Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поблем с музиката на Fiat Punto MK2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поблем с музиката на Fiat Punto MK2

    Привет ! Имам проблем със звука от говорителите на цялата дясна страна- 2- та на вратата и този на задната кора. Без значение дали колата е в движение или не, музиката пръщи и се включва и изключа през определени интервали от време.. Проверих за хлабави връзки на буксите и стигнах до касетофона, където ми направи впечатление, че като мърдам кабелите на буксата за говорителите, тогава се появява проблема. Извода е, че е хлабава буксата или има прекъснат кабел, но проблема е, че никъде не видях оголена жичка или прецакано пинче на буксата и т.н. Въпроса ми е, буксата ли е за смяна или хлабава маса зад таблото е проблема? :/
    Бързай бавно !

    #2
    Най вероятно имаш студена спойка в самата букса, там където кабела контактува с крачетата. Най - вероятно от там ти идва проблема. Буксата сама няма как да се разхлаби, освен ако не я вадиш и слагаш по 100 пъти дневно.В такъв случай, можеш да почистиш с контактен спрей и буксата и касетофона от зад. С клещи човки можеш леко да извиеш пинчетата, така че като вкараш буксата да влязат плътно.
    Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

    Коментар


      #3
      Марто написа:
      Най вероятно имаш студена спойка в самата букса, там където кабела контактува с крачетата. Най - вероятно от там ти идва проблема. Буксата сама няма как да се разхлаби, освен ако не я вадиш и слагаш по 100 пъти дневно.В такъв случай, можеш да почистиш с контактен спрей и буксата и касетофона от зад. С клещи човки можеш леко да извиеш пинчетата, така че като вкараш буксата да влязат плътно.
      Благодаря, Марто! Ще направя каквото ме посъветва, пък да видим!
      Бързай бавно !

      Коментар


        #4
        Или имаш окъсяване в десния канал. Към маса или между двата проводника.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Проблемът се реши със закупуването на нов Сега обаче, след поставянето на козметичния панел, който запълва мизериите, които остават след фабричния касетофон, нещо не приляга точно, не могат да му щракнат хубаво крачетата в дупките на таблото и ме дразни..., ама шанс, ще ги пилна малко, когато имам повече време.
          Бързай бавно !

          Коментар

          Working...
          X