Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за километраж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за километраж

    Вчера сваляхме таблото на Брава ТД100 без да откачаме акомулатора, не сме включвали без табло контактния ключ, след сглобяването при включване на ключа най-напред се появяват на дисплея на километража 8-ци след това всичко се изпълва с L, а след това с F, като същевременно пише мили или съответно километри и накрая се появяват километрите. От какво може да е това и как да го оправим?
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    интересно .... пробвайте да разкачите акумулатора за няколко часа и след това кажете какъв ще е резулата
    AUDI 1.8 20V TURBO
    ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Разкачахме го за десетина минути и файда йок. То се държи сякаш има бордови комп в смисъл да можеш да си го настроиш кеф ти на мили, кеф ти на километри, още малко ще почне да показва и разхода .
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Провери си предпазителите в колата и захранванията на таблото!
        0884980422

        Коментар


          #5
          Octavian_stz написа:
          Провери си предпазителите в колата и захранванията на таблото!
          Какво да им проверявам, то си работи. Но в крайна сметка открихме проблема, палеца за нулиране на дневния километраж беше блокирал "пуканката" /бутона де/ и затова се явяваха тези щуротии. Ако искате може да пробвате: натискате и задържате палеца и давате на контакт, става доста интересно
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Аз имам същия проблем, но все още не съм го решил. При мен това се получава само при нулиране на дневния километраж, но след разкачане на акумулатора за 5 мин (не по малко) всичко се нормализира. Или бутончето прави мизерии, залепва, или има някакъв кондензатор, който не се разрежда веднага. Някога ще се занимая и с това.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар

            Working...
            X