Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo JTD->Loose Connection->угасващ двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo JTD->Loose Connection->угасващ двигател

    Привет,Както знаете по Коледа ставата чудеса и моето Стило направи сефтето и ме остави на пътя.Проблема е следния, при загрял двигател, на таблото ми изписва Loose Connection и двигателя загасва. След известен престой и разкачане на акумулатора, пали и работи нормално (и така до следващия път). Днес слязох да видя какво ще ми покаже FiatECUscan и номера на грешката е P0335 (Crankshaft Position Sensor A Circuit Malfunction).Като поразрових форумите са натъкнах на следните неща:http://www.fiatforum.com/stilo/22844...-02-model.htmlhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ighlight=p0335Сякаш не откривам топлата вода, но все пак бих желал да обменя опит със предишни "жертви". Въпросите ми са следните:- Някой имал ли е подобен проблем на Стило?- Каква следва да ми е първа стъпка, направо да подменя датчика може би?- Къде се намира датчика на Stilo JTD 115hp и как се разглобява?Предварително благодаря за помощта!

    #2
    Сменяй датчика.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      сменяй датчика на кол. вал.намира се до стартера и е малко трудно достъпен ,но ще се справиш.развива се с еврейска звезда 40.държи се на 1 болт,така че няма да те затрудни особено.нов струва около 50-60лв

      Коментар


        #4
        Хех, мерси за мненията! Ето какво още намерих по темата:http://www.fiatforum.com/punto-guide...acement.htmlА дали това в правилната част, която трябва да си поръчам:МОДЕРИРАНО Забранява се включването на рекламни материали по какъвто и да било начин в мнението, личната информация, подписа и/или автара на потребителя, освен с изричното разрешение на УС на ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ.Модераторски екип на fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Айде по-добре да се разходиш до магазина, не мислиш ли? Че с тия части по интернет нещо ми се струва, че ще береш ядове...
          FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
          Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

          Коментар


            #6
            абе направо се разходи до киров и си вземи бош,за да няма после главоболия

            Коментар


              #7
              Има ЕПЕР, има VIN - не съм попадал досега на разминаване.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Не е задължително да е Бош/една от малкото части която може да не е Бош в италианките/,слагал съм стотици датчици марка ЕПС,работят перфектно и безпроблемно.................
                Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                Ventura garage

                Коментар


                  #9
                  преди всичко зареди си акумулатора!

                  Коментар


                    #10
                    Loose connection по принцип би означавало слаб акумулатор и/или неизряден алтернатор, но в UK форума им го дава и при скапан датчик.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Ами да, и ча четох че слабия акумулатор може да е причина за много Стило грешки, включтелно и "Loose connection".Но аз изключвам този вариант, понеже колата ми пали при -10*, дори и ако несъм я карал една седмица. Също така FiatECUscan ми отчита добър волтаж. Но най-вече защото - първият път когато загасна колата беше след 300км шофиране, няма начин да не се е заредил на макс акумулатора.

                      Коментар


                        #12
                        cec0 написа:
                        Ами да, и ча четох че слабия акумулатор може да е причина за много Стило грешки, включтелно и "Loose connection".Но аз изключвам този вариант, понеже колата ми пали при -10*, дори и ако несъм я карал една седмица. Също така FiatECUscan ми отчита добър волтаж. Но най-вече защото - първият път когато загасна колата беше след 300км шофиране, няма начин да не се е заредил на макс акумулатора.
                        Сменяй датчика и си пей
                        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                        Ventura garage

                        Коментар


                          #13
                          ...датчика е сменен, сега синята каручка е в изпитателен период... засега няма лоши симптоми... ПС: Оригиналният датчик е Bosch, но явно те имат проблеми, затова си взех FAE - чух добри отзиви за тях, а и са по-евтини. Дано да не греша.

                          Коментар


                            #14
                            cec0 написа:
                            ...датчика е сменен, сега синята каручка е в изпитателен период... засега няма лоши симптоми... ПС: Оригиналният датчик е Bosch, но явно те имат проблеми, затова си взех FAE - чух добри отзиви за тях, а и са по-евтини. Дано да не греша.
                            Имат проблеми на 10-та година,което е напълно нормално
                            Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                            Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                            Ventura garage

                            Коментар

                            Working...
                            X