Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за осветлението на таблото на Пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за осветлението на таблото на Пунто МК2

    Колеги въпроса ми е за подсветката на километража и оборотомера на Пунто МК2 HGT. Свалял съм го по други причини не че има проблем и ме интересува как или къде в София мога да заменя миниатюрните червени диоди за осветление със такива но неонови /сини/? Ходих в два-три магазина за електронни компоненти но нямат такива малки светодиоди. Някой знае ли с какво обозначение са или как там да се изразя /сериен номер, спецификация/ за да им намеря сини аналози?Благодаря предварително!

    #2
    Никой ли не знае спецификацията на диодите.

    Коментар


      #3
      http://www.fiatforum.com/punto-guide...sh-lights.html Ето ти обяснено е като хората аз съм си го правил по тази схема и е ок.Само трябва да намериш кой да пой SMD диодите.Хайде успех и дано да съм помогнал :D
      Fiat Punto MK2 Sporting 2001

      Коментар


        #4
        SectorOMEGA написа:
        http://www.fiatforum.com/punto-guides/101234-punto-mk2-blue-dash-lights.html Ето ти обяснено е като хората аз съм си го правил по тази схема и е ок.Само трябва да намериш кой да пой SMD диодите.Хайде успех и дано да съм помогнал :D
        Абсолютно колега благодаря много, жичкаджия си имам само да осигурим заместителите на оригиналните диоди и съм 6. Поздрави!

        Коментар


          #5
          :D
          Fiat Punto MK2 Sporting 2001

          Коментар


            #6
            Да благодаря на колегата SectorOMEGA за предоставения линк. Мисля че добре се получи!
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              dimaka_vs написа:
              Да благодаря на колегата SectorOMEGA за предоставения линк. Мисля че добре се получи!
              Добре е , но как се справи с ваденето на стрелките. Как ги сложи после така, че да отчитат правилно уредите?Иначе ми харесва, но как се връзва с централната конзола? Виждал съм да сменят и цвета на дисплея.
              Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

              Коментар


                #8
                кола

                Стрелките се вадят трудно и внимателно. с нещо като крива ножица или тънки криви клещи а стрелка трябва като се сложи малко да се мръдне на пред нали има ограничител та след него .
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Стрелките се вадят съвсем лесно с два пръста!осветлението ми се връзва с централната конзола наполовина, защото монтирах три измервателни уреда на мястото на заводския чейнджър, с останалата част от централната конзола не съм си играл /още/. Сега идва зима и в студа нищо не ми се прави.При мен проблем се оказаха двата диода за подсветка на скалите за температурата на водата и нивото на горивото. Имат две миниарюрни съпротивления /всеки диод собствено/ които се наложи да отстраня. Сините диоди искат малко по високо напрежение, доколкото знам. Та при монтирано табло светеха по слабо от тези на оборотомера и километража и при включване на аварийни гаснеха на всяко светване на мигачите. След като махнах съпротивленията всичко си дойде на мястото. Интензитета на светлината на всички диоди се изравни и спряха да мигат.По въпроса за дисплея той е с четири диода отзад за подсветка подменят си и се сменя цвета с този който искаш. Амам аз това не го видях и си купих само 8 диода по три за километража и оборотомера и по един за скалите на температурата на водата и нивото на горивото. Стрелките между другото са с отделна подсветка и можеш да си ги направиш каквито искаш. Има по два диода на големите и по един на малките /само за информация/. За поставянето на стрелките: - на оборотомера - дава се контакт и при незапален двигател се поставя така че да се центрира с нулата. - на километража - дава се контакт и центрираш с нулата /може и при запален двигател стига да не си в движение/ - на нивото на горивото - без да даваш контакт я поставяш непосредствено над ограничителя - на температурата на водата е най-проблемна. Трябва да си сигурен че термостата ти е ОК, караш или колата работи на място докато си сигурен че е загряла до работната температура и след като дадеш контакт поставяш стрелката като я центрираш на това полжение на което трябва да бъде по време на работа. /при мен средата/. Аз бях сигурен че колата е загряла защото имам уред за измерване на маслото, което достига работна температура малко по-късно от водата, та щом то е загряло значи водата е ОК.Поздрави!

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм точно с този филм с размърданите стрелки. Чудех се как да ги оправя. Проблем ми е с водата само, другите са си както трябва (предполагам). Разглобявах таблото заради махната чек лампа... Ще ги оправя някой ден. Може ли да направиш една снимка на големите стрелки при цъкнат контакт, да ги видя къде точно стоят.Поздрави
                    Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

                    Коментар


                      #11
                      Марто написа:
                      Аз съм точно с този филм с размърданите стрелки. Чудех се как да ги оправя. Проблем ми е с водата само, другите са си както трябва (предполагам). Разглобявах таблото заради махната чек лампа... Ще ги оправя някой ден. Може ли да направиш една снимка на големите стрелки при цъкнат контакт, да ги видя къде точно стоят.Поздрави
                      И двете при контакт трябва да са на нула. От снимката на колегата се вижда тази на скоростомера, така правиш и тази на оборотомера - да е на нулата.Тази за водата я нагласяш както е описал за горивото - при изключен контакт да стои точно хоризонтално.
                      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                      Коментар


                        #12
                        Колега един въпрос какви точно светлодиоди ти трябват и лесно ли се сваля таблото?
                        Fiat punto 2001g 1.2 8v

                        Коментар


                          #13
                          pstyle1989 написа:
                          Колега един въпрос какви точно светлодиоди ти трябват и лесно ли се сваля таблото?
                          Хора напрво ми се е** майката докато опрая тия стрелки и пак не станаха тия малките особено на бензина ту пада долу ту не мърда.Незнам въобще за какво се хванах с тия глупости верно стана красиво но да не ми работи бензиномера няма да я бъде .МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ МНОГО ИСКАМ ДА СИ ОПРАЯ БЕНЗИНОМЕРА !!!
                          Fiat punto 2001g 1.2 8v

                          Коментар


                            #14
                            Стрелките на температурата и горивото се регулират като включиш на контакт и после изключиш контакта.Имащ около 5-10 секунди да ги нагласиш на нулата,после падат на ограничителите . Ако не свариш повтаряш упражнението.

                            Коментар

                            Working...
                            X