Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

диодни габарити проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    диодни габарити проблем

    Някой може ли да ми помогне сложих си ксенон и поради тази причина трябваше да сменя и габаритите щото много гадно светят старите и поради малката консумация на диодните постоянно ми свети лампата се едно имам изгоряла крушка Как мога да постигна необходимия товар за да не свети тази лампа????и ако някои знае колко вата е минимума за да несвети тази лампа

    #2
    Re: диодни габарити проблем

    moniii написа:
    Някой може ли да ми помогне сложих си ксенон и поради тази причина трябваше да сменя и габаритите щото много гадно светят старите и поради малката консумация на диодните постоянно ми свети лампата се едно имам изгоряла крушка Как мога да постигна необходимия товар за да не свети тази лампа????и ако някои знае колко вата е минимума за да несвети тази лампа
    Минимума ти е 5w. Описано е в книжката на колата.Имаш няколко варианта:1 Купуваш си диодни габарити 5w2 Купуваш мощен резистор и го слагаш3 Караш си така и не и обръщаш вниманиеТази лампа не ти поражда никакви проблеми. Единственото което прави е, че ти записва грешка която излиза при диагностика. Аз карам така вече година и половина и не я забелязвам.
    Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

    Коментар


      #3
      Re: диодни габарити проблем

      Марто написа:
      moniii написа:
      Някой може ли да ми помогне сложих си ксенон и поради тази причина трябваше да сменя и габаритите щото много гадно светят старите и поради малката консумация на диодните постоянно ми свети лампата се едно имам изгоряла крушка Как мога да постигна необходимия товар за да не свети тази лампа????и ако някои знае колко вата е минимума за да несвети тази лампа
      Минимума ти е 5w. Описано е в книжката на колата.Имаш няколко варианта:1 Купуваш си диодни габарити 5w2 Купуваш мощен резистор и го слагаш3 Караш си така и не и обръщаш вниманиеТази лампа не ти поражда никакви проблеми. Единственото което прави е, че ти записва грешка която излиза при диагностика. Аз карам така вече година и половина и не я забелязвам.
      ахамм еми няма такива диоди по 5 вата най-много намерих 2.2в и са 26 диодчета което ще свети мн и ми се струва няма да е мн хубаво пък и са 4 сантиметра някаде може и да невлезат в дупкатаАко знаеш да има някаде такива диодни габарити или просто бели габарити с 5 вата кажии колко мошен да е резистора 5 вата или ???

      Коментар


        #4
        Виждал съм такива мощни диоди но бяха около 30 - 35лв комплекта и се отказах да купувам.Трябва да знаеш колко вата са ти диодите, за да знаеш какъв резистор да сложиш. Предполагам, че ако сложиш 5в резистор би трябвало да не претовариш инсталацията. Диода няма и 1 ват най вероятно.
        Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

        Коментар


          #5
          Марто написа:
          Виждал съм такива мощни диоди но бяха около 30 - 35лв комплекта и се отказах да купувам.Трябва да знаеш колко вата са ти диодите, за да знаеш какъв резистор да сложиш. Предполагам, че ако сложиш 5в резистор би трябвало да не претовариш инсталацията. Диода няма и 1 ват най вероятно.
          ем аз никаде неможах да намеря мах. 2 в сега съм слойил единичен диод и тои сиг е 0.1 в но мисля да сложа с 5 диода и пише,че са 0.4в и на тях да сложа резистор 5 в така ли?бе и 30 лв да са стига да се оправи без преправяници и да не ме дразни тая лампа :Д

          Коментар


            #6
            Ей ,ако намерите такива резистори - 5 вата ,звъннете и аз да си купя... Мерната диница за съпротивление е Ом ,Ват е за мощност...Само уточнявам ,да не идеш в магазина и да ти се смеят...Иначе едно от решенията на проблема ти е да махнеш крушката от таблото ,но това не е за предпочитане ,въпреки че е най лесно...
            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

            Коментар


              #7
              Predatorsi написа:
              Ей ,ако намерите такива резистори - 5 вата ,звъннете и аз да си купя... Мерната диница за съпротивление е Ом ,Ват е за мощност...Само уточнявам ,да не идеш в магазина и да ти се смеят...Иначе едно от решенията на проблема ти е да махнеш крушката от таблото ,но това не е за предпочитане ,въпреки че е най лесно...
              Не искам да махам крушката и такива i kolko e 0.1 Om li

              Коментар


                #8
                Писането на кирилица е задължително в този форум Успоредно на всеки светодиоден габарит свържи резистор със съпротивление около 41 ом , който да може да разсейва поне 5 вата топлина. Например в каталога на Комет е подходящ модел R5WCEM 39R. Постави го така, че да не се допира до нищо, защото се нагорещява до 150 градуса

                Коментар


                  #9
                  днес и аз се сблъсках с този проблем. казаха ми че се запоявало жичка на самата букса вътре на клемичките но аз не успях да го направя. реших проблема по много побългарен начин :D свързах още 2 буксички с крушки w5w,поставих ги в една кутийка и ги закрепих извън фара а диодните си ги поставих на мястото им,за сега светят :D дано да не ми направи някой проблем.

