Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със старо радио....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със старо радио....

    Имам старо радио, свързах го и когато двигателя не работи то си работи, като запаля двигателя се чува як шум от него в колонките. Сложих му един филтър, който има бобина и кондензатори, свързах го като плюса влиза на единия край на бобината и излиза на другия и отива в радиото, през електролитни кондензатори двата края на бобината са свързани към минуса, отнякъде ми изпадна тоя филтър и така реших че се свързва ама не съм сигурен, шума понамаля ама не изчезна, на всичкото отгоре се влияе и от оборотите на двигателя, това е само на радио, на касетофон не съм го пробвал защото нямам касета.....ако някой е имал подобен проблем ще ми бъде полезно да сподели как да го реша, Благодаря предварително....
    Пунто 1.1 1994 г.

    #2
    За каква кола става въпрос?Филтъра,който ползваш,фабричен ли е ?Изключваме варианта,че радиото е от най-елементарните,без никакви филтри...или слабо чувствително...Провери връзката/контакта между купето и екранировката на антенния кабел,в мястото,където антената е захваната за ламарината на купето...трябва да имаш сигурна маса точно там,а не само в конектора към радиото...същото важи и при активна антена-заземката се свързва за купето непосредствено до антената...Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Колата е пунто 1.1 ще проверя всичко...радиото е доста старо, филтъра мяза на фабричен, но не съм сигурен така ли се свързва, подариха ми го....има 2 червени жици и една синя и аз затова реших че червените са през плюс а синята към маса през кондензатори, най ме притеснява че шума се увеличава с увеличаване на оборотите на двигателя...не ми е за друго ами ме е страх да си купя хубава автоуредба и пак да се чува това свистене....ама и да не стане не е болка за умиране, ще си карам без радио...но ще проверя всичко дето ми каза...
      Пунто 1.1 1994 г.

      Коментар


        #4
        а синята към маса през кондензатори
        Синята жица я вържи директно на маса. Гледай да е с възможно най-къс кабел и по възможност на същото място където е и кабела за масата на радиото.Никакви кондензатори не са нужни - всичко трябва да е вътре в самия филтър.

        Коментар

        Working...
        X