Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От 12 колони имам 2 и едната не бачка!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От 12 колони имам 2 и едната не бачка!

    Колеги, сега ми разкодираха радио-то на бравото. Оказа се, че първо някакво предпазителче било изгоряло, после го няма картончето с кода за радиото. После ида пича и ми каза, че само 1-та колона ми работи, при което на мен ми увисва ченето до земята и казвам "Ама те са 12!" и той "Ааа, 2 са - във вратите и едната не работи." А аз не съм видяла, че всъщност на 8 от местата за колони има само плат, но НЯМА КОЛОНИ! На всичкото отгоре, работи само тази на шофьорската врата! Чудя се кой да псувам - италианеца, който си е слагал колоните и евентуално ги е свалил, или тези от автокъщата са ги свалили и тях да псувам. При всички случаи само с 1 колона е много куцо и трябва поне втората да си оправя на този етап. После ще си сложа още 2 на кората, на останалите - майната им! Приемам всякакви съвети как да се оправи колоната, идеи защо не работи и предложения за задните колони като марки и цени.Благодаря!
    Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
    www.fiat-bg.org/forum

    #2
    да се ремонтира според мен не си заслужава, по добре да се сложат две нови. А иначе като марка за колони препоръчвам Pioneer, за вратите незнам с какъв диаметър трябват, но на кората 8 инчови ще си паснат като дупе и гащи
    Tofas- Sahin 1.6 карб.

    Коментар


      #3
      5x7" елипси за вратите и отзад режеш кората и слагаш каквото ти е на душа Аз лично сложих най-големия модел от кръглите говорители на JBL(8") и всеки 2-ри ме пита дали не съм с бас в багажника
      Bravo(TM) HGT

      Коментар


        #4
        И аз май съм за JBL.Със сигурност няма да съжаляваш,но гледай преди всичко честотните характеристики и ако можеш да чуеш как свирят и сравниш преди това,ухото ти ще покаже какво да избереш!
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          За предни във вратите може да погледнеш в тема продава един колега продава пайнер които стават за вратите и то на сносна цена.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            Един приятел скоро си купи един пасат пак италиянски внос на него му бяха свалили освен колоните ми и метановата уредба радиаторчето на парното(което ми стана много странно тъй като то не се сваля много лесно) че и моторчето на задната чистачка така че помияри колкото щеш
            Луд фен!!!

            Коментар


              #7
              Pavel Krastev написа:
              Един приятел скоро си купи един пасат пак италиянски внос на него му бяха свалили освен колоните ми и метановата уредба радиаторчето на парното(което ми стана много странно тъй като то не се сваля много лесно) че и моторчето на задната чистачка така че помияри колкото щеш
              Това е защото колата преди да му я продадат е била в някоя морга и на който му е трябвало нещо си е свалил. После е дошъл търгаша, видял е пасатора, спазарил го е за 50Е и го е докарал
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                Кяк точно не ти работи втората предна колона, пърди ли или въобще не издава звук. Ако е второто има вариант просто да и се е откачил кабела. Един страничен въпрос. Сигурна ли си, че в колата са свирели 12 колони. Това със заводското радио на практика няма как да стане, ще горне веднагически. Ако не е било заводското, е почти сигурно, че предния собственик е карал с луда музика и са му я отарашили, но пък тогава не върви да свалят само едната от предните, тъй че втората би трябвало да си я имаш.

                Коментар


                  #9
                  Оправихме я втората. Оказа се, че й е прекъснат кабела. Имам пуснати нови кабели за 12 колони. Сигурно е имало як усилвател. Има по 3 във вратите (кръгли) - общо 6, две малки отпред на таблото, две малки отзад, но не на кората, две малки пищялки отзад над кората... Кората изглежда нова и запазена, сигурно е имало друга с мощни колони. Иначе проблема е никакъв-кабелите са пуснати, само говорители ми трябват. :D
                  Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                  www.fiat-bg.org/forum

                  Коментар


                    #10
                    Това звучи малко като, "Имам си копче, само остава да ми пришият сако към него." :D :D :DИначе е гот, че втората си е на мястото.

                    Коментар

                    Working...
                    X