Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера в Пловдив угасна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вчера в Пловдив угасна

    Какво ми се случи вчера в пловдив.Спирам на техномаркет европа свърших си работата в магазина излизам ще паля няма ток да завърти стартера.Това ми беше първото палене на скорост.После спирам на една автоморга гася я влизам паля си няма проблем.Първата ми мисъл беше акумулатор.На следващото спиране на автоморга паля тръгвам и след 20 метра колата угасва.Завъртам стртера си върти а не пали.Изчаках една цигара време погледнах под капака нищо.Влязох запалих и до днес след 30 часа няма проблеми.Дали е било от високата температура,или е нещо друго.Бях питал и какво е турбокоректора защото понякога като я напъна първа втора и си вдига оборотите на 1500 и ги държи около 4-5 секунди.Във връзка с това имам положение на педала за подаване на горивото малко преди средата когато колата си мени тягата ту дръпва ту забива.Обаче това не винаги чудя се от какво е.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Почисти клемите на акумулатора.
    no pain no pain

    Коментар


      #3
      Не е от клемите защото втория път като угасна и сега преди час пак го направи същото с вкл.климатроник си върти стартера изглежда има някаква защита или нещо друго се претоварва.и го гаси автоматично.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Привет! Искрено се надявам да го нямате вече този проблем. През лятото с моята Мареа 105 JTD имах подобно изживяване, спираше през 50-60км и 20 минути ни у, ни ду! Смених датчик на колянов вал и сега е супер.

        Коментар


          #5
          Мисля че писах по темата някъде на друго място на един акумулатор долях 1,2 литра дестилирана вода
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар

          Working...
          X