                  Коментар


                    #10
                    Н-ВЪЛКЪТ написа:
                    ..свързах още 2 буксички с крушки w5w,поставих ги в една кутийка и ги закрепих извън фара а диодните си ги поставих на мястото им,за сега светят :D дано да не ми направи някой проблем.
                    ако не може да разсее топлината - ще ти запали кутийката - това за проблем ли се брои

                    Коментар


                      #11
                      u_bo написа:
                      Н-ВЪЛКЪТ написа:
                      ..свързах още 2 буксички с крушки w5w,поставих ги в една кутийка и ги закрепих извън фара а диодните си ги поставих на мястото им,за сега светят :D дано да не ми направи някой проблем.
                      ако не може да разсее топлината - ще ти запали кутийката - това за проблем ли се брои
                      ами сложих такава бакелитена кутийка в която се монтират по принцип кабели с високо напрежение и смятам че трябва да удържи на топлината на тези 2 крушчици. ако има друго решение кажете ще съм благодарен

                      Коментар


                        #12
                        Re: диодни габарити проблем

                        moniii написа:
                        Марто написа:
                        moniii написа:
                        Някой може ли да ми помогне сложих си ксенон и поради тази причина трябваше да сменя и габаритите щото много гадно светят старите и поради малката консумация на диодните постоянно ми свети лампата се едно имам изгоряла крушка Как мога да постигна необходимия товар за да не свети тази лампа????и ако някои знае колко вата е минимума за да несвети тази лампа
                        Минимума ти е 5w. Описано е в книжката на колата.Имаш няколко варианта:1 Купуваш си диодни габарити 5w2 Купуваш мощен резистор и го слагаш3 Караш си така и не и обръщаш вниманиеТази лампа не ти поражда никакви проблеми. Единственото което прави е, че ти записва грешка която излиза при диагностика. Аз карам така вече година и половина и не я забелязвам.
                        ахамм еми няма такива диоди по 5 вата най-много намерих 2.2в и са 26 диодчета което ще свети мн и ми се струва няма да е мн хубаво пък и са 4 сантиметра някаде може и да невлезат в дупкатаАко знаеш да има някаде такива диодни габарити или просто бели габарити с 5 вата кажии колко мошен да е резистора 5 вата или ???
                        Има и четвърти вариант и той е да си отвори управлението на чек панела и вътре да си нагласи съпротивленията за съответната консумация на светодиодните лампи , а там съпротивленията се повишават толкова пъти , колкото е по-малка консумацията на ток.При Фиат крома са тези:
                        Прикачени файлове
                        [size=11]Croma 2000IE CHT,1991г./154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни с-ми: Dos6.22 / WIN98/WINXP-SP3/Дъно-Canyon 6LEBMS-T.Процесор Пентиум 1G/Hz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B,Ram 768М/B, Bтори акумулатор и UPS. Принтер Canon PIXMA TS305 на батерии . Хладилник на 12В. Соларен панел 3А/h.

                        Коментар


                          #13
                          [quote="Н-ВЪЛКЪТ"]
                          u_bo написа:
                          Н-ВЪЛКЪТ написа:
                          ..свързах още 2 буксички с крушки w5w,поставих ги в една кутийка и ги закрепих извън фара а диодните си ги поставих на мястото им,за сега светят :D дано да не ми направи някой проблем.
                          ако не може да разсее топлината - ще ти запали кутийката - това за проблем ли се брои
                          ами сложих такава бакелитена кутийка в която се монтират по принцип кабели с високо напрежение и смятам че трябва да удържи на топлината на тези 2 крушчици. ако има друго решение кажете ще съм благодаренстарите крушки ли си сложил??и какви са ти диодните смисъл с каква консумация или с колко диода са?

                          Коментар


                            #14
                            [quote="moniii"]
                            Н-ВЪЛКЪТ написа:
                            u_bo написа:
                            Н-ВЪЛКЪТ написа:
                            ..свързах още 2 буксички с крушки w5w,поставих ги в една кутийка и ги закрепих извън фара а диодните си ги поставих на мястото им,за сега светят :D дано да не ми направи някой проблем.
                            ако не може да разсее топлината - ще ти запали кутийката - това за проблем ли се брои
                            ами сложих такава бакелитена кутийка в която се монтират по принцип кабели с високо напрежение и смятам че трябва да удържи на топлината на тези 2 крушчици. ако има друго решение кажете ще съм благодаренстарите крушки ли си сложил??и какви са ти диодните смисъл с каква консумация или с колко диода са?
                            да крушките които са скрити в кутийката са старите :D консумацията на диодите незнам каква е.с 4 диода сачетох в интернет за такива съпротивления.ще пробвам да видя какво ще стане

                            Коментар


                              #15
                              [quote="Н-ВЪЛКЪТ"]
                              moniii написа:
                              Н-ВЪЛКЪТ написа:
                              u_bo написа:
                              Н-ВЪЛКЪТ написа:
                              ..свързах още 2 буксички с крушки w5w,поставих ги в една кутийка и ги закрепих извън фара а диодните си ги поставих на мястото им,за сега светят :D дано да не ми направи някой проблем.
                              ако не може да разсее топлината - ще ти запали кутийката - това за проблем ли се брои
                              ами сложих такава бакелитена кутийка в която се монтират по принцип кабели с високо напрежение и смятам че трябва да удържи на топлината на тези 2 крушчици. ако има друго решение кажете ще съм благодаренстарите крушки ли си сложил??и какви са ти диодните смисъл с каква консумация или с колко диода са?
                              да крушките които са скрити в кутийката са старите :D консумацията на диодите незнам каква е.с 4 диода сачетох в интернет за такива съпротивления.ще пробвам да видя какво ще стане
                              Ахам значи са сигурно около 0.4w защото аз сега съм само с едно диодче и мисля да сложа с повече защото това нищо не свети старите светят доста повече и да не като се увеличи консумацията повече от 5в пак нещо да има. Но значи всичко е ок

                              Коментар

                              Working...
                              X