Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изтръгнати кабели от автоаларма

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изтръгнати кабели от автоаларма

    Здравейте, колеги. От скоро съм член на този форум, до преди месец бях във форума на Фолксваген и имам следния проблем:миналата седмица взех едно Типо, на което са му изтръгнали кабелите от алармата. Пояснявам-платката на самата аларма се намира вътре в сирената и като са сменяли акумулатора са закачили сирената и така са нправили белата. Куплунзи няма, а жиците са отскубнати от самата платка. Въпроса ми е следния-може ли някой да ми каже като види платката къде трябва да се запоят кабели и кой къде трябва да се свърже и какво ще контролира (врати, капаци, мигачи, захранване и т.н.)Днес не можах да снимам платката, но утре ще я покажа от двете страни.Благодаря предварително на всички, които се опитат да ми помогнат!
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

    #2
    Добре дошъл в отбора!!! Кажи поне каква е алармата ...ПоздравиИвайлоп.п. Заповядай всяка сряда на "СТРИЙТ ПЪБ" /бивше кино здравец/ 19.30ч. http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=2589
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Мерси за посрещането.:D :D А сега по въпроса-абсолютно нищо не пише на нея, но я мисля че е това http://911.bg/a2/offers.asp?p=1542643&parent=3846 А за срещите знам, защото познавал Михов с Ланчата, и другия Иван с червеното Типо. Мислех вчера да дойда, мо малко ми се объркаха сметките и не можах.
      Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
      Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

      Коментар


        #4
        Ето и снимките които бях обещал:P.S. Ако някой наистина може да помогне ако иска може да му пратя снимките с много по добро качество на мейл.Бирата от мен
        Прикачени файлове
        Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
        Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

        Коментар


          #5
          ...шок датчика ти е на платката. 1 - маса7 - плюс 12ВВключваш и гледаш на контактите на релето кога какво имаш и си готовРелето може да е за мигачите. Ако прищраква само, значи е така.Възможно е 2 да е вход от бутоните, дай го накъсо с 1 по време на работа и ще разбереш какво става.В крайна сметка 2 не би трябвало да излиза извън кутията. Входа не е обезопасен!
          no pain no pain

          Коментар


            #6
            Изтривам си поста за да не бъркам колегата...
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Категорично Явор бърка много здраво!!! 12 волта не са на 2!!!5 не е мигачи!Последно:...шок датчика ти е на платката. 1 - маса7 - плюс 12В4 има +12В не го свързвай6 е мигачи3 е токов сензор5 е бутони врати, капациблокировка нямаТ.к. алармата е изключително елементарна, най-добре е да свържеш 3 към 7, 6 към мигачите с два диода. Друго не ти трябва. Само със забележката, че лампата в салона трябва да свети, когато се отварят вратите.
              no pain no pain

              Коментар


                #8
                Мерси за всичко. Събота и неделя ще експериментирам и надявам се в понеделник да има с какво да се похваля. :D
                Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                Коментар


                  #9
                  И този го забърсах...доколкото мога де...
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    Последна редакция на поста си направих и вече всичко е точно. Яворе, сори ама нещо не ги четеш по снимка нещата затова не бъркай колегата.Ако нещо съм объркал по изводите, разрешавам да ме баннете от форума по егене за заблуда на колега
                    no pain no pain

                    Коментар


                      #11
                      Мерси на всички, които се опитаха да помогнат. Съжелявам, но май ви създадох само работа. Реших да не използвам тази аларма, защото не може да контролира централно. В същност ако има начин (с допълнително реле или нещо друго) да се свърже за да изпълнява и тази функция може да я сложа в същност.
                      Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                      Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                      Коментар

                      Working...
                      X