е Магнет марели 60 ач. и не знам на колко години е, но като ви се случи нещо подобно първо разлепете лепенките и отваряйте смел, да доливате.Между другото какъв трябва да е на мареа 1,9тди 60 или 70 ач., защото ме съмнява че по голям от 62 ач. не се събира.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    На моята Марийка беше "Leader" 60Аh а размерите са: 175 х 190 х 240 (W x H x L).Сега обаче съм с 70Аh "Шнайдер" тип Ca-Ca и до колкото си спомням размерите бяха малко по-големи, но нямам спомен за точните размери, но само се сещам, че ако новия акумулатор беше с 1 идея по-голям нямаше да може да се побере... така, че масимума е около 70Аh Предполагам, че и при TD (между другото ФИАТ няма TDI двигател) е същата история.
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    Коментар


      #3
      Има ГЕЛОВИ акумулатори които наистина са НЕОБСЛУЖВАЕМИ . Но незнам как са цените и дали си струва.Мисля че обикновен на Монбат или Искра който ще кара да речем 5 години е нормален избор :D
      АЛ.ПЕТРОВ
      FIAT PUNTO 1.2 8V

      Коментар

      Working...
      X